O ZNAČKE JAGUAR

KVALITA, ISTOTA A SPOĽAHLIVOSŤ


Automobily značky Jaguar sú vyrábané na našich špičkových výrobných linkách v lokalite Castle Bromwich. Je to miesto naplnené bázňou pochádzajúcou z odbornej práce, kde stovky špičkových robotov a ťažkotonážne stroje pracujú v dokonalej synchronizácii spolu s tisíckami veľmi zručných pracovníkov. A to, aby bolo každé auto dokonalé, má na starosti Grant McPherson, riaditeľ prevádzky.

„Spoločnosť Jaguar bola vždy synonymom konštruktérskej výnimočnosti a nádherného dizajnu,“ hovorí Grant, „našou úlohou je preniesť dizajnový zámer tímu do každého jedného automobilu. Našou prácou je dodržať striktné špecifikácie a pre mňa kvalita znamená schopnosť opakovane dosiahnuť tieto špecifikácie. Práve túto pozornosť venovanú detailom sa tu snažíme presadzovať. Staviame luxusné automobily.“

Unikátne vozidlá, vyrobené na objednávku
Každý Jaguar je vyrobený na objednávku, takže každé vozidlo na výrobnej linke už má svojho majiteľa, ktorý naň čaká. A tento fakt podčiarkuje aspekt ručnej výroby neuveriteľného výrobného procesu spoločnosti Jaguar.

„Je to o prekvapení a potešení,“ hovorí Grant. „Chcem, aby si každý vodič pri prvom nastúpení do svojho nového vozidla Jaguar vychutnal skvelý zážitok. Chceme prekonať očakávania našich zákazníkov. Spoločnosť Jaguar má fantastické produkty s kultovým dizajnom a s našimi disciplínami to myslíme vážne.“

Kvalita vo všetkých smeroch
Pozornosť venovaná každému detailu v praxi znamená, že každé vozidlo je počas svojej cesty po výrobnej linke pod neustálym a veľmi prísnym dohľadom. Napríklad, počas výroby každého modelu XJ – od začiatku v podobe hliníkového plechu až po moment, keď opustí výrobnú linku ako luxusné vozidlo – podstúpi tisíce presných kontrol procesu a kvality. Len vo veľmi výnimočných prípadoch sa stáva, že vozidlo na konci výrobnej linky nie je v dokonalom stave. Vtedy ďalej nepokračuje, pokiaľ sa problém nevyrieši, neskontroluje, znovu neskontroluje a neuzná za odstránený.

„Je to o tom, aby boli všetci maximálne sústredení na to, čo tu robíme. Staviame prémiové vozidlá,“ hovorí Grant. „Vyrábame vozidlá Jaguar.“

Na konci procesu prídu špecializovaní kontrolóri, ktorí prevrátia každé vozidlo hore nohami, skontrolujú, či všetko funguje, či nedošlo k nejakému poškodeniu a či je vozidlo vyrobené na špičkovej úrovni podľa štandardov spoločnosti Jaguar.

Spoločnosť Jaguar v štúdii APEAL spoločnosti J.D. Power and Associates
Je to práve pozornosť venovaná každému detailu, ktorá viedla k tomu, že spoločnosť Jaguar bola vyhlásená za „Výrobcu automobilov číslo 1“ v rámci prieskumu magazínu What Car? a spoločnosti J.D. Power pre rok 2013, a to už druhý rok po sebe.

Štúdia spokojnosti majiteľov vozidiel vo Veľkej Británii bola založená na odpovediach takmer 18 000 majiteľov, ktorí vlastnia vozidlo v priemere minimálne dva roky. Ohodnotenie dostal každý aspekt vlastnenia vozidla od výkonu, dizajnu a komfortu až po kvalitu, spoľahlivosť, prevádzkové náklady, spotrebu a spokojnosť so službami predajcu.

„Pre každého jedného pracovníka spoločnosti Jaguar je toto ocenenie veľmi významné,“ uviedol časopis What Car? Hlavný redaktor Chas Hallett. „Táto štúdia preukázala, že zákazníci sú skutočne spokojní so svojimi vozidlami značky Jaguar, čo je fakt obrovského významu pre každého výrobcu automobilov.“