NAJVÝKONNEJŠÍ JAGUAR VŠETKÝCH ČIAS

Kompresorom preplňovaný 5,0-litrový motor V8 s výkonom 600 k zaručuje modelu Project 8 titul historicky najvýkonnejšieho cestného vozidla Jaguar. Celková výroba bude prísne obmedzená na 300 kusov na celom svete, pričom každé vozidlo sa bude ručne montovať v technickom stredisku SVO v anglickom grófstve Warwickshire. Vyberte si dvojmiestnu verziu s balíkom na okruh alebo cestný štvormiestny variant, pričom obidva budú exkluzívne dostupné s riadením na ľavej strane. Prototypy jazdili po skúšobných areáloch v celej Európe, z ktorých najznámejšia je Severná slučka okruhu Nürburgring. Project 8 dosiahol najrýchlejšie kolo, aké sa vozidlu značky Jaguar kedy podarilo na Severnej slučke odjazdiť. Bol rýchlejší než akýkoľvek iný sedan určený pre sériovú výrobu v dejinách a prekonal mnohé slávne superautá.

Parked Jaguar Front View During the Launch
Jaguar Car Launching at Showroom View
Jaguar XF interior details

TÍM SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

SVO vytvára neprekonateľné vozidlá značky Jaguar: najrýchlejšie a najluxusnejšie automobily s technológiami na najvyššej úrovni. Naši odborníci z radov konštruktérov, dizajnérov a remeselníkov poskytujú našim najnáročnejším zákazníkom možnosť oddať sa svojej vášni pre značku Jaguar. Výsledok je zakaždým exkluzívny a atraktívny s mimoriadnou zberateľskou hodnotou.

TÍM SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

SVO vytvára neprekonateľné vozidlá značky Jaguar: najrýchlejšie a najluxusnejšie automobily s technológiami na najvyššej úrovni. Naši odborníci z radov konštruktérov, dizajnérov a remeselníkov poskytujú našim najnáročnejším zákazníkom možnosť oddať sa svojej vášni pre značku Jaguar. Výsledok je zakaždým exkluzívny a atraktívny s mimoriadnou zberateľskou hodnotou.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Front View

VÝKON A JAZDNÉ SCHOPNOSTI

Project 8, skonštruovaný ako najvzrušujúcejší športový sedan na svete, využíva zavesenie kolies prevzaté z motošportu a upravený systém pohonu všetkých kolies, vďaka čomu ponúka vodičovi skvelý pocit z jazdy a výnimočné manévrovacie schopnosti. Tlmiče upevnené pomocou guľových kĺbov vylepšujú reakcie vozidla a k dispozícii sú tiež dve nastavenia svetlej výšky – jedno na cesty a o 15 mm nižšie nastavenie na okruhy.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Back View

PREPLŇOVANIE KOMPRESOROM. HLINÍKOVÁ KONŠTRUKCIA

Srdcom vozidla je legendárny kompresorom preplňovaný motor V8 od automobilky Jaguar. Rýchlosť a zábava z jazdy však nevychádzajú len zo samotného výkonu. Priekopnícka odľahčená hliníková konštrukcia vozidiel Jaguar spolu s rozsiahlym využitím uhlíkových vlákien – na kapote, nárazníkoch, blatníkoch, bočných prahových spojleroch, prednom spliteri a zadnom aerodynamickom krídle – udržiavajú hmotnosť modelu Project 8 na minime.

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY

Parked Jaguar Car Back View

ZADNÉ KRÍDLO

Dizajn karosérie modelu Project 8 sa podrobil rozsiahlym zmenám, aby mohol ponúknuť aerodynamické vlastnosti nevyhnutné pre automobil s rýchlosťou 322 km/h. To zahŕňa nastaviteľný hlboký predný spliter, zadný difúzor a veľké nastaviteľné aerodynamické krídlo vzadu. Uhol nábehu krídla je možné doladiť tak, aby sa buď znížil odpor vzduchu, alebo aby sa dosiahol čo najväčší prítlak – po dosiahnutí rýchlosti 300 km/h sa vytvára prítlak až 122 kg.

Jaguar Wheel close up

BRZDY

Kompresorom preplňovaný motor V8 a odľahčená karoséria zaručujú prekvapujúci výkon. Pre vozidlo s rýchlosťou 322 km/h je však rovnako dôležitý brzdný výkon. Project 8 má najväčšie a technologicky najvyspelejšie brzdy, aké boli kedy namontované vo vozidle značky Jaguar – obrovské 400 mm uhlíkovo-keramické kotúče s veľkými 6-piestikovými strmeňmi vpredu. Zároveň sú ľahšie, čo prispelo k zníženiu hmotnosti o 18 kg.

Jaguar Car on the Racing Track and Shoot on Front View

SKUTOČNÉ PREPOJENIE S CESTOU

Pohon všetkých kolies prináša skvelú odozvu, záber a obratnosť vozidla. Žiaden iný Jaguar nepôsobí tak živo. Jazda má charakter pohonu zadných kolies, ako v prípade dvojdverových superáut. Systém inteligentného riadenia dynamiky hnacieho reťazca zahŕňa elektronický aktívny diferenciál ako súčasť pokročilej počítačom riadenej konfigurácie pohonu. A aby mal Project 8 neprekonateľný výkon, ponúka tiež jedinečne vyladenú verziu systému adaptívnej dynamiky vrátane nového režimu Track.

Jaguar Interior Seat Closeup View

PRETEKÁRSKE SEDADLÁ

Pretekárske sedadlá z uhlíkových vlákien sú k dispozícii pre záujemcov o dvojmiestny Project 8 určený na okruhy. Ich súčasťou sú štvorbodové pretekárske popruhy. Zadné sedadlá nahrádza viacbodový oblúk na pridržiavanie popruhov. Cestná verzia modelu Project 8 má štyri kožené sedadlá vo farbe Ebony s kontrastným prešívaním Oyster. Vpredu sa nachádzajú špeciálne športové sedadlá s ľahkým horčíkovým rámom.

Jaguar XE  during Launch

PRISPÔSOBENÉ PODĽA VÁS

Project 8 je v ponuke v 3 štandardných farbách, ako aj v piatich voliteľných farbách z prémiovej palety SVO. Ak chcete, aby vaše vozidlo bolo naozaj jedinečné – doslova jediné svojho druhu –, vyberte si špeciálny edíciu „Bespoke by SVO“ vytvorenú na mieru. Ponúka možnosť výberu z ďalších 10 000 farieb karosérie a ozdobných prvkov, ako aj špeciálne na mieru vytvorené pretekárske polepy, lakované brzdové strmene, zákazkovú plaketu a mnohé ďalšie prvky.

Jaguar Wheel close up

KOLESÁ

Špeciálne odľahčené kolesá z kovanej zliatiny sú pevnejšie a ľahšie než klasické kolesá z liatej zliatiny, čo zaručuje vozidlu skvelé manévrovacie schopnosti. Jedinečný dizajn kolies znižuje odpor vzduchu o sedem bodov a špeciálne vyvinuté pneumatiky Michelin Sport Cup 2 zasa ponúkajú výnimočné spojenie priľnavosti a komfortu, vďaka čomu sa dokonale hodia na cesty i na okruhy.