ÚSPECH PRE JAGUAR TCS RACING

Vzrušujúci koniec sezóny, keďže Mitch Evans skončil tretí v šampionáte jazdcov a Jaguar TCS Racing obsadil druhé miesto v pohári konštruktérov.

ÚSPECH PRE JAGUAR TCS RACING

Vzrušujúci koniec sezóny, keďže Mitch Evans skončil tretí v šampionáte jazdcov a Jaguar TCS Racing obsadil druhé miesto v pohári konštruktérov.

TALENT, VÁŠEŇ A TÍMOVÁ PRÁCA

Mitch jaguar model

MITCH EVANS

Mitch Evans debutoval na svetovom šampionáte Formuly E s Jaguarom v roku 2016. Začal pretekať ako 6-ročný. Vo veku 16 rokov vyhral Veľkú cenu Nového Zélandu a stal sa najmladším jazdcom, ktorý vyhral medzinárodnú Veľkú cenu. V roku 2012 získal Evans titul GP3 a v nasledujúcom roku skončil tretí v sérii GP2. Vo svojej doposiaľ najlepšej sezóne získal štyri víťazstvá a sedem pódiových umiestnení. Svetový šampionát jazdcov bol vďaka Evansovi napínavý až do samého konca a sezónu zakončil na úžasnom druhom mieste.

Sam jaguar model

SAM BIRD

Sam Bird sa pripojil k tímu Jaguar TCS Racing pred siedmou sezónou svetového šampionátu Formuly E a počas svojho debutového víkendu vyhral preteky. Bird upútal pozornosť po tom, ako sa v roku 2013 prebojoval na druhé miesto v sérii GP2. V roku 2015 následne vyhral Majstrovstvá sveta FIA vytrvalostných pretekov a v nasledujúcom roku získal druhé miesto. Bird je ako veterán Formuly E jediným jazdcom, ktorý vyhral preteky v prvých siedmich sezónach šampionátu od roku 2014 do roku 2021.

Jaguar Racing Man

JAMES BARCLAY

James bol v novembri 2015 vymenovaný za šéfa tímu Jaguar pre program svetového šampionátu Formuly E ABB FIA a v roku 2021 bol vymenovaný za výkonného riaditeľa divízie Jaguar Land Rover Motorsport. Počas posledných šiestich sezón James dozeral na rast tímu na trati aj mimo nej. James priviedol tím k historickému víťazstvu v Ríme a Mitcha Evansa k tesnému druhému miestu v minulej sezóne.

SVETOVÝ ŠAMPIONÁT FORMULY E ABB FIA

SVETOVÝ ŠAMPIONÁT FORMULY E ABB FIA

DOKONALÁ ROVNOVÁHA VÝKONU A EFEKTIVITY

ŠPECIFIKÁCIE

ZRÝCHLENIE
0 – 60 mph za približne

2.2

Sekúnd

O 0,6 sekundy rýchlejšie v porovnaní s I-TYPE 5

VÝKON POČAS PRETEKOV

300

kW

+100 kW v porovnaní s I-TYPE 5

REŽIM ATTACK

350

kW

+115 kW v porovnaní s I-TYPE 5

HMOTNOSŤ

850

kg

–50 kg v porovnaní s I-TYPE 5

DEDIČSTVO INOVÁCIÍ

Jaguar si svoju reputáciu skvelého výkonu, technológie a dizajnu vybudoval na tých najnáročnejších svetových okruhoch a šampionátoch.

ZAPOJTE SA

The new Jaguar Formula E race car

REKLAMNÉ PREDMETY

Prezrite si náš online obchod a nájdite si svoj ideálny darček.

Jaguar formula shot without the driver

KALENDÁR PRETEKOV A UMIESTNENIE

Dostávajte aktuálne informácie o tíme Jaguar TCS Racing a o deviatej sezóne svetového šampionátu Formuly E ABB FIA.