BEZPEČNOSŤ A PRAKTICKÉ VLASTNOSTI

BEZPEČNOSŤ A PRAKTICKÉ VLASTNOSTI

Nepochybne auto pre vodiča.
PRESKÚMAJTE BEZPEČNOSŤ

BEZPEČNÉ MIESTO

Základným bezpečnostným prvkom v prípade kabrioletov sú oblúky proti prevráteniu, ktoré majú aj vizuálnu funkciu. Sú dostupné v saténovo chrómovom a lesklom čiernom vyhotovení.

PRIESTOR PRE DVOCH

ISTOTA

ISTOTA

F‑TYPE je vybavený komplexným systémom airbagov pre vás a vášho spolujazdca. Pred aktiváciou predných airbagov senzory zistia vašu výšku a hmotnosť. Pokročilé predpínače bezpečnostných pásov v modeli F‑TYPE počas prudkého spomaľovania automaticky napínajú bezpečnostné pásy.
TO NAJPODSTATNEJŠIE PRE ŽIVOT

TO NAJPODSTATNEJŠIE PRE ŽIVOT

Viac ako dostatok priestoru na víkendový výlet. Model F-TYPE má batožinový priestor dostatočne veľký pre príručnú batožinu pre dve osoby. V prípade kupé sa dodáva voliteľné, elektricky ovládané veko batožinového priestoru, ktoré sa otvára a zdvíha automaticky po stlačení prakticky umiestneného tlačidla.

VYJDITE Z TEMNOTY

S voliteľnými novými maticovými LED svetlometmi je možné pomocou inteligentnej technológie rozdeliť lúče diaľkových svetiel a zabrániť oslňovaniu ostatných vodičov. Lúče svetiel prispôsobujú aj svoju šírku a hĺbku podľa cestovnej rýchlosti a pri zatáčaní do zákrut sa natáčajú podľa zakrivenia cesty, čím zaisťujú lepšiu viditeľnosť za každých okolností.

JEDNODUCHO Z BODU A DO BODU B

F-TYPE je nepochybne auto pre vodiča. Pokročilé bezpečnostné systémy a asistenčné systémy pre vodiča vám pomôžu sústrediť sa na čistú radosť z jazdy.

BALÍK ASISTENTA MŔTVEHO UHLA

BALÍK ASISTENTA MŔTVEHO UHLA

Ak meníte jazdný pruh a vo vašom mŕtvom uhle sa nachádza iné vozidlo, asistent mŕtveho uhla zaznamená vozidlo a jemným pohybom volantu vás navedie mimo približujúceho sa vozidla. Pri cúvaní sa aktivuje systém monitorovania premávky za vozidlom, ktorý vás na dotykovom displeji rovnako upozorní na prechádzajúce vozidlá.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

Rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a pôsobením na volant skoriguje riadenie tak, aby naviedol vozidlo späť do správnej jazdnej dráhy.
SPÄTNÁ KAMERA

SPÄTNÁ KAMERA

Spätná kamera zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Na dotykovom displeji za zobrazujú statické čiary, predstavujúce predpokladanú dráhu vozidla, vďaka čomu vám táto funkcia pomáha pri parkovaní.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

Tempomat vám umožňuje udržiavať konštantnú rýchlosť bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál. Obmedzovač rýchlosti umožňuje nastaviť maximálnu rýchlosť.
PARKOVACÍ ASISTENT

PARKOVACÍ ASISTENT

Parkovací asistent uľahčuje parkovanie na pozdĺžne parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Po zaradení režimu bežnej jazdy alebo spätného chodu vám stačí už len ovládať rýchlosť vozidla. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.
ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

Prostredníctvom prehľadného zobrazenia na prístrojovom paneli vás informuje o rýchlostných obmedzeniach a značkách zakazujúcich predchádzanie. Adaptívny obmedzovač rýchlosti využíva systém rozpoznávania dopravných značiek, aby pomohol udržať rýchlosť vozidla v rámci príslušného obmedzenia rýchlosti.
NÚDZOVÉ BRZDENIE

NÚDZOVÉ BRZDENIE

Pomocou zabudovaných kamier pomáha predchádzať zrážkam s inými vozidlami a chodcami. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, vydá zvukový aj vizuálny výstražný signál. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA

SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA

Prostredníctvom monitorovania pohybov volantu a aktivity plynového a brzdového pedála dokáže funkcia monitorovania pozornosti vodiča zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
SYSTÉM MONITOROVANIA TLAKU V PNEUMATIKÁCH

SYSTÉM MONITOROVANIA TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Systém nahrádza potrebu kontroly tlaku v pneumatikách. Neustále monitoruje tlak v každom kolese a upozorní vás, keď je jedna alebo viac pneumatík výrazne podhustených.

VYBERTE SI SVOJ F‑TYPE

Pri výbere vášho vozidla F-TYPE neexistuje žiadna nesprávna odpoveď. S výberom modelov vrátane nového F-TYPE R-Dynamic Black, z ktorých si môžete vybrať, máme kabriolet alebo kupé, ktoré by mohli byť práve pre vás.

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.

Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.