PRAKTICKOSŤ A BEZPEČNOSŤ

Jaguar XF ponúka všestranne využiteľný priestor, praktické prvky a bezpečnosť ohodnotenú v testoch Euro NCAP1 piatimi hviezdičkami.

Vyobrazené vozidlo: XF S Sportbrake s voliteľnými prvkami.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
PRAKTICKÉ DETAILY

Všestranný interiér modelu XF vám pomôže žiť naplno. Vďaka rôznym praktickým prvkom a pokročilým jazdným technológiám bude každá vaša jazda jednoduchšia a príjemnejšia.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
CHARAKTERISTICKÉ PRVKY
NÁRAMOK ACTIVITY KEY
S kľúčom Activity Key, ktorý je dostupný len ako voliteľný prvok výbavy modelu XF Sportbrake, môžete jednoduchšie žiť naplno. Tento robustný, plne vodotesný elektronický náramok vám umožní vychutnávať si najrôznejšie aktivity - od zoskokov s padákom až po plávanie - s možnosťou okamžitého prístupu do vozidla. Štandardný kľúč s diaľkovým ovládačom môže zostať vo vozidle a z bezpečnostných dôvodov bude deaktivovaný.
POZRITE SI FILM
VEKO/DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM<sup>2</sup>
Vďaka systému ovládania veka/dverí batožinového priestoru gestom si môžete otvoriť batožinový priestor aj s plnými rukami. Stačí jednoducho vsunúť nohu pod niektorý zo zadných rohov karosérie a batožinový priestor sa otvorí alebo zatvorí.
POZRITE SI FILM
BATOŽINOVÝ PRIESTOR
Dizajn všestranného interiéru modelu XF Sportbrake je podriadený vášmu aktívnemu životnému štýlu. Jeho batožinový priestor má objem 565 litrov už v základnej konfigurácii so zadnými sedadlami na svojom mieste. Po ich sklopení získate priestor dlhý dva metre a v najužšom bode široký vyše metra. Na uloženie batožiny tak budete mať k dispozícii 1 675 litrov priestoru. Pod podlahou batožinového priestoru sa navyše nachádza diskrétna úložná priehradka.
POZRITE SI FILM
VYSÚVATEĽNÉ ŤAŽNÉ ZARIADENIE
Elektricky vysúvateľné ťažné zariadenie, dostupné ako voliteľný prvok výbavy, je diskrétne ukryté za nárazníkom, takže nenarúša čistý, atraktívny vzhľad vozidla. Možno ním ťahať príves s hmotnosťou až do 2 000 kg.
POZRITE SI FILM
BEZPEČNOSTNÉ PRVKY A ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Model XF poskytuje celý rad asistenčných systémov pre vodiča, s ktorými je každá cesta bezpečnejšia. Tento balík systémov, využívajúci naše najnovšie inovačné technológie InControl, pomáha predchádzať hroziacim zrážkam pri rôznych jazdných situáciách.

PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM<sup>3</sup>
Priestorový kamerový systém s 360-stupňovým zobrazením poskytuje na dotykovej obrazovke kompletný prehľad o okolí vozidla. Oceníte ho v rôznych situáciách, od parkovania pri obrubníku cez manévrovanie v stiesnených priestoroch až po prechádzanie cez križovatky. Teraz je systém doplnený o novú funkciu navádzania smerom dopredu a funkciu detekcie premávky pred vozidlom. Funkcia navádzania smerom dopredu, ktorá je súčasťou priestorového kamerového systému s 360-stupňovým zobrazením, zobrazuje na obrazovke polohu vozidla voči prípadným prekážkam pred vozidlom. Funkcia detekcie premávky pred vozidlom pomáha predchádzať možným kolíziám v situáciách, keď máte pri manévrovaní smerom dopredu obmedzený výhľad.
STEREOKAMERA A SYSTÉM AUTONÓMNEHO NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Na situácie, ktoré vyžadujú núdzové brzdenie, je model XF dobre pripravený. Ak XF pomocou prednej kamery rozpozná nebezpečenstvo zrážky, spustí výstražný zvukový signál systému varovania pred hroziacou čelnou zrážkou a umožní vám zareagovať. Následne sa na projekčnom displeji (ak je ním vozidlo vybavené) a bloku prístrojov zobrazí vizuálna výstraha. Ak kolízia hrozí aj naďalej a vodič nezareaguje, systém zabrzdí, aby znížil následky možnej zrážky.
POZRITE SI FILM
yt:1EDxvxwoHmI
POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT<sup>4</sup>
Parkovanie v stiesnených priestoroch je vďaka tomuto systému jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Senzory odmerajú parkovacie miesto, a ak vyhovuje, model XF sa naň presne navedie, či už pri pozdĺžnom alebo kolmom parkovaní - vodič musí obsluhovať len brzdový a plynový pedál. Pri pozdĺžnom parkovaní vám funkcia vyparkovania pomôže vyjsť s vozidlom z parkovacieho miesta. Systém detekcie premávky pri cúvaní využíva senzory systému monitorovania mŕtveho uhla a dokáže zaznamenať približujúce sa vozidlá, ktoré vodič nemusí vidieť. V takom prípade spustí zvukovú výstrahu a zobrazí upozornenie na dotykovej obrazovke.
POZRITE SI FILM
yt:t0bJwhuBcew
ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK S ADAPTÍVNYM OBMEDZOVAČOM RÝCHLOSTI<sup>5</sup>
Technológia rozpoznávania dopravných značiek (TSR) z dielne automobilky Jaguar využíva mimoriadne presnú dopredu nasmerovanú kameru pri rozpoznávaní značiek obmedzenia rýchlosti a zákazu predbiehania, ktoré potom zobrazuje vodičovi. Tento systém zohľadňuje aj dočasné rýchlostné obmedzenia a podmienky na cestách. Ak zvolíte adaptívny obmedzovač rýchlosti, bude tento systém pri zachovávaní primeranej maximálnej rýchlosti modelu XF využívať informácie o dopravných značkách zo systému TSR, spolu s dátami máp z voliteľného navigačného systému.
POZRITE SI FILM
yt:9oDfEgUTbCw
UPOZORNENIE NA VYBOČENIE Z JAZDNÉHO PRUHU, ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOROVANIE STAVU VODIČA
Súčasťou štandardnej výbavy modelu XF je systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, ktorý vydáva výstrahy v prípade, že vozidlo neúmyselne vybočí z jazdného pruhu. Ako doplnok je k dispozícii inovačná technológia asistenta udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA) a monitorovania stavu vodiča (DCM). Systém LKA rozpozná neúmyselné vychádzanie z jazdného pruhu a pomôže naviezť vozidlo späť do pôvodného pruhu. Systém DCM, ktorý sa tiež stará o vašu bezpečnosť, neustále analyzuje vstupy od vodiča s cieľom odhaliť nedostatok koncentrácie v dôsledku únavy. Keď systém vyhodnotí, že za volantom potenciálne sedí ospalý vodič, navrhne mu prestávku prostredníctvom upozornenia na bloku prístrojov.
Film features Lane Keep Assist only.
POZRITE SI FILM
yt:6qIFIr8SWdM
ASISTENT MŔTVEHO UHLA A DETEKCIA PREMÁVKY PRI CÚVANÍ
Ak systém monitorovania mŕtveho uhla zistí, že sa v priestore mŕtveho uhla nachádza - alebo sa k nemu rýchlo blíži - iné vozidlo, upozorní vás na to pomocou malej výstražnej kontrolky v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle3. Systém ešte vylepšuje funkcia asistenta mŕtveho uhla3, ktorá vám pôsobením na volant pomôže predísť kolízii s vozidlom v priestore mŕtveho uhla, keď sa pokúsite prejsť do vedľajšieho jazdného pruhu. Systém detekcie premávky pri cúvaní, využívajúci ten istý radarový systém, vás prostredníctvom dotykovej obrazovky upozorní na prípadné blížiace sa vozidlá3 - napríklad keď máte pri cúvaní z parkovacieho miesta obmedzený výhľad.
POZRITE SI FILM
yt:KBDoSu0jO0E

Model XF sa od konkurencie líši oceneným moderným dizajnom z dielne automobilky Jaguar, pokrokovou jazdnou dynamikou a špičkovým multimediálnym systémom. Použite náš konfigurátor a vytvorte si svoj dokonalý model XF.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1Len XF Sedan.
2Voliteľný prvok (vyžaduje systém odomykania bez kľúča a systém zadného parkovacieho asistenta).
3Optional feature (requires Auto-dimming exterior mirrors)
4Optional feature (requires 360° Parking Aid).
5Vyžaduje navigačný systém Navigation Pro.