JAGUAR XE

Nová definícia športového sedanu. Jaguar XE je vybavený novým vznetovým motorom, ktorý je vylepšený o mild hybridnú technológiu.

ZOBRAZIŤ V UHLE 360°

KOMBINOVANÉ EMISIE CO2 (g/km)
Od 112

KOMBINOVANÁ SPOTREBA PALIVA (l/100 km)
Od 4,3

in2VwFPRc40

Zobrazené vozidlá nemusia presne zodpovedať najnovším zmenám a vylepšeniam. Niektoré uvedené funkcie môžu byť závislé od krajiny alebo pohonnej jednotky. O aktuálnych technických údajoch sa informujte u miestneho predajcu Jaguar.

ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
Porovnajte vlastnosti a technické údaje vedľa seba.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si dokonalý Jaguar XE.
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti.
CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
Prihláste sa na odber najnovších správ o značke Jaguar.
https://new.carsinventory.com/api2/2e21e6d8e1b444449835608934ef746950d2cb27?locale=sk
https://new.carsinventory.com/api2/2e21e6d8e1b444449835608934ef746950d2cb27?locale=sk
ÁUT V PONUKE:
DIZAJN
PRESKÚMAJTE INTERIÉR
PRESKÚMAJTE INTERIÉR

Luxusný interiér stvorený okolo vás a vašich cestujúcich. Vychutnajte si zdokonalené sedadlá so skvelým bočným vedením čalúnené zrnitou kožou alebo sa rozhodnite pre luxusnú kožu Windsor. Ovládače radenia Jaguar SportShift Selector a JaguarDrive Control stelesňujú športovú podstatu modelu XE.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
DIZAJNOVÉ PRVKY
DIZAJNOVÉ PRVKY

Prepracovaný interiér v štýle kokpitu ponúka vynikajúcu úroveň pohodlia a vyvýšená stredová konzola prispieva k pocitu športovosti.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
PRESKÚMAJTE EXTERIÉR
PRESKÚMAJTE EXTERIÉR

Mohutný vzhľad modelu Jaguar XE zdôrazňuje jeho štýlovú prítomnosť a upútava pozornosť. Prémiové LED svetlomety s charakteristickými dennými svetlami, široká mriežka chladiča a dynamický predný nárazník spoločne zdôrazňujú profil vozidla.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
JAGUAR XE
Model Jaguar XE sa môže pochváliť širším a nižším profilom a pod svojím výrazne tvarovaným povrchom ukrýva funkcie, ktoré posilňujú jeho sebavedomý charakter.
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
JAGUAR XE R-DYNAMIC
Športový charakter modelu XE ďalej zvýrazňuje súprava prvkov karosérie R-Dynamic, ktorá zahŕňa športový predný nárazník, bočné prahové spojlery a spodný zadný spojler vo farbe karosérie.
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
JAGUAR XE R-DYNAMIC BLACK
Nenútená elegancia čiernej. Obdivuhodne zreteľná. Jaguar XE R-Dynamic Black.
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
VÝKON
JAZDNÉ VLASTNOSTI
JAZDNÉ VLASTNOSTI

Model XE je známy svojimi dynamickými vlastnosťami. Pokročilé jazdné technológie a funkcie zdokonalili jeho výkonnosť. Pripravte sa na vzrušujúcu jazdu.

VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO <br>MOMENTU POMOCOU BŔZD
VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU <br>POMOCOU BŔZD

Plynulo vyrovnáva rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá. Systém zvyšuje obratnosť vozidla a stabilitu pri zatáčaní, čím poskytuje vodičovi viac istoty za volantom.

ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
POHON VŠETKÝCH KOLIES
Systém pohonu všetkých kolies (AWD) v modeli Jaguar XE zaručuje lepšie jazdné vlastnosti, ako aj viac kontroly nad vozidlom. Obsahuje systém inteligentného riadenia dynamiky hnacieho reťazca (IDD), ktorý analyzuje aktuálne podmienky na ceste a rozdeľuje výkon medzi jednotlivé kolesá tak, aby zabezpečil dynamickú jazdu na každom povrchu.
MOTORY
Zážihové a vznetové motory z našej ponuky prinášajú spojenie nízkej spotreby paliva a hladkého výkonu. Výkonnejšie vznetové motory sú vylepšené o mild hybridnú technológiu, ktorá zabezpečuje ešte vyššiu efektivitu a kultivovanosť prostredníctvom inteligentného rekuperačného systému.
BALÍK PRVKOV PRE DYNAMICKÚ JAZDU
Tento voliteľný balík vylepšuje vzhľad vozidla, ako aj váš zážitok z jazdy. Jeho súčasťou je konfigurovateľný dynamický systém, systém adaptívnej dynamiky, červené brzdové strmene, spojler na veku batožinového priestoru, 355 mm predné brzdy a 325 mm zadné brzdy.
TECHNOLÓGIE VO VOZIDLE
JEDNODUCHOSŤ AKO ŠTANDARD
JEDNODUCHOSŤ AKO ŠTANDARD

Medzi prvky štandardnej výbavy systému Pivi patrí:


• 10“ dotykový displej
• DAB digitálny rádioprijímač
• Rozhranie s novým dizajnom
• Apple CarPlay® 1
• Android Auto™ 2
• Aplikácia Remote3

Aktualizujte na systém Pivi Pro4 a vo vozidle budete mať k dispozícii najnovšiu umelú inteligenciu, ktorá poskytuje rôzne funkcie, napríklad samoučiaci sa navigačný systém, aby ste si užili úplne pripojenú jazdu.

STRUČNÉ INFORMÁCIE
STRUČNÉ INFORMÁCIE

Na novom 12,3“ interaktívnom displeji vodiča s vysokým rozlíšením si môžete vybrať z rôznych usporiadaní, vrátane 3D navigácie na celej obrazovke, informácií o jazde alebo rýchlo zistiť, čo prehráva audiosystém.


Voliteľný projekčný displej5 premieta na čelné sklo kľúčové informácie. Na plnofarebnom displeji môžete sledovať rýchlosť vozidla, zaradený prevodový stupeň a navigáciu.

AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™
AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™

Britská značka MeridianTM Audio je o hudobnom zážitku. Nehovoríme iba o zvýšení úrovne hlasitosti. Ide o zintenzívnenie úrovne hĺbky, priezračnosti a realizmu hudby pomocou kombinácie vyspelej akustickej technológie a strategicky umiestnených reproduktorov. Cieľom je vytvoriť zvukovú platformu – to, čo nazývame „zvukové pódium“ – to je presne ten pravý interiér modelu XE. Zvoľte si niektorý z voliteľných audiosystémov MeridianTM alebo MeridianTM Surround.

STÁLE PRIPOJENÍ
Balík online funkcií6 ponúka ďalšie pripojené služby prostredníctvom zabudovanej SIM karty, ktorá zaisťuje prístup k:

• neobmedzenému prehrávaniu médií,
• online rozpoznávaniu reči,
• predpovedi počasia,
• online synchronizácii kalendára.
ZÁBAVA PRE VŠETKÝCH
Rozhodnite sa pre voliteľné pripojenie Wi-Fi s dátovým paušálom7 a budete môcť využívať:

• služby prehrávania médií podľa vlastného výberu,
• až 20 GB dát mesačne,
• anténu pre lepšie pripojenie,
• viac pripojených zariadení.
BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE
Voliteľné bezdrôtové nabíjanie zariadení so zosilňovačom signálu telefónu vám umožní nabíjať kompatibilné smartfóny bez nutnosti používať káble alebo nabíjaciu základňu. Keď sedíte vo vozidle, telefón bude používať anténu vozidla, aby bol signál lepší a hovory čistejšie.
SYSTÉM IONIZÁCIE VZDUCHU V KABÍNE S FILTROM PM2,5
Voliteľný systém ionizácie vzduchu NanoeTM zdokonaľuje pocit zdravia vodiča a cestujúcich. Aktivujte funkciu a špeciálne navrhnutý filter začne priťahovať a zachytávať jemné častice a vzdušné alergény z vonkajšieho vzduchu, napríklad veľkosti PM2,5, ako je prach a peľ.
PRAKTICKOSŤ A BEZPEČNOSŤ
PRAKTICKÝ BATOŽINOVÝ PRIESTOR
Vďaka voliteľnej funkcii oddeleného sklápania sedadiel poľahky sklopíte sedadlá v druhom rade a získate miesto na naloženie všetkých svojich vecí. Aj keď máte plné ruky, dvere batožinového priestoru jednoducho otvoríte i zatvoríte pomocou šikovnej voliteľnej funkcie bezdotykového otvárania dverí batožinového priestoru.
NÁRAMOK ACTIVITY KEY
Pomocou úplne nového voliteľného náramku Activity Key8, odolného voči vode a otrasom, môžete vozidlo odomknúť, zamknúť aj naštartovať. Takže bez ohľadu na to, aké vonkajšie aktivity si s priateľmi naplánujete, už nebudete potrebovať tradičné kľúče od auta.
VNÚTORNÉ SPÄTNÉ ZRKADLO S TECHNOLÓGIOU CLEARSIGHT
Najmodernejšia voliteľná technológia poskytuje ničím nerušený výhľad cez zadnú časť modelu XE9. Kamera umiestnená na nožičke antény prenáša živý obraz do vnútorného spätného zrkadla, čím zabezpečuje neustály výhľad bez ohľadu na to, čo je za vami.
ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
Jaguar XE je vybavený funkciami asistencie pre vodiča, ktoré uľahčujú jazdu po meste a parkovanie. Príjemnejšia je aj jazda po diaľniciach. Tieto technológie zdokonaľujú jazdu, pretože odbúravajú stres.
NEPRESTÁVAJTE OBJAVOVAŤ
ZVOĽTE SI SVOJ MODEL JAGUAR XE
Tu nájdete kompletný modelový rad so širokou ponukou špičkových dizajnov, zariadení na podporu výkonu a voliteľných technológií.
ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
GALÉRIA
Základnou črtou našich vozidiel bol vždy mimoriadny cit pre detail. Model XE pod svojím výrazne tvarovaným povrchom ukrýva funkcie, ktoré posilňujú jeho sebavedomý charakter.
ZOBRAZIŤ GALÉRIU
TECHNICKÉ ÚDAJE
Preskúmajte bližšie detaily. Získajte viac informácií o výkone motora, rozmeroch a spotrebe paliva.
ZOBRAZIŤ TECHNICKÉ ÚDAJE
DOKONALÁ JAZDA SA ZAČÍNA TU

Najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan, aký kedy značka Jaguar vyrobila. Použite konfigurátor a zostavte si dokonalý Jaguar XE.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
PRÍSLUŠENSTVO <br>JAGUAR
PRÍSLUŠENSTVO JAGUAR

Prostredníctvom ponuky voliteľných prvkov a príslušenstva, počnúc bezdrôtovým nabíjaním zariadení so zosilňovačom signálu telefónu až po priečne nosiče, si môžete svoj model XE ešte viac prispôsobiť.

NÁJSŤ PRÍSLUŠENSTVO
KOLEKCIA <br>JAGUAR
KOLEKCIA JAGUAR

Naša exkluzívna ponuka luxusného oblečenia, doplnkov a darčekov sa inšpirovala našimi vozidlami a ich dizajnom.

ZISTITE VIAC
ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
Porovnajte vlastnosti a technické údaje vedľa seba.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si dokonalý Jaguar XE.
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti.
CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
Prihláste sa na odber najnovších správ o značke Jaguar.

†Uvedené hodnoty sú vypočítané podľa metodiky NEDC2 na základe oficiálnych testov výrobcu uskutočnených podľa normy WLTP v súlade s legislatívou EÚ. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty dosiahnuté v reálnej prevádzke sa môžu líšiť. Hodnoty emisií CO2 a spotreby paliva sa môžu meniť v závislosti od namontovaných kolies a voliteľných doplnkov. Hodnoty NEDC2 sú vypočítané pomocou vládneho vzorca z údajov WLTP ekvivalentných s údajmi, ktoré by sa získali podľa starej metodiky testovania NEDC. V takom prípade je možné uplatniť správny daňový režim.


Zobraziť údaje WLTP.
WLTP je nový oficiálny skúšobný postup EÚ používaný na výpočet štandardizovaných hodnôt spotreby paliva a emisií CO2 osobných vozidiel. Meria spotrebu paliva a energie, dojazd a produkciu emisií. Je navrhnutý tak, aby poskytoval hodnoty bližšie reálnym podmienkam denného používania vozidla. Testuje vozidlá s voliteľnou výbavou prostredníctvom náročnejšieho testovacieho postupu a náročnejšieho charakteru jazdy.


1 Vaše vozidlo je pripravené pre Apple CarPlay. Služby, ktoré ponúka funkcia Apple CarPlay, závisia od dostupnosti vo vašej krajine. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay.

2 Vaše vozidlo je pripravené pre Android Auto. Služby, ktoré ponúka funkcia Android Auto, závisia od dostupnosti vo vašej krajine. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://www.android.com/auto/.

3 Aplikácia Jaguar Remote zahŕňa predplatené služby, ktoré si môžete predĺžiť po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca Jaguar. Aplikáciu Remote si budete musieť stiahnuť z obchodu Apple App Store/Google Play Store.

4 Pripojená navigácia bude vyžadovať ďalšie predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca Jaguar.

5 V niektorých krajinách sa vyžaduje montáž skla tlmiaceho slnečné žiarenie. Pokyny navigácie sa na čelnom skle zobrazujú iba v prípade, ak je vo výbave vozidla systém Pivi Pro.

6 Môžu platiť zásady férového využívania. Súčasťou je 1-ročné predplatné, ktoré možno predĺžiť po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca Jaguar.

7 Platia zásady férového využívania. Po využití 20 GB dát v rámci mesiaca sa rýchlosť prenosu dát a funkcie vo vozidle môžu po zvyšok mesiaca obmedziť. Podrobné informácie o zásadách férového využívania súvisiacich s touto funkciou nájdete v podmienkach a ustanoveniach pre systém InControl Pivi Pro na adrese www.jaguar.com/pivi-pro-terms. Čas prehrávania závisí od poskytovateľa streamovacích služieb a rozlíšenia videoobsahu. Pre prehrávaní HD videa sa výrazne zvýši spotreba dát.

8 Náramok Activity Key možno nabiť približne za dve hodiny a batéria následne vydrží až desať dní.

9 Podlieha miestnym predpisom. Ak vodiči s bifokálnymi alebo multifokálnymi okuliarmi nedokážu ľahko zaostriť na obraz digitálneho spätného displeja ClearSight, môžu kedykoľvek prejsť do režimu spätného zrkadla.


Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka) a krajiny, alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.


Funkcie vozidla by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.


Funkcie, možnosti, služby tretích strán a dostupnosť systému Pivi a InControl závisia od krajiny – informácie o dostupnosti na miestnom trhu a úplné podmienky si vyžiadajte od predajcu Jaguar. Niektoré funkcie vyžadujú predplatné, ktoré je potrebné predĺžiť po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Pripojenie k mobilnej sieti nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách. Informácie a obrázky zobrazené v súvislosti s technológiou InControl (vrátane obrazoviek alebo sekvencií) podliehajú aktualizáciám softvéru, verziovaniu a iným systémovým/vizuálnym zmenám v závislosti od zvolených prvkov.


Meridian je registrovaná ochranná známka spoločnosti Meridian Audio Ltd. Trifield a zariadenie „three fields“ sú ochranné známky spoločnosti Trifield Productions Ltd.

Apple CarPlay je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. Môžu platiť podmienky koncového používateľa Apple Inc.

Android Auto je ochranná známka spoločnosti Google LLC.

Nanoe™ je ochranná známka spoločnosti Panasonic Corporation.