Nabíjanie vášho modelu Jaguar už nemôže byť jednoduchšie. Tu nájdete všetky potrebné informácie na každodenné jazdenie na elektrinu.

NABÍJACIE KONEKTORY

Na pripojenie k nabíjacej stanici využíva váš model Jaguar kombinovaný systém nabíjania (CCS). Ten je kompatibilný s pomalším nabíjaním striedavým prúdom a vo vybraných modeloch aj s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom. Niektorí iní výrobcovia automobilov používajú odlišné systémy nabíjania, napríklad CHAdeMO. Tie sú v nabíjacej sieti zastúpené menej často a nie sú kompatibilné s elektromobilmi Jaguar.

AC Charging Icon

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Horná časť CCS konektora vo vozidle slúži na nabíjanie striedavým prúdom (do 7 kW). Vhodné konektory sú označované ako konektory typu 2 a sú kompatibilné s vašou domácou nabíjačkou, verejnými nabíjačkami na striedavý prúd aj zásuvkami v domácnosti.

Rapid DC Charging Icon

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Vybrané modely majú v spodnej polovici CCS konektora dve prípojky, ktoré spoločne s tromi prípojkami vyššie zabezpečujú rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (do 50 kW). Zvyčajne sa využívajú na diaľniciach a hlavných cestách. Dve spodné prípojky sú prístupné po odstránení spodného krytu konektora.

NABÍJACIE KÁBLE

Public and wall box charging cable

NABÍJACÍ KÁBEL PRE VEREJNÉ NABÍJACIE STANICE A WALLBOX (REŽIM 3)

Nabíjací kábel režimu 3 slúži na pripojenie vozidla k domácej nabíjačke (wallbox) a k verejným nabíjačkám so striedavým prúdom. Súčasťou je konektor typu 2 na oboch koncoch a na dĺžku meria päť metrov.

 

Nabíjacie káble režimu 3 sú súčasťou výbavy vášho modelu Jaguar.

Domestic Plug Charging Cable Icon

NABÍJACÍ KÁBEL PRE ZÁSUVKU V DOMÁCNOSTI (REŽIM 2)

Nabíjací kábel režimu 2 slúži na pripojenie vozidla k bežným zásuvkám v domácnosti pomocou konektora typu 2 na jednom konci a elektrickej zástrčky na druhom. Káble režimu 2 majú na dĺžku päť metrov.

 

Voliteľné nabíjacie káble režimu 2 nie sú vo výbave vášho modelu Jaguar a možno ich zakúpiť samostatne.

tethered rapid dc charging cable icon

ZABUDOVANÉ NABÍJACIE KÁBLE NA RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Nabíjací kábel na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom je vždy pripojený k verejnej nabíjacej stanici na diaľniciach a hlavných cestách, takže nemusíte mať vlastný kábel.

ODPORÚČANÉ APLIKÁCIE PRE SMARTFÓN

S našimi aplikáciami Jaguar iGuide a Jaguar Remote budete mať okamžitý prístup ku kľúčovým ovládacím prvkom a funkciám vozidla, kedykoľvek ich budete potrebovať.1.

Jaguar I-Pace iGuide phone App

APLIKÁCIA JAGUAR IGUIDE: NAVÁDZANIE VOZIDLA NA CESTÁCH

Aplikácia Jaguar iGuide1 zjednodušuje vyhľadávanie a pochopenie kľúčových funkcií a ovládacích prvkov vášho modelu Jaguar. Rovnako slúži aj ako vaša mobilná príručka, aby ste mali vždy k dispozícii odpoveď na akúkoľvek otázku.

Control your car with phone

APLIKÁCIA JAGUAR REMOTE: OVLÁDAJTE SVOJE VOZIDLO Z ĽUBOVOĽNÉHO MIESTA

Aplikácia Jaguar Remote1 prináša úplnú kontrolu nad funkciami vášho vozidla priamo z telefónu. Zamykanie na diaľku, stav paliva, časy nabíjania a ovládanie klimatizácie – to všetko možno nastaviť stlačením tlačidla.

INTELIGENTNÉ DOMÁCE NABÍJANIE

Okrem praktického pohľadu a úspory nákladov pri využívaní vašej profesionálne nainštalovanej domácej nabíjačky existuje ešte zopár inteligentných spôsobov, ako si každý deň užiť zážitok z jazdy v elektromobile.

Jaguar I-Pace parked Infront of home and charging connected

VYUŽÍVAJTE ENERGIU MIMO ŠPIČKY A Z OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV

Tarify pre elektromobily, ktoré sú špeciálne určené pre majiteľov elektrických vozidiel, zvyčajne ponúkajú nižšiu cenu za elektrinu mimo špičky pri nabíjaní v noci. To znamená, že vozidlo môžete nabíjať doma tým najdostupnejším a najpraktickejším spôsobom.

 

A vďaka obnoviteľnej elektrine, ktorú teraz ponúkajú mnohí poskytovatelia, je prevádzka udržateľnejšia než kedykoľvek v minulosti.

Jaguar F-Pace EV charging at home

NAPLÁNUJTE SI ČASY NABÍJANIA

Vďaka pripojeniu vozidla cez noc bude rutinné nabíjanie jednoduché. Zároveň môžete využívať podstatne lacnejšie tarify pre elektromobily, ktoré ponúkajú mnohí poskytovatelia elektriny pre domácnosti. Pri využívaní funkcie „preferovaného času nabíjania“ vozidla už nikdy nezmeškáte tento interval s lacnejšou elektrinou mimo špičky.

 

Ak chcete nastaviť preferovaný čas nabíjania, stiahnite si aplikáciu iGuide1 nižšie a vyhľadajte výraz „nabíjanie vozidla“.

Jaguar I-Pace Electric Charging Station at Home

MAXIMALIZUJTE DOJAZD S FUNKCIOU PRÍPRAVY PROSTREDIA PRED JAZDOU

Funkcia prípravy prostredia pred jazdou umožňuje vyhriať alebo ochladiť kabínu a akumulátor v čase, keď je váš model Jaguar zapojený do siete. Využíva energiu z elektrickej siete a zachováva energiu v akumulátore, aby vozidlo mohlo dosiahnuť maximálny dojazd.

 

Ak chcete nastaviť funkciu prípravy prostredia pred jazdou, stiahnite si aplikáciu iGuide1 nižšie a vyhľadajte výraz „príprava prostredia pred jazdou“.

DODATOČNÁ PODPORA

Jaguar App Sett up in phone

NASTAVENIE

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou smartfónu.

Jaguar PHEV screen optimizing fuel functions

JAZDNÉ REŽIMY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

Zoznámte sa s režimami, ktoré vám umožnia jazdiť s modelom plug-in elektrický hybrid (PHEV) na elektrinu a benzín podľa uváženia.

1Len pre kompatibilné smartfóny. V závislosti od konkrétnej mobilnej siete, signálu a účtu zákazníka. Vyžadujú sa mobilné dáta alebo Wi-Fi pripojenie.