DOJAZD A NABÍJANIE

S modelom I‑PACE sa dostanete ďalej.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
POKROČILÉ TECHNOLÓGIE, UDRŽATEĽNÉ JAZDENIE

Spojili sme vášeň pre dizajn a naše elektrické technológie a vytvorili sme vozidlo s nulovými emisiami, ktoré je nepochybne stále Jaguar. Model I-PACE má dojazd 470 km podľa cyklu WLTP*. Umožňuje to kombinácia špičkového lítiovo-iónového akumulátora s kapacitou 90 kWh a koeficient odporu vzduchu Cd=0,29.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
VEDELI STE?

Vyberte kategóriu a preskúmajte, aký má vplyv na dojazd modelu I‑PACE.

KLÍMA V INTERIÉRI
KLÍMA V INTERIÉRI

Systémy vyhrievania a klimatizácie využívajú na svoj chod energiu a tým znižujú dĺžku dojazdu. 

Tieto systémy sa najčastejšie využívajú na začiatku cesty. V záujme čo najnižšieho vplyvu na dojazd disponuje model I‑PACE schopnosťou regulovať vlastnosti vzduchu a teploty v kabíne ešte pred odjazdom, kým sa vozidlo stále nabíja. To umožňuje modelu I‑PACE využívať na zohrievanie alebo vychladenie interiéru elektrickú energiu zo siete a nie z akumulátora.

EXTRÉMNE TEPLOTY
EXTRÉMNE TEPLOTY

Extrémne nízke alebo vysoké teploty majú vplyv na to, ako dokonale dokáže akumulátor udržiavať svoju úroveň nabitia. 

Model I‑PACE disponuje sofistikovanými termoregulačnými systémami, ktoré udržiavajú akumulátor pri jeho optimálnej teplote a minimalizujú tak dopad vonkajších teplôt na dĺžku dojazdu vozidla.

ŠTÝL JAZDY
ŠTÝL JAZDY

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú dĺžku dojazdu je samotný vodič. Časté a prudké zrýchľovanie má nepriaznivý vplyv na stav nabitia akumulátora vozidla, zatiaľ čo jazda plynulým tempom napomáha elektromobilu šetriť energiu na dojazd. Postupné zrýchľovanie môže tiež znížiť nevyhnutnosť potreby prudkého brzdenia, ktoré konzumuje viac energie ako mierne brzdenie. Jazda plynulým tempom napomáha elektromobilu šetriť energiu na dojazd.

JAZDA V HUSTEJ PREMÁVKE
JAZDA V HUSTEJ PREMÁVKE

Zrýchľovanie aj brzdenie si vyžaduje energiu. 

Opakované zrýchľovanie a brzdenie - ako to býva v prehustenej premávke - dokáže vybíjať akumulátor rovnako ako neprimeraná jazda vodiča. Udržiavanie stabilnej rýchlosti počas jazdy v hustej premávke - v čo najvyššej možnej miere - napomáha šetriť energiu na dojazd.

ČISTÉ, POHODLNÉ A BEZPROBLÉMOVÉ NABÍJANIE

Akumulátor modelu I‑PACE sa nabíja prostredníctvom zásuvky na napájanie vozidla do siete, ktorá je diskrétne umiestnená pod oblúkom predného blatníka. Po pripojení do elektrickej siete môžete Jaguar I‑PACE pokojne nechať nabíjať. Po dosiahnutí úplného nabitia akumulátora vozidlo automaticky zastaví nabíjanie. Bezpečnosť nabíjania nie je ohrozená ani počas dažďa a dokonca ani keď je vozidlo zaparkované v snehu, pretože nabíjací systém je úplne uzavretý.

DOMÁCE NABÍJANIE 
Pre optimálne nabíjanie v domácnosti si môžete nechať namontovať nástennú nabíjačku odporúčanú spoločnosťou Jaguar1 a použiť nabíjací kábel Mode 3. I-PACE je vybavený trojfázovou palubnou nabíjačkou (striedavý prúd) s výkonom 11 kW, ktorá dokáže nabiť vaše vozidlo cez noc a zvýšiť dojazd až o 65 km za hodinu.
Dodáva sa tiež nabíjací kábel Mode 2, ktorý je možné použiť na nabíjanie zo zásuvky v domácnosti. Pri použití domácej zásuvky je nabíjanie pomalšie než z nástennej nabíjačky (dojazd 11 km za hodinu), ale pri nabíjaní vozidla v noci postačuje na pokrytie priemerného denného dochádzania 60 km.
VEREJNÉ NABÍJANIE 
Model I-PACE sa dodáva s káblom Mode 3, ktorým ho možno pripojiť k verejným nabíjacím miestam (striedavý prúd), štandardným vo väčšine krajín. Pomocou aplikácie Jaguar Remote alebo navigačného systému môžete jednoducho vyhľadať verejné nabíjacie miesta (so striedavým prúdom) v mnohých lokalitách. 50 kW nabíjačka dokáže zvýšiť dojazd až o 270 km za hodinu2.
Čoraz dostupnejšie sú rýchle DC nabíjačky (jednosmerný prúd) s fixnými káblami, pretože verejná nabíjacia infraštruktúra sa neustále zlepšuje. Model I-PACE možno nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom až 100 kW prostredníctvom fixného kábla, takže ho nemusíte voziť so sebou.

Nájdite si vlastnú elektrizujúcu kombináciu výkonu, technológií a štýlu v podaní značky Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1 Jaguar vymenoval preferovaných dodávateľov nabíjacieho vybavenia na všetkých trhoch, kde je dostupný model I‑PACE. Naši predajcovia a preferovaní dodávatelia vám ochotne poradia s výberom najvhodnejšieho nabíjacieho riešenia pre vás. Bližšie informácie vám poskytne predajca Jaguar.
2 Vo väčšine krajín je k dispozícii dodávka elektrickej energie s výkonom 7 kW.
3 Jaguar má preferovaných dodávateľov verejného nabíjania na všetkých trhoch, kde je dostupný model I‑PACE, pričom si budete môcť vybrať spomedzi rôznych sadzieb v závislosti od toho, ako často budete dostupné nabíjacie stanice využívať. Rýchlonabíjačka na jednosmerný prúd poskytuje veľké množstvo energie za krátky čas. Nabíjací výkon môže klesnúť, keď akumulátor dosiahne plnú kapacitu, takže zákazníci si môžu vybrať rýchle nabíjanie na 80 % kapacity alebo len na potrebné predĺženie dojazdu.
4 Modely I‑PACE predávané v kontinentálnej Európe sa štandardne dodávajú s káblom na verejné nabíjanie (nabíjacím káblom režimu 3).

* WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure – celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá) je nový postup, ktorý je postupne zavádzaný od roku 2017. Týmto postupom sa meria dojazd, produkcia emisií a spotreba paliva a energie osobných vozidiel v Európe. Je navrhnutý tak, aby poskytoval hodnoty bližšie reálnym podmienkam denného používania vozidla. Testuje vozidlá s voliteľnou výbavou prostredníctvom náročnejšieho testovacieho postupu a náročnejšieho charakteru jazdy. Oficiálne skúšobné hodnoty EÚ sú výsledkom testov výrobcu v zmysle legislatívy Európskej Únie. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty v rámci reálnej prevádzky a údaje o celkovom výkone elektromobilu sa môžu líšiť v závislosti od premenných, ktoré súvisia s technikou jazdy a prostredím.

Oficiálne skúšobné hodnoty EÚ sú výsledkom testov výrobcu v zmysle legislatívy Európskej Únie. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty v rámci reálnej prevádzky a údaje o celkovom výkone elektromobilu sa môžu líšiť v závislosti od premenných, ktoré súvisia s technikou jazdy a prostredím.