WI-FI HOTSPOT

Funkcia Wi-Fi Hotspot prináša do vášho vozidla Jaguar 3G alebo 4G Wi-Fi hotspot, aby cestujúci mohli na internet pripojiť až 8 zariadení.*

Jaguar XJ Running on a Road with Wifi Illustration

Funkcia Wi-Fi hotspot slúži na pripojenie zariadení na internet. Vy a vaši spolujazdci sa môžete pripojiť na internet prostredníctvom výkonného, palubného 4G hotspotu. To znamená, že pripojiť možno až osem zariadení, aby ste zostali v kontakte s prácou, životom a zábavou.

V porovnaní s pripojením cez smartfón sa spoľahlivosť pripojenia k internetu zvyšuje vďaka pripojeniu k miestnej 4G sieti prostredníctvom výkonnej externej antény.

Do čítačky kariet vo vozidle Jaguar stačí vložiť dátovú SIM kartu a zapnúť Wi-Fi hotspot na dotykovom displeji. Dátový signál následne poskytuje lokálna mobilná 4G sieť cez anténu na streche. Takto sa zabezpečí spoľahlivejšie dátové spojenie, pretože sa obmedzí efekt „tienenia“, ktorý je tradične spojený s kovovou konštrukciou vozidla.

Po aktivovaní 4G hotspotu k nemu môžete pripojiť svoj smartfón alebo tablet využitím funkcie pripojenia zariadenia.

Ak potrebujete pomoc pri nastavení Wi-Fi hotspotu, obráťte sa na predajcu.

V závislosti od poskytovateľa mobilných služieb a typu vášho paušálu môžete využívať dáta zahrnuté v mobilnom paušále, ktorý už máte. Niektorí poskytovatelia ponúkajú zdieľané paušály, pri ktorých môžete získať druhú SIM kartu do Wi-Fi hotspotu a zahrnúť ju k vášmu zdieľanému paušálu. Znamená to, že váš Wi-Fi hotspot a mobilný telefón využívajú dáta zo zdieľaného balíčka a dostanete jednu faktúru.

Wi-Fi hotspot je možné objednať iba do modelov Jaguar vybavených systémom Connect alebo Connect Pro.

V závislosti od výberu informačno-zábavného systému InControl sú k dispozícii dve dostupné veľkosti SIM karty.

  • Pre systém Touch sa vyžaduje SIM karta typu 2FF (mini SIM).
  • Pre systém Touch Pro sa vyžaduje SIM karta typu 3FF (micro SIM).

*Pripojenie 4G je momentálne k dispozícii len pre model F‑TYPE. Pre všetky ostatné vozidlá zaistí funkcia Wi-Fi hotspot pripojenie cez 3G.

 

Pri zavádzaní systému InControl môžu byť niektoré uvedené funkcie voliteľné a závislé od krajiny alebo pohonnej jednotky. Dostupnosť a úplné podmienky vo vašej krajine vám poskytne miestny predajca Jaguar. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.