FUNKCIE POČAS JAZDY

Systém InControl obsahuje štandardné a voliteľné funkcie asistencie počas jazdy, s ktorými využijete svoj Jaguar čo najlepšie. Kamkoľvek sa rozhodnete ísť, zaistia najbezpečnejšiu možnú jazdu. Kontaktujte svojho predajcu a zistite, ktoré možnosti sú pre vás najvýhodnejšie.

Jaguar F-Pace INTELLIGENT EMERGENCY BRAKING Illustration

AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

Systém automatického núdzového brzdenia zaisťuje, aby bolo vaše vozidlo vždy pripravené zareagovať na náhle nebezpečenstvo, čím sa znižuje riziko nehody.

Jaguar F-Pace Lane Departure Warning Illustration

SYSTÉM VAROVANIA PRED VYBOČENÍM Z JAZDNÉHO PRUHU

Tento systém sleduje polohu vozidla v jazdnom pruhu a v prípade, že vozidlo začne bez vášho úmyslu opúšťať jazdný pruh, upozorní vás prostredníctvom vizuálneho signálu a jemných vibrácií volantu.

ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

Ak na diaľnici začnete neúmyselne vychádzať z jazdného pruhu, Jaguar vás nielen upozorní na problém, ale bezpečne vás nasmeruje späť do vášho jazdného pruhu.

SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA

SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA

Funkcia monitorovania pozornosti vodiča dokáže zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém rozpoznávania dopravných značiek zobrazuje na prístrojovej doske zmeny obmedzenia rýchlosti a ostatné dopravné značky.

Jaguar F-Pace ADAPTIVE CRUISE CONTROL WITH QUEUE ASSIST Illustration

ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM PRE JAZDU V KOLÓNE

Nastavte cestovnú rýchlosť a vzdialenosť od vozidiel vpredu, aby sa vaše vozidlo automaticky prispôsobovalo spomaleniu premávky.

Jaguar F-Pace INTELLIGENT EMERGENCY BRAKING Illustration

INTELIGENTNÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

Dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s vozidlom vpredu a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy a pomôže tak znížiť následky možného nárazu.*

Jaguar F-Pace BLIND SPOT MONITOR Illustration

SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA

Blikanie kontrolky v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorní na prekážky alebo rýchlo sa približujúce vozidlo v oblasti mŕtveho uhla.

Jaguar F-Pace InControl Driving Assistance Blind Spot

ASISTENT MŔTVEHO UHLA

Ak vozidlo pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, asistent mŕtveho uhla privedie presne vypočítané množstvo krútiaceho momentu do volantu a bezpečne navedie vozidlo preč z dráhy približujúceho sa vozidla.

FUNKCIE PARKOVANIA

Slúžia ako pomôcky pri manévrovaní s vaším modelom Jaguar do úzkych parkovacích miest. Kontaktujte svojho predajcu a zistite, ktoré možnosti sú pre vás najvýhodnejšie.

Jaguar F-Pace Park Assist Illustration

PARKOVACÍ ASISTENT

Parkovací asistent uľahčuje parkovanie na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Zaraďte prevodový stupeň a ovládajte rýchlosť. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.

FRONT_AND_REAR_PARKING

PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

Po zaradení spätného chodu sa aktivujú snímače v prednom a zadnom nárazníku. Pomocou zobrazenia na dotykovom displeji a zvukovej spätnej väzby vás vozidlo informuje o vzdialenosti od prekážok.

Jaguar F-Pace 360 PARKING AID illustration

PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM

Snímače parkovacieho asistenta vzadu, vpredu a na bočných stranách poskytujú zvukovú a vizuálnu spätnú väzbu v reálnom čase, aby ste vedeli, ako blízko ste od prekážky.

REAR_VIEW_CAMERA

SPÄTNÁ KAMERA

Ak chcete povoliť funkcie riadenia a parkovania pre asistenciu vodiča systému InControl, máte k dispozícii niekoľko funkcií kamery: So spätnou kamerou je parkovanie v stiesnených priestoroch jednoduchšie. Na dotykovom displeji sa zobrazuje obraz zo zadnej kamery so superponovanými čiarami, predstavujúcimi vonkajšie obrysy vozidla a jeho predpokladanú dráhu.

Jaguar F-Pace 360 SURROUND CAMERA Illustration

PRIESTOROVÉ ZOBRAZENIE 360°

Priestorový kamerový systém, zobrazujúci na dotykovej obrazovke okolie vozidla v uhle 360°, oceníte v rôznych situáciách, od parkovania pri obrubníku cez manévrovanie v stiesnených priestoroch až po prechádzanie cez križovatky. Zaistí jasný pohľad na okolie.

Jaguar F-Pace REVERSE TRAFFIC DETECTION illustration

DETEKCIA PREMÁVKY PRI CÚVANÍ

Upozorňuje na vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, ktoré sa k vám približujú zboku. Hoci vy máte obmedzený výhľad, systém vám poskytuje zvukové aj vizuálne upozornenia, aby ste vedeli, čo sa nachádza za vozidlom.

*Inteligentný systém núdzového brzdenia je pripravený a aktívny v rozmedzí rýchlostí od 10 km/h do 160 km/h.
 

Pri zavádzaní systému InControl môžu byť niektoré uvedené funkcie voliteľné a závislé od krajiny alebo pohonnej jednotky. Dostupnosť a úplné podmienky vo vašej krajine vám poskytne miestny predajca Jaguar. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.