BEZPEČNOSŤ

Vďaka mnohým dostupným inovatívnym technológiám objavíte všetky funkcie, ktoré boli navrhnuté na zvýšenie vášho pôžitku z jazdy a zabezpečenie väčšej bezpečnosti.

Model I‑PACE bol skonštruovaný tak, aby zahŕňal množstvo bezpečnostných prvkov, ktoré sú navrhnuté na vašu ochranu, ochranu pasažierov, iných účastníkov cestnej premávky a akumulátora.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
BEZPEČNOSTNÁ KLIETKA

Konštrukcia modelu I‑PACE využíva kombináciu hliníka a ocele na vytvorenie pevnej klietky okolo akumulátora, vďaka čomu poskytuje zvýšenú bezpečnosť pre všetkých cestujúcich vo vozidle.

EXTERNÝ ZVUKOVÝ SYSTÉM
Model I‑PACE vysiela externý zvukový signál pri rýchlosti pod 20 km/h, vďaka čom dokáže upozorniť chodcov na prítomnosť vozidla.
AIRBAGY
Komplexný systém šiestich airbagov vrátane airbagov vodiča a spolujazdca a bočných okenných a hrudných airbagov patrí k štandardnej výbave v záujme čo najlepšej ochrany cestujúcich.
ISOFIX
Na oboch krajných zadných sedadlách sú namontované dva body ISOFIX pre detské sedačky. Na zadnom strednom sedadle nie sú žiadne body ISOFIX.
INOVATÍVNE BEZPEČNOSTNÉ TECHNOLÓGIE

Nezáleží na tom, či sa prepletáte mestskou premávkou alebo jazdíte po otvorenej ceste, na zabezpečenie dodatočnej bezpečnosti pre vás a vašich cestujúcich je vám k dispozícii množstvo inovatívnych bezpečnostných technológií v rámci štandardnej alebo voliteľnej výbavy, prípadne ako súčasť voliteľného balíka.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM RIADENIA

Na uľahčenie jazdy na väčšie vzdialenosti a bezproblémové zvládnutie situácií v hustej premávky vám model I‑PACE ponúka funkciu adaptívneho tempomatu s asistentom riadenia. Tento systém automaticky nasmerúva a manévruje model I‑PACE do stredu jeho jazdného pruhu, pričom zachováva nastavenú vzdialenosť od vpredu idúcich vozidiel.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA – ŠTANDARDNÉ FUNKCIE 
3D PRIESTOROVÁ KAMERA 
3D priestorová kamera teraz obsahuje funkcie parkovacieho asistenta v rozsahu 360°. Systém inteligentným spôsobom spojí pohľady zo štyroch kamier, ktoré sú diskrétne umiestnené po obvode vozidla. Na dotykovej obrazovke sa vytvorí 3D pohľad na vozidlo, ktorý by inak nebolo možné získať bez vystúpenia z vozidla.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Tento systém pomáha predchádzať kolíziám s inými vozidlami, chodcami alebo cyklistami, pričom využíva kameru, radar a ultrazvukové senzory. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, vydá zvukový aj vizuálny výstražný signál. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat vám umožňuje udržiavať konštantnú rýchlosť bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál. Pomocou obmedzovača rýchlosti si môžete nastaviť maximálnu rýchlosť vozidla.
SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI 
Systém rozpoznávania dopravných značiek vás informuje o rýchlostných obmedzeniach a značkách zákazu predbiehania, ktoré sa jasne zobrazujú na prístrojovom paneli. Adaptívny obmedzovač rýchlosti po aktivácii zodpovedajúcim spôsobom upravuje rýchlosť vášho vozidla podľa rozpoznaného rýchlostného obmedzenia.
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA
Prostredníctvom monitorovania pohybov volantu a aktivity plynového a brzdového pedála dokáže funkcia monitorovania pozornosti vodiča zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
ASISTENT PRE ZACHOVANIE STOPY V JAZDNOM PRUHU 
Zaznamenáva, keď vozidlo neúmyselne vybočuje zo svojho jazdného pruhu a na volant začne pôsobiť krútiacim momentom, aby vozidlo naviedol späť.
PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT 
Predný a zadný parkovací asistent využíva snímače umiestnené v prednom a zadnom nárazníku, ktoré indikujú, ak sa vozidlo nachádza blízko pri prekážkach, čím uľahčujú manévrovanie.
BALÍK ASISTENT MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA 

Každý balík obsahuje rad funkcií, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť a informácie. Balík so systémom monitorovania mŕtveho uhla je súčasťou štandardnej výbavy verzií I‑PACE SE a HSE. Balík asistenčných systémov vodiča je súčasťou štandardnej výbavy verzie I‑PACE HSE. Balík s parkovacím asistentom je voliteľný pre všetky modely.

ASISTENT MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA 
Ak I-PACE zaznamená iné vozidlo v priestore mŕtveho uhla v momente, keď začnete meniť jazdný pruh, v príslušnom spätnom zrkadle sa rozsvieti výstražná kontrolka a systém začne pôsobiť na volant krútiacim momentom, ktorý vás navedie smerom od hroziacej kolízie.
SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM 
Systém monitorovania premávky za vozidlom je obzvlášť užitočný pri cúvaní z parkovacieho miesta. Upozorní vás na nebezpečenstvo, ktoré sa približuje z niektorej strany vozidla. Upozorní vás zvukovým tónom aj vizuálnou výstrahou, aby ste mali informácie o stave za vozidlom, dokonca aj pri sťaženom výhľade.
SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA
Systém vopred upozorňuje cestujúcich, ktorí chcú vystúpiť zadnými dverami, že sa približujú vozidlá alebo cyklisti. Keď zaznamená približujúce sa vozidlo alebo cyklistu, na dverách zabliká kontrolka. Akonáhle je otvorenie dverí a vystupovanie bezpečné, kontrolka okamžite zhasne.
BALÍK ASISTENT MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA 
Náš balík s asistentom monitorovania mŕtveho uhla vám pomôže identifikovať a bezpečne reagovať na možné kolízie, aby ste sa pri každej jazde cítili istejšie. Obsahuje: Systém monitorovania mŕtveho uhla, systém monitorovania premávky za vozidlom a systém bezpečného výjazdu. 
ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM RIADENIA 
Vďaka adaptívnemu tempomatu s asistentom riadenia je jazda na diaľnici a v hustej premávke ešte jednoduchšia a pohodlnejšia. Systém jemne podporuje riadenie, riadi zrýchlenie a brzdenie, aby vozidlo jazdilo v strede jazdného pruhu, pričom zachováva nastavenú vzdialenosť od vozidiel vpredu. Mierne zásahy do riadenia znamenajú menej fyzickej námahy pri udržiavaní vozidla v strede pruhu.

Nájdite si vlastnú elektrizujúcu kombináciu výkonu, technológií a štýlu v podaní značky Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

Všetky funkcie by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti