PRAKTICKOSŤ A BEZPEČNOSŤ

Model XE poskytuje celý rad funkcií, s ktorými sa vždy bezpečne dostanete do cieľa svojej cesty.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Vyberte si až tri vozidlá Jaguar a porovnajte ich vedľa seba
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si dokonalý Jaguar
PREVZIAŤ BROŽÚRU
Zobrazte a prevezmite najnovšie brožúry Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
STÁLE K DISPOZÍCII
PRAKTICKÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Vďaka voliteľnej funkcii oddeleného sklápania sedadiel poľahky sklopíte sedadlá v druhom rade a získate miesto na naloženie všetkých svojich vecí. Aj keď máte plné ruky, dvere batožinového priestoru jednoducho otvoríte i zatvoríte pomocou šikovnej voliteľnej funkcie bezdotykového ovládania.

POZRITE SI FILM
yt:1MHfdW1iFo0
ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA
NÚDZOVÉ BRZDENIE
Ak model XE zaznamená potenciálne nebezpečenstvo zrážky, vyšle zvukový signál, ktorý varuje pred zrážkou s vozidlom vpredu. Následne sa zobrazia vizuálne upozornenia. Ak vodič nezasiahne, systém aktivuje brzdy, aby znížil závažnosť možného nárazu.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat vám umožňuje udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Pomocou obmedzovača rýchlosti zasa môžete vopred nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú vozidlo nemá prekročiť.
ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI A SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK
Prostredníctvom prehľadného zobrazenia na prístrojovom paneli vás informuje o rýchlostných obmedzeniach a značkách zakazujúcich predchádzanie. Po aktivácii tejto funkcie adaptívny obmedzovač rýchlosti využíva systém rozpoznávania dopravných značiek, na základe ktorého nastavuje rýchlosť vozidla pomocou tempomatu.
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA
Prostredníctvom monitorovania pohybov volantu a aktivity plynového a brzdového pedála dokáže funkcia monitorovania pozornosti vodiča zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a zapôsobí na volant tak, aby vozidlo naviedol späť do správnej jazdnej dráhy.
SPÄTNÁ KAMERA
Spätná kamera zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Na dotykovom displeji za zobrazujú statické čiary, predstavujúce vozidlo XE a jeho predpokladanú dráhu, vďaka čomu vám táto funkcia pomáha pri parkovaní.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
MATICOVÉ LED SVETLOMETY

Voliteľné maticové LED svetlomety majú za cieľ bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. Automaticky upravujú tvar lúča, aby nedochádzalo k oslňovaniu protiidúcich vodičov. Spoločne so smerovými svetlami s efektom animácie skôr informujú ostatných účastníkov cestnej premávky o vašom zamýšľanom smere jazdy.

POZRITE SI FILM
BALÍKY ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA

Každý balík ponúka rad funkcií, vďaka ktorým budete v bezpečí a informovaní. Balík parkovacích systémov je štandardnou súčasťou výbavy SE. Balíky parkovacích a jazdných systémov sú štandardnou súčasťou výbavy HSE.

BALÍK PARKOVACÍCH SYSTÉMOV
BALÍK JAZDNÝCH SYSTÉMOV
PARKOVACÍ ASISTENT
Parkovací asistent uľahčuje parkovanie na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Po zaradení režimu bežnej jazdy alebo spätného chodu vám stačí už len ovládať rýchlosť vozidla. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.
PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Po zaradení spätného chodu sa automaticky aktivujú senzory po obvode vozidla. Systém však môžete aktivovať aj manuálne. Vizuálna grafika a zvuková spätná väzba vás budú počas parkovania informovať o vzdialenosti k prekážkam.
SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
Systém monitorovania premávky za vozidlom je obzvlášť užitočný pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta. Upozorňuje na vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, ktoré sa k vám približujú zboku. Hoci vy máte obmedzený výhľad, systém vám poskytuje zvukové aj vizuálne upozornenia, aby ste vedeli, čo sa nachádza za vozidlom.
ADAPTÍVNY TEMPOMAT
Udržiava Jaguar XE v bezpečnej vzdialenosti od vozidla vpredu - aj keď toto vozidlo spomalí. Ak vozidlo vpredu úplne zastaví, potom za ním plynule zastaví aj Jaguar XE. Ak ste v hustej premávke, ktorá sa neustále zastavuje a rozbieha, adaptívny tempomat začne automaticky znova sledovať vozidlo vpredu.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
Dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s vozidlom vpredu a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy s cieľom znížiť závažnosť prípadnej zrážky.
ASISTENT MŔTVEHO UHLA
Asistent mŕtveho uhla dokáže pomôcť zabrániť zrážkam. Ak Jaguar XE pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, rozsvieti sa malá výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a pôsobením na volant vás asistent navedie, aby ste nasmerovali model XE preč z dráhy približujúceho sa vozidla.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Vyberte si až tri vozidlá Jaguar a porovnajte ich vedľa seba
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si dokonalý Jaguar
PREVZIAŤ BROŽÚRU
Zobrazte a prevezmite najnovšie brožúry Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti

1 Voliteľný prvok vo výbave S.
2 Voliteľný prvok vo výbave S a SE.