O ZNAČKE JAGUAR

C-X16 — OHROMUJÚCA VÍZIA BUDÚCNOSTI ZNAČKY JAGUAR

Nový Jaguar C-X16 bol predstavený v roku 2011 na autosalóne v nemeckom Frankfurte.

C-X16 je jedinečné dvojsedadlové športové auto. Dôležitejšie je však to, že hoci ide o koncept, predstavuje jasnú víziu budúcnosti spoločnosti Jaguar v oblasti dizajnu a technológií.

„V hrudi automobilov Jaguar vždy bilo športové srdce a model C-X16 je dokonalým zosobnením vízie skutočného športového automobilu značky Jaguar pre 21. storočie. Je rýchly, je nádherný a podčiarkuje naše odhodlanie pokračovať vo vývoji udržateľných technológií pohonu. Vyznačuje sa výraznými prvkami uznávaného zmyselného dizajnu značky Jaguar, agilnosťou zvieraťa a inšpirujúcim výkonom, čo spolu s ďalšími atribútmi vytyčuje smer, ktorým sa budú uberať športové automobily budúcnosti s nízkou mierou emisií,“ hovorí Adrian Hallmark, globálny riaditeľ značky Jaguar.

Rovnako ako aj predchádzajúci koncepčný model C-X75, aj C-X16 vás nenechá na pochybách, že ide o výkonné auto. A za ostrým vzhľadom, rovnako ako pri modeli C-X75, sa skrývajú ohromujúce čísla. Toto koncepčné vozidlo je schopné zrýchliť z pokoja na 100 km/h len za 4,4 sekundy, dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h a dokáže zrýchliť z 80 km/h na 120 km/h len za 2,1 sekundy.

Hliníková karoséria modelu C-X16 je čo najtesnejšie obalená okolo pokročilých mechanických častí a jej hybký charakter zvýrazňuje dynamické vlastnosti. Použitie jednoduchých, ale zmysluplných línií spolu s nízkou splývavou strechou a zadnou časťou dodávajú modelu C-X16 robustný, ale zároveň dobre tvarovaný vzhľad, ktorý nemôže patriť ničomu inému, len vozidlu značky Jaguar.

Ian Callum, riaditeľ dizajnu spoločnosti Jaguar, súhlasí: „Športový automobil značky Jaguar by mal svojím dizajnom udávať jasný vizuálny smer a model C-X16 je dokonalým príkladom dosiahnutia tohto cieľa. Každá z jeho kriviek začína so zmyslom pre zámer a končí so zmyslom pre čistotu. Je to práve tento prístup, ktorý dal modelu C-X16 jeho zmysluplný postoj. Pozriete sa na C-X16 a okamžite ho chcete riadiť – a to je presne ten pocit, ktorý by športové vozidlá značky Jaguar mali vo vás vzbudiť.“

Pozrite sa, ako sme koncept C-X16 priviedli k životu.