PRAKTICKOSŤ A BEZPEČNOSŤ

Bez ohľadu na to, kam potrebujete ísť a čo si potrebujete zobrať so sebou, model E‑PACE vás aj vašich pasažierov odvezie bez problémov a v pohodlí, a čo je najdôležitejšie, aj bezpečne.

V záujme optimálnej bezpečnosti sme model E‑PACE vybavili celým radom funkcií, ktoré nielenže chránia vás a vašich pasažierov, ale aj aktívne pomáhajú predchádzať nehodám. Asistenčné systémy vodiča v modeli E‑PACE fungujú nielen jednotlivo, ale aj spoločným pôsobením uľahčujú jazdu a zvyšujú bezpečnosť.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
CHARAKTERISTICKÉ PRVKY
KĽÚČ ACTIVITY KEY
S voliteľným kľúčom Activity Key si môžete vychutnávať svoje obľúbené činnosti a nechať kľúč od auta bezpečne v interiéri. Kľúč Activity Key možno nosiť na zápästí, čo zaručuje ešte viac pohodlia. Tento elektronický náramok je vodotesný a dostatočne robustný, aby ste sa mohli venovať najrôznejším aktivitám. Stačí sa kľúčom Activity Key dotknúť dverí batožinového priestoru a vozidlo sa zamkne alebo odomkne. Súčasne tým deaktivujete alebo opätovne aktivujete klasický kľúč od vozidla.
BEZDOTYKOVÉ ELEKTRICKÉ OVLÁDANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU GESTOM<sup>1</sup>
Voliteľné bezdotykové elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru gestom umožňuje vodičovi používať dvere batožinového priestoru z vonkajšej strany bez toho, aby sa musel fyzicky dotknúť vozidla alebo kľúča. Stačí mierne vysunúť nohu pod zadnú časť vozidla a dvere batožinového priestoru sa otvoria alebo zatvoria.
ZOBERTE SI SVOJ SVET SO SEBOU
Vo vozidle môžete bez problémov prevážať aj väčšie predmety vďaka maximálnej šírke batožinového priestoru až 1,3 metra - vďaka tomu sa do modelu E‑PACE ľahko zmestí aj kočík uložený naplocho. Do batožinového priestoru s objemom 577 litrov môžete jednoducho uložiť dva stredne veľké kufre a tri kufre vo veľkosti palubnej batožiny.
ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Ak model E‑PACE zaznamená potenciálne nebezpečenstvo zrážky, vyšle zvukový signál, ktorý varuje pred zrážkou s vozidlom vpredu. Následne sa zobrazia vizuálne upozornenia. Ak vodič nezasiahne, systém aktivuje brzdy, aby znížil závažnosť možného nárazu. Súčasťou tohto systému je aj funkcia rozpoznávania chodcov.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a zapôsobí na volant tak, aby vozidlo naviedol späť do správnej jazdnej dráhy.
SYSTÉM MONITOROVANIA STAVU VODIČA
Dokáže rozpoznať ospalosť vodiča a včas ho upozorní, aby si urobil prestávku.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat vám umožňuje udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Pomocou obmedzovača rýchlosti zasa môžete vopred nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú vozidlo nemá prekročiť.
PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
Manévrovanie s vozidlom je teraz jednoduchšie a bezpečnejšie – po zaradení spätného chodu sa aktivujú senzory v prednom a zadnom nárazníku. Počas parkovania vás vozidlo pomocou zobrazenia na dotykovom displeji a zvukovej spätnej väzby informuje o vzdialenosti od prekážok.
PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM<sup>2</sup>
Systém na dotykovej obrazovke zobrazuje 360-stupňový pohľad na okolie vozidla, čím pomáha vodičovi manévrovať v rôznych situáciách, počnúc parkovaním pri obrubníku až po vjazd do tesných priestorov a križovatiek a následný výjazd.
MATICOVÉ SVETLOMETY TYPU LED

Voliteľné maticové svetlomety typu LED disponujú inteligentným asistentom diaľkových svetiel (IHBA) a funkciou adaptívnych predných svetlometov (AFL). Systém IHBA rozdeľuje diaľkové svetlo na nepostrehnuteľné vertikálne pruhy. Vďaka tomu sa zachováva maximálny možný počet dielikov diaľkového svetla namierených do okolia protiidúcich vozidiel, aby sa zabezpečila čo najlepšia viditeľnosť. Zároveň však v záujme optimálnej bezpečnosti systém zatieni časť svetla, ktorá smeruje priamo na protiidúce vozidlá, aby nedochádzalo k oslneniu. Vďaka animovaným smerovým svetlám zasa ostatní účastníci cestnej premávky rýchlejšie zistia, kam plánujete odbočiť.

AIRBAG PRE CHODCOV<sup>3</sup>

Ak dôjde k zrážke, senzory v nárazníku aktivujú airbag ukrytý pod kapotou. Pritom sa zdvihne kapota a nafúkne sa vonkajší airbag, ktorý ochráni chodcov alebo cyklistov pred nárazom do čelného skla.

BALÍKY ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA
ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM PRE JAZDU V KOLÓNE
Ak vozidlo pred vami spomalí, adaptívny tempomat automaticky prispôsobí rýchlosť modelu E‑PACE tak, aby bola zachovaná bezpečná vzdialenosť. Po uvoľnení cesty model E‑PACE okamžite obnoví pôvodnú rýchlosť. Ak vozidlo pred vami úplne zastaví, funkcia asistenta pre jazdu v kolóne model E‑PACE plynule zastaví. Keď sa vozidlo pred vami znovu pohne, jemným dotykom plynového pedála znovu uvediete model E‑PACE do pohybu.
ASISTENT MŔTVEHO UHLA
Asistent mŕtveho uhla vás upozorní na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle, alebo vozidlá, ktoré sa rýchlo približujú. Ak aktivujete smerové svetlo v smere prekážky, výstražná kontrolka začne blikať, aby vás upozornila na hroziace nebezpečenstvo. Ak vozidlo pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, systém bezpečne navedie vozidlo preč z dráhy približujúceho sa vozidla.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
Dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s vozidlom vpredu a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy, s cieľom znížiť závažnosť prípadnej zrážky.
SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
Systém monitorovania premávky za vozidlom je obzvlášť užitočný pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta. Upozorňuje na vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, ktoré sa k vám približujú zboku. Hoci vy máte obmedzený výhľad, systém vám poskytuje zvukové aj vizuálne upozornenia, aby ste vedeli, čo sa nachádza za vozidlom.
PARKOVACÍ ASISTENT
S parkovacím asistentom bude pozdĺžne a kolmé parkovanie jednoduchšie než kedykoľvek predtým, pretože dokáže sám voviesť vozidlo do vhodného parkovacieho priestoru. Vy musíte len zvoliť správny prevodový stupeň a regulovať rýchlosť jazdy pomocou brzdového a plynového pedála. Parkovací asistent dokáže vozidlo dokonca vyviesť z parkovacieho miesta. Tento systém vás úplne zbaví stresu spojeného s parkovaním. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.
PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Náš parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Po zaradení spätného chodu sa automaticky aktivujú senzory po obvode vozidla. Systém však môžete aktivovať aj manuálne. Na dotykovej obrazovke sa zobrazí grafika znázorňujúca vozidlo pri pohľade zhora. Počas parkovania vás vozidlo pomocou dotykového displeja a zvukovej spätnej väzby informuje o vzdialenosti od prekážok.

Prvé kompaktné SUV značky Jaguar predstavuje jedinečnú kombináciu očarujúceho vzhľadu, agilnosti a dynamických jazdných vlastností. Využite náš konfigurátor a vytvorte si svoj dokonalý model E‑PACE.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1 Súčasť štandardnej výbavy vo verzii HSE. Dostupné len s voliteľným systémom odomykania bez kľúča.
2 Dostupné len s voliteľnými elektricky sklopnými vonkajšími spätnými zrkadlami s funkciou automatického stmievania.
3 Závisí od krajiny.
4 Súčasť štandardnej výbavy vo verzii HSE, prípadne voliteľnej výbavy. Dostupné len s voliteľnými elektricky sklopnými vonkajšími spätnými zrkadlami s funkciou automatického stmievania. Len automatická prevodovka.
5 Súčasť štandardnej výbavy vo verzii SE a HSE, prípadne voliteľnej výbavy.

Všetky funkcie by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti