DOJAZD A NABÍJANIE

S modelom I‑PACE sa dostanete ďalej.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
BUDÚCNOSŤ UŽÍVANIA VOZIDLA

Model I‑PACE poskytuje dojazd 470 km podľa metodiky WLTP*. Tento jazdný dosah mu umožňuje dosiahnuť jeho technicky vyspelý lítiovo-iónový akumulátor s kapacitou 90 kWh. Nová generácia technológie elektromobilov sa spojila s našou vášňou pre dizajn a výsledkom je vozidlo s nulovými výfukovými emisiami a v nezameniteľnom štýle Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
VEDELI STE?

Vyberte kategóriu a preskúmajte, aký má vplyv na dojazd modelu I‑PACE.

KLÍMA V INTERIÉRI
KLÍMA V INTERIÉRI

Systémy vyhrievania a klimatizácie využívajú na svoj chod energiu a tým znižujú dĺžku dojazdu. 

Tieto systémy sa najčastejšie využívajú na začiatku cesty. V záujme čo najnižšieho vplyvu na dojazd disponuje model I‑PACE schopnosťou regulovať vlastnosti vzduchu a teploty v kabíne ešte pred odjazdom, kým sa vozidlo stále nabíja. To umožňuje modelu I‑PACE využívať na zohrievanie alebo vychladenie interiéru elektrickú energiu zo siete a nie z akumulátora.

EXTRÉMNE TEPLOTY
EXTRÉMNE TEPLOTY

Extrémne nízke alebo vysoké teploty majú vplyv na to, ako dokonale dokáže akumulátor udržiavať svoju úroveň nabitia. 

Model I‑PACE disponuje sofistikovanými termoregulačnými systémami, ktoré udržiavajú akumulátor pri jeho optimálnej teplote a minimalizujú tak dopad vonkajších teplôt na dĺžku dojazdu vozidla.

ŠTÝL JAZDY
ŠTÝL JAZDY

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú dĺžku dojazdu je samotný vodič. Časté a prudké zrýchľovanie má nepriaznivý vplyv na stav nabitia akumulátora vozidla, zatiaľ čo jazda plynulým tempom napomáha elektromobilu šetriť energiu na dojazd. Postupné zrýchľovanie môže tiež znížiť nevyhnutnosť potreby prudkého brzdenia, ktoré konzumuje viac energie ako mierne brzdenie. Jazda plynulým tempom napomáha elektromobilu šetriť energiu na dojazd.

JAZDA V HUSTEJ PREMÁVKE
JAZDA V HUSTEJ PREMÁVKE

Zrýchľovanie aj brzdenie si vyžaduje energiu. 

Opakované zrýchľovanie a brzdenie - ako to býva v prehustenej premávke - dokáže vybíjať akumulátor rovnako ako neprimeraná jazda vodiča. Udržiavanie stabilnej rýchlosti počas jazdy v hustej premávke - v čo najvyššej možnej miere - napomáha šetriť energiu na dojazd.

ČISTÉ, POHODLNÉ A BEZPROBLÉMOVÉ NABÍJANIE

Akumulátor modelu I‑PACE sa nabíja prostredníctvom zásuvky na napájanie vozidla do siete, ktorá je diskrétne umiestnená pod oblúkom predného blatníka. Po pripojení do elektrickej siete môžete Jaguar I‑PACE pokojne nechať nabíjať. Po dosiahnutí úplného nabitia akumulátora vozidlo automaticky zastaví nabíjanie. Bezpečnosť nabíjania nie je ohrozená ani počas dažďa a dokonca ani keď je vozidlo zaparkované v snehu, pretože nabíjací systém je úplne uzavretý.

DOMÁCE NABÍJANIE
Ak si chcete nabíjať svoje vozidlo v pohodlí domova čo najoptimálnejším spôsobom, môžete si nainštalovať schválený nástenný nabíjací box Jaguar * . Model I PACE je vybavený palubnou 7,4 kW AC nabíjačkou**, ktorá dokáže počas noci úplne nabiť vozidlo a za jednu hodinu nabíjania poskytne dojazd až 35 km. Pri použití domovej zásuvky je rýchlosť nabíjania nižšia ako pri domácom nástennom nabíjacom boxe (za hodinu nabíjania ponúka dojazd až 11 km), avšak kapacita energie po nabíjaní počas noci je postačujúca na pokrytie priemerného denného dochádzania do práce a späť v rámci vzdialenosti 60 km. Priemyselné zásuvky (alebo vylepšené domové zásuvky) dokážu za jednu hodinu nabíjania nabiť vozidlo energiou, ktorá postačuje na dojazd 35 km.

*Spoločnosť Jaguar uzavrela partnerstvá s poskytovateľmi infraštruktúry, čo sa týka všetkých krajín, v ktorých je model I PACE dostupný. Naši partneri v oblasti infraštruktúry sú vám plne k dispozícii, aby vám ochotne poskytli tie najlepšie riešenia. V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte maloobchodného predajcu Jaguar.
**Elektrické napájanie 7,4 kW je k dispozícii vo väčšine krajín.
VEREJNÉ NABÍJANIE
Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť rýchle nabitie akumulátora na dlhé cesty, je použiť nabíjaciu stanicu na napájanie vozidla jednosmerným prúdom (DC) - typická nabíjacia stanica s výkonom 50 kW poskytne za jednu hodinu nabíjania dojazd až 270 km*. Keďže sa infraštruktúra verejných nabíjacích staníc stále zlepšuje, model I PACE bude vybavený na to, aby dokázal prijať intenzitu nabíjania nabíjacou stanicou - na napájanie vozidla jednosmerným prúdom (DC) - s výkonom 100 kW. To znamená, že sa tým jednoducho pridá 100 km dojazdu za iba 15 minút. V závislosti od poskytovateľa služieb môžu mať verejne prístupné nabíjačky na napájanie vozidla striedavým prúdom (AC) rôzny výkon. Vhodné nabíjacie body môžete nájsť aj na miestach, kde by ste mohli chcieť zostať niekoľko hodín - alebo dokonca cez noc - vrátane miestnych nákupných centier, hotelov a telocviční. Jednoducho zastavíte, pripojíte vozidlo do siete a idete si vychutnávať zábavu alebo oddych.

Spoločnosť Jaguar uzavrela partnerstvá s autorizovanými verejnými nabíjacími stanicami, čo sa týka všetkých krajín, v ktorých je model I PACE dostupný.
*Rýchlonabíjačka na napájanie vozidla jednosmerným prúdom (DC) poskytuje veľké množstvo energie v krátkom čase. Rýchlosť nabíjania klesá, keď akumulátor dosahuje plnú kapacitu, a preto je vo väčšine prípadov efektívnejšie a rýchlejšie nabiť akumulátor do 80 percent kapacity alebo do stavu na požadované predĺženie dojazdu.
NABÍJACIE KÁBLE
MULTIFUNKČNÝ NABÍJACÍ KÁBEL
Multifunkčný nabíjací kábel (známy aj ako univerzálny nabíjací kábel typu 2) sa dodáva spolu s modelom I‑PACE a umožňuje vám nabíjať vozidlo z domovej zásuvky alebo priemyselnej zásuvky (IEC). V prípade záujmu o ďalšie informácie týkajúce sa používania modelu I‑PACE v iných krajinách sa obráťte na maloobchodného predajcu Jaguar.
VEREJNÝ NABÍJACÍ KÁBEL
Verejný nabíjací kábel (známy aj ako nabíjací kábel typu 3) pripojí model I‑PACE k štandardným verejným nabíjacím staniciam na striedavý prúd (AC).* Tento kábel možno použiť aj na pripojenie k nástennému nabíjaciemu boxu v domácnosti. Rýchlonabíjačky na napájanie vozidla jednosmerným prúdom (DC), ktoré sa nachádzajú na verejných nabíjacích staniciach, sú vybavené pripojeným káblom, preto tento kábel nemusí byť súčasťou vašej výbavy. V prípade záujmu o ďalšie informácie týkajúce sa miestnej a národnej siete verejných nabíjacích staníc sa obráťte na maloobchodného predajcu Jaguar.
* Public Charging Cable (Mode 3 Charging Cable) is supplied as standard with I‑PACE models sold in mainland Europe.
MONTÁŽ DOMÁCEHO NÁSTENNÉHO NABÍJACIEHO BOXU

Naši schválení dodávatelia a montážnici nástenných nabíjacích boxov vykonajú všetky potrebné práce v súlade s najvyššími normami kvality. Masívny nástenný nabíjací box si navyše môžete nechať namontovať napríklad na príjazdovej ceste, garáži alebo na inom praktickom mieste v domácnosti, ktoré vám najviac vyhovuje. Podrobnejšie informácie získate u maloobchodného predajcu Jaguar.

KONTAKT NA PREDAJCOV
PRECÍZNE ŠETRENIE ENERGIE NA DOJAZD

Model I‑PACE je vybavený špičkovou technológiou na šetrenie energie na dojazd a podporu akumulátora vozidla. Vďaka funkcii prípravy kabíny pred jazdou môžete napríklad zohriať alebo vychladiť interiér modelu I‑PACE počas nabíjania, pričom sa využíva elektrická energia z napájania zo siete a nie z akumulátora.

PRESKÚMAJTE VÝKON
REŽIM ECO

Režim Eco prispieva k šetreniu energie na dojazd modelu I‑PACE prostredníctvom znižovania čerpania energie a nabádania k hospodárnejšiemu štýlu jazdy. Vykonáva tiež menšie úpravy teploty v kabíne, recirkulácie vzduchu a niekoľkých ďalších funkcií vozidla. Vykonávanie týchto úprav môžete potlačiť normálnou prevádzkou každej funkcie alebo prostredníctvom ponuky nastavení.

Nájdite si vlastnú elektrizujúcu kombináciu výkonu, technológií a štýlu v podaní značky Jaguar.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1 Jaguar vymenoval preferovaných dodávateľov nabíjacieho vybavenia na všetkých trhoch, kde je dostupný model I‑PACE. Naši predajcovia a preferovaní dodávatelia vám ochotne poradia s výberom najvhodnejšieho nabíjacieho riešenia pre vás. Bližšie informácie vám poskytne predajca Jaguar.
2 Vo väčšine krajín je k dispozícii dodávka elektrickej energie s výkonom 7 kW.
3 Jaguar má preferovaných dodávateľov verejného nabíjania na všetkých trhoch, kde je dostupný model I‑PACE, pričom si budete môcť vybrať spomedzi rôznych sadzieb v závislosti od toho, ako často budete dostupné nabíjacie stanice využívať. Rýchlonabíjačka na jednosmerný prúd poskytuje veľké množstvo energie za krátky čas. Nabíjací výkon môže klesnúť, keď akumulátor dosiahne plnú kapacitu, takže zákazníci si môžu vybrať rýchle nabíjanie na 80 % kapacity alebo len na potrebné predĺženie dojazdu.
4 Modely I‑PACE predávané v kontinentálnej Európe sa štandardne dodávajú s káblom na verejné nabíjanie (nabíjacím káblom režimu 3).

* WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure – celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá) je nový postup, ktorý je postupne zavádzaný od roku 2017. Týmto postupom sa meria dojazd, produkcia emisií a spotreba paliva a energie osobných vozidiel v Európe. Je navrhnutý tak, aby poskytoval hodnoty bližšie reálnym podmienkam denného používania vozidla. Testuje vozidlá s voliteľnou výbavou prostredníctvom náročnejšieho testovacieho postupu a náročnejšieho charakteru jazdy. Oficiálne skúšobné hodnoty EÚ sú výsledkom testov výrobcu v zmysle legislatívy Európskej Únie. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty v rámci reálnej prevádzky a údaje o celkovom výkone elektromobilu sa môžu líšiť v závislosti od premenných, ktoré súvisia s technikou jazdy a prostredím.

Oficiálne skúšobné hodnoty EÚ sú výsledkom testov výrobcu v zmysle legislatívy Európskej Únie. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty v rámci reálnej prevádzky a údaje o celkovom výkone elektromobilu sa môžu líšiť v závislosti od premenných, ktoré súvisia s technikou jazdy a prostredím.