BEZPEČNOSŤ

Vďaka mnohým dostupným inovatívnym technológiám objavíte všetky funkcie, ktoré boli navrhnuté na zvýšenie vášho pôžitku z jazdy a zabezpečenie väčšej bezpečnosti.

Model I‑PACE bol skonštruovaný tak, aby zahŕňal množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré sú navrhnuté na vašu ochranu, ochranu pasažierov, iných účastníkov cestnej premávky a akumulátora.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
BEZPEČNOSTNÁ KLIETKA

Konštrukcia modelu I‑PACE využíva kombináciu hliníka a ocele na vytvorenie pevnej klietky okolo akumulátora, vďaka čomu poskytuje zvýšenú bezpečnosť pre všetkých cestujúcich vo vozidle.

EXTERNÝ ZVUKOVÝ SYSTÉM
Model I‑PACE vysiela externý zvukový signál pri rýchlosti pod 20 km/h, vďaka čom dokáže upozorniť chodcov na prítomnosť vozidla.
AIRBAGY
Komplexný systém šiestich airbagov vrátane airbagov vodiča a spolujazdca a bočných okenných a hrudných airbagov patrí k štandardnej výbave v záujme čo najlepšej ochrany cestujúcich.
ISOFIX
Dva body ISOFIX pre sedačku pre dojčatá/detskú sedačku sú súčasťou výbavy na každej strane zadných sedadiel.
INOVATÍVNE BEZPEČNOSTNÉ TECHNOLÓGIE

Nezáleží na tom, či sa prepletáte mestskou premávkou alebo jazdíte po otvorenej ceste, na zabezpečenie dodatočnej bezpečnosti pre vás a vašich cestujúcich je vám k dispozícii množstvo inovatívnych bezpečnostných technológií v rámci štandardnej alebo voliteľnej výbavy, prípadne ako súčasť voliteľného balíka.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM RIADENIA

Na uľahčenie jazdy na väčšie vzdialenosti a bezproblémové zvládnutie situácií v hustej premávky vám model I‑PACE ponúka funkciu adaptívneho tempomatu s asistentom riadenia. Tento systém automaticky nasmerúva a manévruje model I‑PACE do stredu jeho jazdného pruhu, pričom zachováva nastavenú vzdialenosť od vpredu idúcich vozidiel.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA - ŠTANDARDNÉ PRVKY
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Tento systém pomáha predchádzať kolíziám s inými vozidlami, chodcami alebo cyklistami, pričom využíva kameru, radar a ultrazvukové senzory. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, vydá zvukový aj vizuálny výstražný signál. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat vám umožňuje udržiavať konštantnú rýchlosť bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál. Pomocou obmedzovača rýchlosti si môžete nastaviť maximálnu rýchlosť vozidla.
ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI A SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK
Prostredníctvom prehľadného zobrazenia na prístrojovom paneli vás informuje o rýchlostných obmedzeniach a značkách zakazujúcich predchádzanie. Po aktivácii tejto funkcie adaptívny obmedzovač rýchlosti využíva systém rozpoznávania dopravných značiek, na základe ktorého nastavuje rýchlosť vozidla pomocou tempomatu.
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA
Prostredníctvom monitorovania pohybov volantu a aktivity plynového a brzdového pedála dokáže funkcia monitorovania pozornosti vodiča zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a zapôsobí na volant tak, aby vozidlo naviedol späť do správnej jazdnej dráhy.
SPÄTNÁ KAMERA
Spätná kamera zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Na dotykovom displeji za zobrazujú statické čiary, predstavujúce vozidlo I‑PACE a jeho predpokladanú dráhu, vďaka čomu vám táto funkcia pomáha pri parkovaní.
BALÍKY ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA

Každý balík ponúka rad funkcií, vďaka ktorým budete v bezpečí a informovaní. Balík Park je štandardnou výbavou verzie I‑PACE S. Balíky Park a Drive sú štandardnou výbavou verzie I‑PACE SE. Balík Park a balík asistenčných systémov vodiča Driver Assist sú štandardnou výbavou verzií I‑PACE HSE.

PARKOVACÍ ASISTENT
Parkovací asistent uľahčuje parkovanie na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Po zaradení režimu bežnej jazdy alebo spätného chodu vám stačí už len ovládať rýchlosť vozidla. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.
PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Po zaradení spätného chodu sa automaticky aktivujú senzory po obvode vozidla. Systém však môžete aktivovať aj manuálne. Vizuálna grafika a zvuková spätná väzba vás budú počas parkovania informovať o vzdialenosti k prekážkam.
SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA
Systém vopred upozorňuje cestujúcich, ktorí chcú vystúpiť zadnými dverami, že sa približujú vozidlá alebo cyklisti. Keď zaznamená približujúce sa vozidlo alebo cyklistu, na dverách zabliká kontrolka. Akonáhle je otvorenie dverí a vystupovanie bezpečné, kontrolka okamžite zhasne.
SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
Systém monitorovania premávky za vozidlom vás upozorňuje na nebezpečenstvá, ktoré sa k vám približujú zboku. Je obzvlášť užitočný pri cúvaní z parkovacieho miesta. Hoci vy máte obmedzený výhľad, systém vám poskytuje zvukové aj vizuálne upozornenia, aby ste vedeli, čo sa nachádza za vozidlom.
ADAPTÍVNY TEMPOMAT SO SYSTÉMOM STOP & GO
Udržiava Jaguar I‑PACE v bezpečnej vzdialenosti od vozidla vpredu - aj keď toto vozidlo spomalí. Ak vozidlo vpredu úplne zastaví, potom za ním plynule zastaví aj Jaguar I‑PACE. Ak ste v hustej premávke, ktorá sa neustále zastavuje a rozbieha, adaptívny tempomat začne automaticky znova sledovať vozidlo vpredu.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
Dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s vozidlom vpredu a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy s cieľom znížiť závažnosť prípadnej zrážky. Systém je aktívny od rýchlosti 10 km/h až do rýchlosti 160 km/h.
ASISTENT MŔTVEHO UHLA
Asistent mŕtveho uhla dokáže pomôcť zabrániť zrážkam. Ak Jaguar I‑PACE pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, rozsvieti sa malá výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a pôsobením na volant vás asistent navedie, aby ste nasmerovali model I‑PACE preč z dráhy približujúceho sa vozidla.
ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM RIADENIA
Funkcia sleduje pomocou kamery a radaru vozidlá a jazdné pruhy vpredu a jej úlohou je udržiavať model I‑PACE v strede jazdného pruhu a tlmiť jeho rýchlosť podľa diania v premávke vpredu. Táto funkcia spomaľuje vaše vozidlo, aby udržiavala pokojnú a vyrovnanú jazdu v hustej premávke.
PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Systém využíva štyri rôzne kamery, ktoré sú diskrétne rozmiestnené po obvode vozidla a zaisťujú 360° pohľad na vozidlo prostredníctvom dotykového displeja. Ak je to užitočné pri manévrovaní, tak umožňuje zobrazenie niekoľkých rôznych pohľadov súčasne.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
Dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s vozidlom vpredu a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy s cieľom znížiť závažnosť prípadnej zrážky. Systém je aktívny od rýchlosti 10 km/h až do rýchlosti 160 km/h.
ASISTENT MŔTVEHO UHLA
Asistent mŕtveho uhla dokáže pomôcť zabrániť zrážkam. Ak Jaguar I‑PACE pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, rozsvieti sa malá výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a pôsobením na volant vás asistent navedie, aby ste nasmerovali model I‑PACE preč z dráhy približujúceho sa vozidla.

Nájdite si vlastnú elektrizujúcu kombináciu výkonu, technológií a štýlu v podaní značky Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

Všetky funkcie by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti