TECHNOLÓGIA IN-CAR

Pokrokové technológie modelu F-TYPE dokonale spolupracujú s jeho podstatou športového vozidla a zabezpečia, že sa v kabíne budete cítiť bezpečne, budete mať spojenie so svetom a vždy budete mať o zábavu postarané.

Vďaka špičkovému informačno-zábavnému systému Touch Pro a precíznym audiosystémom vás model F‑TYPE dokáže prepojiť s okolitým svetom, informovať a zabávať vo veľkom štýle.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
INTUITÍVNE VIZUÁLNE OVLÁDACIE PRVKY

10” farebný dotykový displej modelu F-TYPE s je vybavený multimediálnym systémom InControl a je riadiacim centrom vášho vozidla. Tento systém vám umožní priamu kontrolu navigácie, hudby, telefónu, klimatizácie a množstva ďalších podporných systémov vrátane parkovacieho asistenta a systému Configurable Dynamics System.

KONEKTIVITA
TOUCH PRO
F‑TYPE ponúka informačno-zábavný systém Touch Pro s 10-palcovou dotykovou obrazovkou. Tento príjemný systém sa vyznačuje rýchlymi reakciami, ostrou grafikou zobrazenia a mimoriadne intuitívnym používateľským rozhraním, ktoré využíva viacdotykové gestá.
PRESKÚMAJTE TOUCH PRO
BALÍK SMARTPHONE
Zostaňte bezpečne v spojení so svojím smartfónom aj počas jazdy. Pri používaní smartfónu Apple® alebo AndroidTM môžete vďaka tomuto balíku ovládať aplikácie optimalizované pre vozidlo, ako napríklad Spotify® a Tile®, prostredníctvom dotykovej obrazovky modelu F‑TYPE a USB kábla.
BALÍK CONNECT PRO
Technológie a aplikácie systému Connect Pro* vám poskytujú to najlepšie, čo sa týka konektivity a komfortu. Jeho súčasťou sú aplikácie InControl Apps, InControl Remote a služby Pro Services – všetky tieto funkcie sú podporované rýchlym internetovým pripojením 4G.
FUNKCIA REMOTE PREMIUM
Aplikácia InControl Remote vám umožní monitorovať a ovládať váš model F-TYPE prostredníctvom vášho smartfónu. Poskytne vám informácie a štatistiky o vašom automobile, vrátane hladiny paliva, údajov o predchádzajúcej ceste a stavu otvorenia alebo zatvorenia dverí a okien. Aplikácia tiež dokáže vzdialene naštartovať motor pre zahriatie alebo klimatizovanie kabíny**, zamknúť a odomknúť vozidlo, nájsť ho na mape alebo aktivovať funkciu pípania a blikania.
**Len pri modeloch s automatickou prevodovkou.
FUNKCIA SECURE TRACKER
Systém Secure Tracker* sleduje váš Jaguar F-TYPE v prípade jeho odcudzenia alebo neoprávneného pohybu a zhromažďuje informácie s cieľom presne označiť polohu vášho vozidla a zabezpečiť jeho vrátenie v najrýchlejšom možnom čase. Dokonca aj v prípade, keď vám vozidlo ukradnú aj s kľúčmi, môžete aktivovať stav pohotovosti tým, že zatelefonujete do bezpečnostného telefonického centra pomocou aplikácie InControl Remote.
FUNKCIA INCONTROL APPS
Funkcia InControl Apps umožňuje ovládať kompatibilné aplikácie prostredníctvom dotykového displeja, čím zabezpečuje bezpečné a pohodlné ovládanie aplikácií, ktoré sú špeciálne optimalizované na používanie vo vozidle. Funkcia InControl Apps zahŕňa neustále sa rozširujúci rad služieb, vďaka ktorým si môžete naplánovať svoju cestu, zorganizovať schôdzku a objavovať svet okolo vás.
PRESKÚMAJTE INCONTROL APPS
ZVUK MERIDIAN<sup>TM</sup>

V spolupráci s britskými expertmi na audiosystémy zo spoločnosti Meridian sme navrhli dva audiosystémy špičkovej kvality, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre model F-TYPE. Ide o štandardne dodávaný audiosystém s výkonom 380 W, ktorý je vybavený 8 reproduktormi vrátane 2 subwooferov. A príplatkový audiosystém Meridian s priestorovým zvukom a výkonom 770 W. Tento systém je vybavený 10 reproduktormi a prostredníctvom exkluzívnej technológie Trifield™ od spoločnosti Meridian dokáže vytvoriť akustiku koncertnej sály.

PRESKÚMAJTE AUDIOSYSTÉM MERIDIAN
ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA A BEZPEČNOSTNÉ PRVKY
ASISTENT PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a zapôsobí na volant tak, aby vozidlo naviedol späť do správnej jazdnej dráhy.
POZRITE SI FILM
yt:Ml4TYkPhSJg
SYSTÉM MONITOROVANIA POZORNOSTI VODIČA
Naša funkcia monitorovania pozornosti vodiča dokáže zistiť prejavy ospalosti vodiča a včas ho upozorniť, že potrebuje prestávku.
POZRITE SI FILM
yt:QLBR1tDQdTI
ASISTENT MŔTVEHO UHLA A SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
Ak vaše vozidlo pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, asistent mŕtveho uhla* začne presne vypočítanou silou pôsobiť na volant – a bezpečne nasmeruje vaše vozidlo preč z dráhy približujúceho sa vozidla. Systém monitorovania premávky za vozidlom* využíva rovnaký radarový systém a prostredníctvom dotykovej obrazovky upozorňuje vodiča na pohybujúce sa vozidlá pri cúvaní – napríklad pri vychádzaní z parkovacieho miesta s obmedzeným výhľadom.
POZRITE SI FILM
yt:Oz8rX_cM9D8
SYSTÉM DETEKCIE ZRÁŽKY S CHODCOM

Pomôžte chrániť osoby mimo vášho vozidla, ako aj vo vozidle. Ak vozidlo príde do kontaktu s chodcom, náš popredný systém Pedestrian Contact Sensing System je navrhnutý tak, aby automaticky zdvihol kapotu a pomohol tak zmierniť potenciálny náraz.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA A BEZPEČNOSTNÉ PRVKY
PARKOVACÍ ASISTENT
Náš parkovací asistent* robí pozdĺžne parkovanie v obmedzených priestoroch jednoduchším ako kedykoľvek predtým – vďaka nasmerovaniu vášho auta na vhodné miesto. Musíte iba zvoliť vhodný prevodový stupeň a kontrolovať rýchlosť vozidla. Parkovací asistent vás tiež nasmeruje pri vychádzaní s parkovacieho miesta a odstraňuje tak všetok zbytočný stres pri parkovaní. Grafika a upozornenia vás budú sprevádzať pri oboch manévroch.
Pozrite si film
yt:UzQHxy8bjxA
PARKOVACIE ASISTENČNÉ SYSTÉMY
Predný* a zadný parkovací asistenčný systém je navrhnutý tak, aby upozornil vodiča zvukovým signálom na prítomnosť blízkych objektov. Šípky na displeji v stredovej konzole poskytujú ďalšie informácie o ich umiestnení vzhľadom na aktuálnu polohu vozidla. Extra úroveň pohodlia a bezpečnosti zaručuje voliteľná zadná parkovacia kamera, ktorá zobrazuje obraz na dotykovom displeji.
KAMERA SO ZADNÝM POHĽADOM
Táto funkcia využíva zadnú kameru a dotykový displej. Poskytuje farebne odlíšené informácie o vzdialenosti a navádzacie čiary zobrazované na displeji, ktoré sa pohybujú v závislosti od uhla natočenia volantu a zobrazujú tak priestor, kam sa vozidlo pri cúvaní dostane.
BEZPEČNOSŤ CESTUJÚCICH
Komplexný systém airbagov pomáha zvýšiť mieru bezpečnosti vodiča a spolujazdca. Snímače zistia výšku a hmotnosť vodiča a spolujazdca ešte skôr, než sa predné airbagy nafúknu. Pokrokové predpínače bezpečnostných pásov modelu F-TYPE automaticky napnú bezpečnostné pásy v prípade prudkého brzdenia.
OCHRANNÉ OBLÚKY PROTI PREVRÁTENIU
Táto veľmi dôležitá a praktická bezpečnostná funkcia našich kabrioletov pomáha chrániť pasažierov v prípade prevrátenia vozidla. Ochranné prvky sú pri modeloch F-TYPE, F-TYPE R-Dynamic a F-TYPE R k dispozícii v matnej chrómovej povrchovej úprave, a pri modeli F-TYPE SVR v lesklej čiernej povrchovej úprave.
ASISTENT NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Ak vodič prudko zošliapne brzdový pedál, systém zvýši brzdnú silu pre dosiahnutie čo najkratšej brzdnej dráhy. Taktiež dokáže pomôcť dosiahnuť lepšiu ovládateľnosť v neočakávaných situáciách.

Technická vyspelosť modelu F-TYPE zabezpečuje dokonalý pôžitok z jazdy a automobilu prepožičiava také schopnosti, ktoré dokážu splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky každého vodiča a každej cesty. V  rámci modelového radu F‑TYPE je k dispozícii verzia kupé alebo kabriolet, pohon zadných alebo všetkých kolies, manuálna alebo automatická prevodovka, vďaka čomu si tu každý vodič nájdete pre seba to pravé. Navrhnite a zostavte si svoj dokonalý model F-TYPE v našom konfigurátore.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1 Voliteľný prvok
2 Len s automatickou prevodovkou.
Počas zavádzania systému InControl môžu byť konkrétne funkcie voliteľné a môžu závisieť od konkrétneho trhu alebo pohonnej jednotky. Informácie o dostupnosti a kompletné podmienky platné vo vašej krajine nájdete na webovej lokalite značky Jaguar pre vašu krajinu alebo vám ich poskytne miestny predajca Jaguar. Niektoré funkcie vyžadujú primeranú SIM kartu s vhodným dátovým paušálom, čo bude vyžadovať ďalšie predplatné po ukončení počiatočného obdobia, ktoré vám poskytne váš predajca. Pripojenie k mobilnej sieti nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
Url
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
Url
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
Url
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
Url