BEZPEČNOSŤ A PRAKTICKÉ VLASTNOSTI

Nepochybne auto pre vodiča.

PRESKÚMAJTE BEZPEČNOSŤ
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Vyberte si až tri vozidlá Jaguar a porovnajte ich vedľa seba
REZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte miestneho predajcu Jaguar o testovaciu jazdu.
PREVZIAŤ BROŽÚRU
Zobrazte a prevezmite najnovšie brožúry Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
BEZPEČNÉ MIESTO

Základným bezpečnostným prvkom v prípade kabrioletov sú oblúky proti prevráteniu, ktoré majú aj vizuálnu funkciu. Sú dostupné v saténovo chrómovom a lesklom čiernom vyhotovení.

PRIESTOR PRE DVOCH
ISTOTA
F‑TYPE je vybavený komplexným systémom airbagov pre vás a vášho spolujazdca. Pred aktiváciou predných airbagov senzory zistia vašu výšku a hmotnosť. Pokročilé predpínače bezpečnostných pásov v modeli F‑TYPE počas prudkého spomaľovania automaticky napínajú bezpečnostné pásy.
TO NAJPODSTATNEJŠIE PRE ŽIVOT
Viac ako dostatok priestoru na víkendový výlet. Model F-TYPE má batožinový priestor dostatočne veľký pre príručnú batožinu pre dve osoby. V prípade kupé sa dodáva voliteľné, elektricky ovládané veko batožinového priestoru, ktoré sa otvára a zdvíha automaticky po stlačení prakticky umiestneného tlačidla.
VYJDITE Z TEMNOTY

S voliteľnými novými maticovými LED svetlometmi je možné pomocou inteligentnej technológie rozdeliť lúče diaľkových svetiel a zabrániť oslňovaniu ostatných vodičov. Lúče svetiel prispôsobujú aj svoju šírku a hĺbku podľa cestovnej rýchlosti a pri zatáčaní do zákrut sa natáčajú podľa zakrivenia cesty, čím zaisťujú lepšiu viditeľnosť za každých okolností.

JEDNODUCHO Z BODU A DO BODU B

F-TYPE je nepochybne auto pre vodiča. Pokročilé bezpečnostné systémy a asistenčné systémy pre vodiča vám pomôžu sústrediť sa na čistú radosť z jazdy.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
BEZPEČNOSŤ
BALÍK ASISTENTA MŔTVEHO UHLA
Ak meníte jazdný pruh a vo vašom mŕtvom uhle sa nachádza iné vozidlo, asistent mŕtveho uhla zaznamená vozidlo a jemným pohybom volantu vás navedie mimo približujúceho sa vozidla. Pri cúvaní sa aktivuje systém monitorovania premávky za vozidlom, ktorý vás na dotykovom displeji rovnako upozorní na prechádzajúce vozidlá.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a pôsobením na volant skoriguje riadenie tak, aby naviedol vozidlo späť do správnej jazdnej dráhy.
SPÄTNÁ KAMERA
Spätná kamera zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Na dotykovom displeji za zobrazujú statické čiary, predstavujúce predpokladanú dráhu vozidla, vďaka čomu vám táto funkcia pomáha pri parkovaní.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat vám umožňuje udržiavať konštantnú rýchlosť bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál. Obmedzovač rýchlosti umožňuje nastaviť maximálnu rýchlosť.
PARKOVACÍ ASISTENT
Parkovací asistent uľahčuje parkovanie na pozdĺžne parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Po zaradení režimu bežnej jazdy alebo spätného chodu vám stačí už len ovládať rýchlosť vozidla. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.
ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Prostredníctvom prehľadného zobrazenia na prístrojovom paneli vás informuje o rýchlostných obmedzeniach a značkách zakazujúcich predchádzanie. Adaptívny obmedzovač rýchlosti využíva systém rozpoznávania dopravných značiek, aby pomohol udržať rýchlosť vozidla v rámci príslušného obmedzenia rýchlosti.
NÚDZOVÉ BRZDENIE
Pomocou zabudovaných kamier pomáha predchádzať zrážkam s inými vozidlami a chodcami. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, vydá zvukový aj vizuálny výstražný signál. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA
Prostredníctvom monitorovania pohybov volantu a aktivity plynového a brzdového pedála dokáže funkcia monitorovania pozornosti vodiča zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
SYSTÉM MONITOROVANIA TLAKU V PNEUMATIKÁCH
Systém nahrádza potrebu kontroly tlaku v pneumatikách. Neustále monitoruje tlak v každom kolese a upozorní vás, keď je jedna alebo viac pneumatík výrazne podhustených.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
VYBERTE SI SVOJ F‑TYPE

Pri výbere medzi kupé a kabrioletom neexistuje nesprávna odpoveď.

ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Vyberte si až tri vozidlá Jaguar a porovnajte ich vedľa seba
REZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte miestneho predajcu Jaguar o testovaciu jazdu.
PREVZIAŤ BROŽÚRU
Zobrazte a prevezmite najnovšie brožúry Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.

Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.