JAZDNÉ VLASTNOSTI

Jazdné vlastnosti vozidiel Jaguar sú legendárne - a model XF posúva tento štandard ešte vyššie.

POZRITE SI FILM
KOMFORT A DYNAMIKA

Vďaka skvelému jazdnému komfortu aj vynikajúcim športovým jazdným vlastnostiam zažijete v modeli XF veľa vzrušujúcich zážitkov z jazdy. A keď si zvolíte model XF s pohonom všetkých kolies so systémom inteligentného riadenia dynamiky hnacieho reťazca (IDD), či už so zážihovým alebo vznetovým motorom1, získate schopnosť ešte ľahšie zvládať náročné povrchy.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
CHARAKTERISTICKÉ PRVKY
JAZDNÝ KOMFORT A OVLÁDATEĽNOSŤ
Model XF reaguje živo a dynamicky, pričom vždy zachováva jazdný komfort. Za tieto schopnosti model XF čiastočne vďačí svojej ľahkej, no pritom mimoriadne pevnej a tuhej odľahčenej hliníkovej konštrukcii. Tá je ideálnou platformou pre sofistikovanú lichobežníkovú prednú nápravu a viacprvkovú zadnú nápravu Integral Link. Táto kombinácia dodáva modelu XF charakter športového vozidla.

Vozidlá, ktoré môžete vidieť vo videách na tejto webovej lokalite nemusia presne zodpovedať najnovším zmenám a vylepšeniam. O aktuálnych technických údajoch sa informujte u miestneho predajcu Jaguar.
POZRITE SI FILM
yt:Axc9sJv34gE
SKVELÉ ODPRUŽENIE
Pevné hliníkové diely s nízkou hmotnosťou sú súčasťou sofistikovaného zavesenia predných aj zadných kolies modelu XF. Lichobežníková náprava vpredu, podobná ako v modeli F‑TYPE, zabezpečuje prvotriedne jazdné vlastnosti. Systém viacprvkového zavesenia Integral Link na zadnej náprave zabezpečuje potrebnú tuhosť, čo prispieva ku skvelej ovládateľnosti, zvyšuje jazdný komfort a rozširuje dynamické schopnosti modelu XF.
VZDUCHOVÉ PRUŽENIE S AUTOMATICKÝM VYROVNÁVANÍM
Vďaka vzduchovému pruženiu s automatickým vyrovnávaním karosérie ponúka XF Sportbrake rovnaký komfort a precíznu ovládateľnosť aj v plne naloženom stave2. Tento systém pôsobí proti účinkom hmotnosti ťažkého nákladu tým, že automaticky zvyšuje tlak v pneumatických pružinách, aby ostala zachovaná svetlá výška a vodorovnosť podvozka.
POZRITE SI FILM
MOTORY INGENIUM

Ingenium je nový typ motorov spoločnosti Jaguar Land Rover, navrhnutý s cieľom ponúknuť jedinečný výkon, kultivovanosť chodu a úspornosť. Pokročilé technológie a celohliníková konštrukcia motorov Ingenium zaručujú pozoruhodne nízku spotrebu paliva a úroveň emisií CO2.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
ZÁŽIHOVÉ MOTORY INGENIUM

Nové turbodúchadlom prepĺňané 2,0-litrové 4-valcové zážihové motory Ingenium v modeli XF dosahujú mimoriadne vysoké hodnoty výkonu a krútiaceho momentu. Vďaka odľahčenej konštrukcii a veľkému podielu valivých ložísk s malým trením sa vyznačujú hladkým chodom a vysokou hospodárnosťou.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
VZNETOVÉ MOTORY INGENIUM

Technológia Ingenium je dušou troch vznetových motorov určených pre model XF. Tieto celohliníkové motory s nízkym trením majú veľmi tuhý blok valcov a dvojitý vyvažovací hriadeľ, čo poskytuje skvelý základ pre výnimočne nízke vibrácie a hladký chod, ktorý oceníte pri každodennom používaní. Všetky motory sú vybavené systémom stop/štart1 a technológiou inteligentného rekuperačného dobíjania, ktorá využíva kinetickú energiu vozidla na dobíjanie akumulátora. To zvyšuje hospodárnosť najmä pri jazde v meste.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
3,0-LITROVÝ, DVOMI TURBODÚCHADLAMI PREPĹŇANÝ VZNETOVÝ MOTOR V6 S VÝKONOM 300 K

3,0-litrový, dvomi turbodúchadlami prepĺňaný vznetový motor V6 ponúka výnimočne vysoký výkon, krútiaci moment a úžasnú hnaciu schopnosť. Inovatívny systém prepĺňania využívajúci dve paralelné, sekvenčne pracujúce turbodúchadlá, ktorého priekopníkom je spoločnosť Jaguar Land Rover, zaručuje hladký priebeh zrýchlenia a rýchlejšiu dostupnosť výkonu v celom rozsahu otáčok. K úspore energie prispieva dvojstupňové kvapalinové chladenie.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
MOTORY INŠPIROVANÉ MODELOM F‑TYPE

Všetky zážihové motory pre model XF ponúkajú vysoký výkon, rýchle reakcie a zároveň nižšiu spotrebu paliva. 3,0-litrový, kompresorom prepĺňaný zážihový motor V6, montovaný aj do modelu F TYPE, dosahuje výkon 380 koní a krútiaci moment 450 Nm. Tento celohliníkový motor poskytuje okamžitý prístup k vysokým úrovniam výkonu a krútiaceho momentu vo všetkých otáčkach a zároveň má jedinečný zvukový prejav.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Vysoko účinná 8-stupňová automatická prevodovka v modeli XF sa vyznačuje schopnosťou pohotovo reagovať a rýchlo a hladko radiť prevodové stupne, čo prispieva k pocitu ľahkosti pri akcelerácii. V režime Dynamic dokáže táto prevodovka - ovládaná otočným voličom s modernou povrchovou úpravou Satin Black - radiť ešte rýchlejšie a ešte športovejšie podraďovať pri prudkom zošliapnutí plynového pedála. V režime Eco zasa skôr radí vyššie prevodové stupne. Radenie prevodových stupňov môžete jednoducho ovládať aj manuálne, a to pomocou páčok pod volantom.

MANUÁLNA PREVODOVKA

Táto odľahčená, technicky vyspelá 6-stupňová manuálna prevodovka3 prispieva k výnimočnej hospodárnosti modelu XF. Konštruktéri sa snažili ušetriť každý gram hmotnosti, a to použitím skrine z hliníkovej zliatiny, dutých hriadeľov a odľahčených ozubených kolies. Vďaka tomu patrí táto prevodovka medzi najľahšie vo svojej kategórii. Je výslovne podriadená výkonnostným požiadavkám športového automobilu - radí hladko a rýchlo, čo je zároveň zárukou vysokého komfortu.

Vozidlá, ktoré môžete vidieť vo videách na tejto webovej lokalite, nemusia presne zodpovedať najnovším zmenám a vylepšeniam. O aktuálnych technických údajoch sa informujte u miestneho predajcu Jaguar.

POZRITE SI FILM
yt:bAjXotBQMK4
JAZDNÉ VLASTNOSTI
POHON VŠETKÝCH KOLIES A INTELIGENTNÉ RIADENIE DYNAMIKY HNACIEHO REŤAZCA
Jaguar XF ponúka - v kombinácii so zážihovými aj vznetovými motormi - jedinečný systém pohonu všetkých kolies s technológiami inteligentného riadenia dynamiky hnacieho reťazca (IDD)1 a adaptívneho prispôsobenia rôznym povrchom (AdSR)4. Unikátny softvér systému IDD, ktorý Jaguar vyvinul čisto vo svojej réžii, pomocou dômyselných algoritmov inteligentne reaguje na aktuálny stav cesty. Systém pracuje reaktívne aj prediktívne, vďaka čomu pomáha predchádzať strate priľnavosti namiesto toho, aby sa ju pokúšal obnoviť. Jazdné schopnosti modelu XF ešte vylepšuje systém AdSR, fungujúci pri všetkých otáčkach motora, ktorý automaticky rozoznáva rozdiely medzi rôznymi druhmi povrchu, aby sa maximálne využil dostupný záber kolies.
POZRITE SI FILM
SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV
Systém regulácie trakcie na všetkých typoch povrchov (ASPC)5 od automobilky Jaguar, ktorý je jedinečný pre túto triedu vozidiel, dáva vodičom istotu na šmykľavom povrchu, bez ohľadu na to, či ide o výjazd zo zasneženej príjazdovej cesty, parkovanie na zľadovatenom svahu alebo ťahanie prívesu na mokrej tráve. Systém ASPC funguje ako tempomat pre nízke rýchlosti, ktorý modelu XF pomáha zvládnuť jazdu po povrchoch s nedostatočnou priľnavosťou, a to za akéhokoľvek počasia. Vy sa tak môžete lepšie sústrediť na prácu s volantom.
POZRITE SI FILM
yt:tIehVGxFtw8
KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM
Za príplatok si môžete zvoliť konfigurovateľný dynamický systém6, inšpirovaný modelom F‑TYPE, ktorý umožňuje nastaviť dynamické vlastnosti modelu XF z hľadiska charakteristiky škrtiacej klapky, bodov zmeny prevodových stupňov a charakteru riadenia podľa vašich požiadaviek na dynamickosť jazdy. Aktivuje sa po zvolení dynamického režimu v systéme JaguarDrive Control. V dynamickom režime sa naplno prejaví športový charakter modelu XF. Zostrí sa odozva škrtiacej klapky, zoslabí sa účinok posilňovača riadenia a k radeniu prevodových stupňov dochádza rýchlejšie a pri vyšších otáčkach. Ak je vo výbave aj voliteľný systém adaptívnej dynamiky, môžete upraviť ešte aj nastavenia tlmičov a prispôsobiť si tak vozidlo viac podľa svojich potrieb.
POZRITE SI FILM
yt:AkxF9B31yoY
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
Či už zrýchľujete na diaľnici, vyberáte zákruty na okresných cestách alebo jazdíte v meste, systém adaptívnej dynamiky6 upravuje reakcie modelu XF podľa aktuálnych podmienok a vášho jazdného štýlu. Systém neustále reguluje tuhosť tlmičov s ohľadom na optimálny pomer medzi stabilitou a komfortom.
ELEKTRICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA

Elektrický posilňovač riadenia (EPAS) v modeli XF ponúka jedinečnú spätnú väzbu, kontrolu nad vozidlom a okamžitý účinok. Dômyselná počítačová riadiaca jednotka systému EPAS jemne reguluje mieru účinku, aby mal vodič k dispozícii optimálnu úroveň asistencie v každej zákrute a pri každom manévri. Systém EPAS spolupracuje aj s ďalšími asistenčnými systémami vo vozidle, ako je asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA) a parkovací asistent7, čím ďalej zvyšuje úroveň bezpečnosti a komfortu pri šoférovaní.

Vozidlá, ktoré môžete vidieť vo videách na tejto webovej lokalite, nemusia presne zodpovedať najnovším zmenám a vylepšeniam. O aktuálnych technických údajoch sa informujte u miestneho predajcu Jaguar.

POZRITE SI FILM
yt:1yDFHRy2PJE
SYSTÉM JAGUARDRIVE CONTROL

Systém JaguarDrive Control ponúka na výber režimy Standard, Eco, Dynamic a Rain/Ice/Snow, pričom každý z nich jemne upravuje vlastnosti riadenia, odozvu plynového pedála a body radenia prevodových stupňov. Režim Eco podporuje hospodárnu jazdu, kým v režime Dynamic sa zvyšuje citlivosť plynového pedála, prevodovka pri akcelerácii dlhšie podrží zaradený stupeň a znižuje sa účinok posilňovača riadenia. Keď zvolíte režim Rain/Ice/Snow, systém automaticky stlmí akceleráciu a plynulejšie prenáša hnaciu silu, čím uľahčuje jazdu na klzkom povrchu.

Model XF sa od konkurencie líši oceneným moderným dizajnom z dielne automobilky Jaguar, pokrokovou jazdnou dynamikou a špičkovým multimediálnym systémom. Použite náš konfigurátor a vytvorte si svoj dokonalý model XF.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1 Závisí od jednotlivých trhov.
2 Štandardný prvok výbavy modelu XF Sportbrake. Nie je k dispozícii pre model XF Sedan.
3 K dispozícii s 2,0-litrovým 4-valcovým (163 k) a 2,0-litrovým 4-valcovým (180 k) turbodúchadlom prepĺňaným vznetovým motorom Ingenium. Manuálna prevodovka nie je k dispozícii v modeli XF Sportbrake.
4 Systém AdSR je voliteľný prvok výbavy vo vozidlách s pohonom všetkých kolies a systémom adaptívnej dynamiky.
5 Len s automatickou prevodovkou.
6 Voliteľný prvok výbavy v kombinácii so všetkými motormi okrem 2,0-litrového 4-valcového vznetového motora (163 k). Štandardný prvok výbavy modelu XF S.
7 Voliteľný prvok. Vyžaduje parkovacieho asistenta s 360-stupňovým zobrazením.
‡ Všetky údaje predstavujú cieľové hodnoty výrobcu, ktoré sa musia pred spustením výroby potvrdiť. Upozorňujeme, že hodnoty emisií CO2 a spotreby paliva sa môžu meniť v závislosti od namontovaných kolies, pričom so štandardnými kolesami nemusí byť možné dosiahnuť najnižšie hodnoty.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti