ELEKTRICKÝ VÝKON

Vzrušujúci výkon a dynamika Jaguaru s nulovými výfukovými emisiami - to je stručné zhrnutie toho, čo môžete očakávať od výkonného SUV na čisto elektrický pohon.

Už viac ako osemdesiat rokov vytvára spoločnosť Jaguár vozidlá pre potešenie zmyslov. Elektrický pohon na tomto fakte nič nemení. Iba poskytuje viac príležitostí na vytváranie strhujúceho výkonu, ktorým je povestná naša značka.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
DYNAMIKA JAGUARU

Pohonná jednotka modelu I‑PACE ponúka výkon 400 koní a použiteľný okamžitý krútiaci moment 696 Nm. Vďaka trakčnej schopnosti pohonu všetkých kolies dokáže model I‑PACE zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

AKUMULÁTOR
Akumulátor modelu I‑PACE má kapacitu 90 kWh a je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu možnú životnosť a zároveň podporoval dlhšie obdobia stáleho maximálneho výkonu. Umiestnenie batérie v podlahe medzi oboma nápravami poskytuje nižšie ťažisko, čo prirodzene prospieva dynamike vozidla a robí z modelu I‑PACE vozidlo určené pre skutočných milovníkov jazdy.
MOTORY
Model I‑PACE poháňajú dva synchrónne elektromotory s permanentným magnetom, ktoré sú prepojené s prednou a zadnou nápravou. Tieto motory poskytujú výkon 400 koní a použiteľný okamžitý krútiaci moment 696 Nm. Vďaka trakčnej schopnosti pohonu všetkých kolies dokáže model I‑PACE zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.
PREVODOVKA
I‑PACE nepotrebuje klasickú prevodovku. Namiesto toho stavia na jednoduchosť. Systém JaguarDrive okamžite zabezpečí vhodnú akceleráciu z 0 na 12 000 ot/min bez oneskorenia a prerušenia na radenie.
VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD
Technológia vektorového smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd ponúka nezávislé riadenie brzdenia jednotlivých vnútorných predných a zadných kolies, čím maximalizuje otáčavé sily pôsobiace na vozidlo. Vďaka tomu maximalizuje vynikajúcu živosť športového automobilu a vodičovi dodáva pocit istoty. Pri väčšine podmienok sa brzdná sila aktivuje na vnútornom zadnom kolese, keďže to podporuje najvyššiu schopnosť prejazdu zákrutami, zatiaľ čo predné vnútorné koleso sa pribrzďuje s cieľom dosiahnuť vyššiu účinnosť a kultivovanosť.
AKTÍVNE VZDUCHOVÉ ZAVESENIE KOLIES
Zníženie priestoru medzi vozidlom a vozovkou zlepšuje aerodynamické vlastnosti a dojazd. Voliteľný systém aktívneho vzduchového zavesenia kolies automaticky zníži I‑PACE o 10 mm, keď budete dlhší čas jazdiť rýchlejšie ako 105 km/h.
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
Systém adaptívnej dynamiky sleduje pohyby vozidla frekvenciou až 500 krát za sekundu, na základe čoho zabezpečuje precíznu jazdnú dynamiku a plynulú luxusnú jazdu. Systém neprestajne analyzuje zrýchlenie, pohyby volantu a aktivity akceleračného a brzdového pedálu, pričom pomocou elektronicky ovládaných tlmičov za každých okolností optimálne nastavuje zavesenia kolies, ako aj optimálnu rovnováhu medzi komfortom, kultivovanosťou chodu a agilnosťou.
KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM
Ak je vo výbave modelu I‑PACE systém adaptívnej dynamiky, tak vám konfigurovateľný dynamický systém umožňuje prispôsobiť citlivosť plynového pedála a tuhosť posilňovača riadenia a tlmičov. Zvolením dynamického režimu sa oživí športový charakter modelu I‑PACE.
POHON VŠETKÝCH KOLIES

Model I‑PACE ponúka úžasnú hnaciu schopnosť na každom druhu povrchu a za každého počasia. Odozva plynového pedálu a krútiaceho momentu je okamžitá a elektromotory sa dokážu nezávisle prispôsobiť pokynom vodiča, podmienkam povrchu vozovky a dostupnej priľnavosti.

POZRITE SI FILM
yt:cBHgLRA_J4Y
FUNKCIA ADAPTIVE SURFACE RESPONSE
Funkcia Adaptive Surface Response (AdSR) ťaží z našich bezkonkurenčných skúseností so systémami pohonu všetkých kolies a neustále monitoruje prevádzkové podmienky. Na základe toho potom vhodne upravuje nastavenia motora a brzdového systému. Po aktivácii systém AdSR pracuje pri všetkých rýchlostiach a podporuje vodiča pri riadení za nepriaznivého počasia a na náročnom povrchu.
SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV
Najmodernejší systém regulácie trakcie na všetkých povrchoch vám umožňuje nastaviť a udržiavať konštantnú rýchlosť v náročných podmienkach, ako napríklad pri jazde na šmykľavých povrchoch. Funguje od 3,6 km/h do 30 km/h, takže sa môžete plne koncentrovať na cestu vpredu.
SYSTÉM ROZBIEHANIA PRI NÍZKEJ PRIĽNAVOSTI
Systém rozbiehania pri nízkej priľnavosti zabezpečuje optimálne ovládanie krútiaceho momentu pri rozbiehaní zo zastavenia a vylepšuje schopnosti vozidla za klzkých podmienok, napríklad na mokrej tráve, snehu a ľade. Systém zostáva aktívny, kým vozidlo nedosiahne rýchlosť 30 km/h. Následne model I‑PACE plynule prejde späť do vybraného jazdného režimu.
ZDOKONALENÁ REKUPERÁCIA BRZDNEJ ENERGIE
V záujme maximalizácie dojazdu využíva model I‑PACE systém zdokonalenej rekuperácie brzdnej energie, ktorý získava naspäť takmer všetku brzdnú energiu. Akonáhle zodvihnete nohu z plynového pedála, systém zabezpečuje rekuperačné brzdenie a pohodlne spomaľuje Jaguar I‑PACE, pričom premieňa vygenerovanú energiu na optimalizáciu stavu akumulátora, vďaka čomu sa predlžuje dojazd vozidla.
POZRITE SI FILM
yt:SYHRnVOY9I0
BRZDENIE V HUSTEJ PREMÁVKE
Jednoduchá jazda v hustej premávke - pomocou dotykového displeja si môžete zvýšiť úroveň rekuperačného brzdenia. Príslušné zvýšenie úrovne spomaľovania znamená, že v premávke, v ktorej sa často zastavuje, sa napríklad oveľa lepšie ovláda rýchlosť vozidla iba plynovým pedálom
AKTÍVNA MASKA CHLADIČA
Aktívna maska chladiča sa otvára, keď je potrebné chladenie akumulátora, a zatvára, keď plynulé prúdenie vzduchu nie je potrebné. Vďaka tomu sa zabezpečuje optimálna rovnováha medzi chladením a aerodynamikou.
TEPELNÉ ČERPADLO

Aktívna maska chladiča sa otvára, keď je potrebné chladenie akumulátora, a zatvára, keď plynulé prúdenie vzduchu nie je potrebné. Vďaka tomu sa zabezpečuje optimálna rovnováha medzi chladením a aerodynamikou.

POZRITE SI FILM
yt:L_qIh5J2OsY

Nájdite si vlastnú elektrizujúcu kombináciu výkonu, technológií a štýlu v podaní značky Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

Oficiálne skúšobné hodnoty EÚ sú výsledkom testov výrobcu v zmysle legislatívy Európskej únie. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty v rámci reálnej prevádzky a údaje o celkovom výkone elektromobilu sa môžu líšiť v závislosti od premenných, ktoré súvisia s technikou jazdy a prostredím.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti