JAZDNÉ VLASTNOSTI

Vylepšená jazdná dynamika a kultivovanosť chodu vnášajú potešenie do každej jazdy s modelom E‑PACE.

E‑PACE sa vyznačuje vyrovnaným postojom a skvelou odozvou v zákrutách, pričom na pokyny vodiča reaguje rýchlo a presne.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
TECHNOLÓGIE NA PODPORU JAZDY
JAZDA A OVLÁDATEĽNOSŤ TYPICKÁ PRE ZNAČKU JAGUAR
Podvozok modelu E‑PACE sme vyvinuli tak, aby poskytoval agilné a kultivované jazdné vlastnosti na spevnených cestách. Použitím hliníkových súčastí na podvozku sa podarilo zvýšiť tuhosť a tým aj výkonnosť zavesenia kolies. Viac jazdného komfortu poskytuje model E‑PACE aj vďaka plne nezávislému systému zavesenia kolies s viacprvkovou zadnou nápravou.
POHON VŠETKÝCH KOLIES
Systém pohonu všetkých kolies (AWD) inteligentne reguluje rozdelenie krútiaceho momentu medzi prednú a zadnú nápravu, vďaka čomu zabezpečuje skvelé jazdné vlastnosti v najrôznejších podmienkach. Krútiaci moment pohonu sa vyvážene prenáša medzi obomi nápravami, aby bolo možné naplno využiť dostupnú trakciu zo všetkých štyroch pneumatík.
SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE <sup>1</sup>
Systém Active Driveline optimalizuje trakciu a zabezpečuje charakter jazdy s pohonom zadnej nápravy, vďaka čomu je vozidlo výrazne živšie. V závislosti od dostupnej priľnavosti pneumatík možno na niektoré zo zadných kolies preniesť až 100 percent krútiaceho momentu pohonu zadnej nápravy.
SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE<sup>2</sup>
Systém regulácie trakcie na všetkých typoch povrchov (ASPC) dodáva vodičovi viac istoty na klzkých povrchoch. Funguje ako tempomat pre nízke rýchlosti, ktorý modelu E‑PACE pomáha zvládať situácie s nízkou trakciou v každom počasí. Vodič sa vďaka tomu môže plne sústrediť na jazdu.
MOTOR A PREVODOVKY

Pre Jaguar E‑PACE je v ponuke celý rad motorov Ingenium, ktoré prinášajú výkon a rýdze potešenie z jazdy, ale aj nízku spotrebu a kultivovaný chod. Model E‑PACE je vybavený mimoriadne citlivou 9-stupňovou automatickou prevodovkou s hladkým radením, ktorá sa stará o to, aby vozidlo vždy využívalo optimálny prevodový stupeň. Tým šetrí palivo a vylepšuje akceleráciu. Ak preferujete väčšie zapojenie vodiča a ešte nižšiu spotrebu, rozhodnite sa pre 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

RODINA INGENIUM

Naše celohliníkové motory s nízkym trením majú veľmi tuhý blok valcov a dvojitý vyvažovací hriadeľ, čo poskytuje skvelý základ pre výnimočne nízke vibrácie a hladký chod, ktorý oceníte pri každodennom používaní. Všetky motory sú vybavené systémom stop/štart* a technológiou inteligentného rekuperačného dobíjania, ktorá využíva kinetickú energiu vozidla počas brzdenia na dobíjanie akumulátora. To zvyšuje hospodárnosť najmä pri jazde v meste.

*V určitých krajinách.

ZÁŽIHOVÉ MOTORY INGENIUM

Zážihové motory Ingenium pre model E‑PACE využívajú špičkové inovácie, ako napríklad systém plynulo premenlivého zdvihu sacích ventilov, s cieľom zdokonaliť jazdné vlastnosti do najmenšieho detailu a zároveň znížiť spotrebu paliva a produkciu emisií CO2.

VZNETOVÉ MOTORY INGENIUM

Hliníkové vznetové motory Ingenium s nízkym vnútorným trením, dostupné pre model E‑PACE, disponujú pokročilou technológiou preplňovania, ktorá zabezpečuje vysoký krútiaci moment v celom rozsahu otáčok a tiež jednotnú a progresívnu odozvu znižujúcu oneskorenie turba. Výslednú kultivovanosť iste oceníte pri každodennom používaní.

NOVÉ VZNETOVÉ, ZÁŽIHOVÉ ALEBO ELEKTRICKÉ MOTORY?

Naše súčasné zážihové a nové vznetové motory sú najekologickejšie a najúspornejšie motory, aké sme kedy vyrobili. Náš nový elektrický systém pohonu predstavuje budúcnosť motorizmu. Ktorý je pre vás ten pravý?

KTORÝ JE PRE VÁS TEN PRAVÝ?
DYNAMIKA JAZDY
KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM<sup>3</sup>
Ak chcete zvýšiť kultivovanosť jazdy a komfort alebo výkonnosť vozidla, za príplatok si môžete zvoliť konfigurovateľný dynamický systém, ktorý vám umožní prispôsobiť si charakteristiku plynového pedála, body radenia prevodovky, nastavenia riadenia a zavesenie kolies modelu E‑PACE podľa vlastných jazdných preferencií.
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY<sup>4</sup>
Voliteľný systém adaptívnej dynamiky sleduje polohu kolies a pohyby karosérie, na základe čoho zabezpečuje presné riadenie a komfortné odpruženie. Pomocou elektronicky ovládaných tlmičov je možné za každých okolností dosiahnuť optimálne nastavenia zavesenia kolies, ako aj optimálnu rovnováhu medzi komfortom, kultivovanosťou chodu a agilnosťou.
SYSTÉM JAGUARDRIVE CONTROL
Systém JaguarDrive Control vám ponúka na výber režimy Normal, Eco, Dynamic a Winter, pričom každý z nich jemne upravuje vlastnosti riadenia a charakteristiku plynového pedála. Vytvoríte si tak zážitok z jazdy šitý presne na mieru.
MANUÁLNA ALEBO AUTOMATICKÁ PREVODOVKA
9-stupňová automatická prevodovka modelu E‑PACE ponúka skvelú odozvu, hladké radenia a mimoriadnu hospodárnosť - výsledkom je rýchle radenie a plynulá akcelerácia. Ak preferujete väčšie zapojenie vodiča a ešte nižšiu spotrebu paliva, je tu pre vás odľahčená, technicky vyspelá 6-stupňová manuálna prevodovka, ktorá radí hladko a rýchlo.

Prvé kompaktné SUV značky Jaguar predstavuje jedinečnú kombináciu očarujúceho vzhľadu, agilnosti a dynamických jazdných vlastností. Využite náš konfigurátor a vytvorte si svoj dokonalý model E‑PACE.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

1Dostupné len s motormi D240 a P300.
2Len s automatickou prevodovkou.
3Nedostupné pre verziu D150 a vozidlá s manuálnou prevodovkou.
4Nedostupné pre verziu D150, vozidlá s manuálnou prevodovkou alebo so 17-palcovými zliatinovými diskami kolies.

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti