VÝKON

Pripravte sa na to, že budete mať husiu kožu.

OD ÚŽASNÝCH PO JEDNODUCHO DYCH BERÚCE

Model F-TYPE poháňajú najúžasnejšie zážihové motory Jaguar, pričom všetky sú vybavené inovatívnymi technológiami na zníženie spotreby paliva a emisií CO2 bez kompromisov v oblasti výkonu.

ZAPOČÚVAJTE SA ZBLÍZKA

Všetky modely, od štvorvalca s výkonom 300 koní až po motor V8 s výkonom 575 koní, sú vybavené systémom aktívneho športového výfuku. Rozhodnite sa pre vypínateľnú funkciu, aby ste mali máte možnosť uvoľniť vzrušujúce burácanie pri všetkých otáčkach motora.

i4 300PS

i4 300PS

Vysoký výkon s kultivovanosťou a efektívnosťou. 2,0-litrový štvorvalcový zážihový motor s výkonom 300PS koní s turbodúchadlom má mimoriadny výkon a svižné ovládanie.
V6 450PS

V6 450PS

Výkonný a kultivovaný. Ovládanie prepĺňania kompaktného kompresora a sekundárny škrtiaci ventil zaisťujú pri zrýchľovaní výkon 450PS koní s nulovým oneskorením. Rozhodnite sa pre pohon zadných kolies* alebo všetkých kolies pre optimálny výkon za všetkých podmienok.
V8 575PS

V8 575PS

Prudká akcelerácia a výrazná odozva motora modelu F-TYPE R s výkonom 575 k ponúka vždy ešte viac.

ODUŠEVNENÝ ZÁŽITOK

Najkratšia vzdialenosť medzi dvoma bodmi je priamka. Ale kde zostala zábava? Nádherne vyvážený podvozok, napnuté zavesenie kolies a citlivé riadenie – to je neuveriteľne agilný model F-TYPE, ktorý vás pevne udrží na akejkoľvek ceste.

INŠTINKTÍVNY VÝKON

POHON VŠETKÝCH KOLIES

POHON VŠETKÝCH KOLIES

Pohon všetkých kolies s inteligentným systémom dynamiky pohonnej jednotky v modeli F‑TYPE ponúka výkon s dokonalou rovnováhou a zaisťuje spoľahlivé ovládanie na ceste vpred.
VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD

VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD

Model F‑TYPE využíva brzdový systém s individuálnym ovládaním vnútorných kolies, aby mal dokonalé vlastnosti aj v najprudších zákrutách. Vďaka obmedzeniu nedotáčavosti má vozidlo športovú agilitu a vodičovi dodáva viac dôvery.
ELEKTRONICKÝ AKTÍVNY DIFERENCIÁL

ELEKTRONICKÝ AKTÍVNY DIFERENCIÁL

Riadi prenos krútiaceho momentu na každé zo zadných kolies, aby bolo možné lepšie využívať dostupný výkon. Do zákrut preto môžete zatáčať neskôr a zrýchľovať skôr. Spolupracuje s inteligentným systémom dynamiky pohonnej jednotky.

DYNAMICKÁ JAZDA

KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM

KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM

Prispôsobte si jazdné vlastnosti vozidla podľa svojich preferencií. Prostredníctvom konfigurovateľného dynamického systému si môžete prispôsobiť silu potrebnú na riadenie, charakteristiku prevodovky a odozvu škrtiacej klapky.
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

Systém adaptívnej dynamiky rýchlo analyzuje vstupné informácie o štýle a podmienkach jazdy a zostruje odozvu modelu F‑TYPE, aby ste si vždy užili optimálny zážitok z jazdy.

SKVELÝ BRZDNÝ VÝKON

355 MM VPREDU. 325 MM VZADU

355 MM VPREDU. 325 MM VZADU

Brzdy sú optimalizované tak, aby spájali dlhú životnosť, nízku hmotnosť a súčasne upokojujúci výkon.
380 MM VPREDU. 376 MM VZADU

380 MM VPREDU. 376 MM VZADU

Mimoriadne rýchly, pohotový a progresívny brzdný výkon.
398 MM VPREDU. 380 MM VZADU

398 MM VPREDU. 380 MM VZADU

Karbónovo-keramické brzdy. Náš najvýkonnejší brzdový systém, schopný dosiahnuť najvyššiu úroveň trvalého výkonu.

VYBERTE SI SVOJ F‑TYPE

Pri výbere vášho vozidla F-TYPE neexistuje žiadna nesprávna odpoveď. S výberom modelov vrátane nového F-TYPE R-Dynamic Black, z ktorých si môžete vybrať, máme kabriolet alebo kupé, ktoré by mohli byť práve pre vás.

*K dispozícii iba pre modely s motorom s výkonom 450 koní.

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.

Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.