TÍM

TÍM

Náš tím spája jediná vízia – vidieť sa na stupni víťazov Majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E.

PODPORTE NAŠICH PILOTOV A DAJTE IM EXTRA DÁVKU VÝKONU V HLASOVANÍ FANBOOST

Všetky tímy jazdia na rovnakom podvozku a s rovnakou akumulátorovou jednotkou, aby boli pre všetkých zabezpečené rovnaké podmienky. Piloti však majú jednu výhodu, ktorú môžu získať od svojich fanúšikov v rámci hlasovania FanBoost. Päť pilotov s najväčším počtom hlasov získa extra dávku výkonu, ktorú môžu využiť v rámci päťsekundového okna v druhej polovici pretekov.

SAM BIRD

SAM BIRD

Britský pretekár Sam Bird prišiel do tímu Jaguar Racing pred siedmou sezónou Majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E. Svoju pretekársku kariéru začal v roku 2002. Úspešné výsledky dosahoval najprv v juniorských kategóriách, potom zohral viacero kľúčových úloh v rámci súťaže Formuly 1; bol napríklad testovacím pilotom pre tím Williams či rezervný pilot pre Mercedes AMG Petronas v rokoch 2011 až 2013.

V ostatných rokoch Bird okúsil chuť úspechu na Majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov FIA s tímom Ferrari a posádkou G-Drive Racing. 34-ročný pretekár súťažil na všetkých pretekoch série ABB FIA Formula E od roku 2014, keď táto prelomová séria začala, a pre tím Jaguar Racing zaistil dosiaľ 11 víťazstiev, naposledy v saudskoarabskom meste Diríja a v New Yorku počas siedmej sezóny. Na šampionáte pilotov skončil celkovo na šiestom mieste s troma pódiovými umiestneniami a je jediným jazdcom, ktorý vyhral preteky v každej sezóne.
INSTAGRAM TWITTER
MITCH EVANS

MITCH EVANS

Mitch začal s motokárami, keď mal šesť rokov, a v 16 rokoch vyhral Veľkú cenu Nového Zélandu. Pod vedením bývalého pretekára F1 Marka Webbera mladý pilot pokračoval a v roku 2012 získal titul GP3. V roku 2013 prešiel do GP2 a vo veku len 18 rokov, ešte ako nováčik, sa stal najmladším pilotom v dejinách GP2, ktorý sa postavil na stupeň víťazov, keď v malajzijskom Sepangu skončil tretí. Ďalší úspech nasledoval v roku 2015, keď Mitch, rovnako v Sepangu, obsadil druhé miesto na pretekoch 24 hodín.

Svoj debut na Majstrovstvách sveta ABB FIA Formula E absolvoval s tímom Jaguar Racing v roku 2016, keď sa britský tím vrátil k pretekaniu. Mitch, všeobecne považovaný za najrýchlejšieho pilota na štartovacom rošte, vo svojej druhej sezóne v tíme zabezpečil pre Jaguar Racing sériu prvenstiev, vrátane pozície „super pole“, prvej štartovacej pozície a pódiového umiestnenia.

V roku 2019 sa mu tvrdá práca vyplatila a v Ríme dosiahol svoje prvé víťazstvo v rámci šampionátu ABB FIA Formula E. Po ňom nasledovali dve pódiové umiestnenia v Berne a New Yorku, vďaka ktorým sa nakoniec umiestnil v prvej päťke v hodnotení pilotov.

Počas sezóny 19/20 získal Mitch jasné víťazstvo v Mexico City , Pole Position a pódium v Santiagu v Čile. Celkovo skončil siedmy v hodnotení tímov. K Mitchovi sa v 7. sezóne pripojil jazdec Sam Bird a vytvorila jedna z najsilnejšej zostavy jazdcov na štarte pretekov.

V rámci vzrušujúcej siedmej sezóny skončil Mitch na Majstrovstvách sveta pilotov štvrtý, čo bolo zatiaľ jeho najvyššie umiestnenie. Najrýchlejšie kolá zajazdil aj v Ríme, New Yorku a Londýne.
INSTAGRAM TWITTER
TÍM V ZÁKULISÍ TÍMU

TÍM V ZÁKULISÍ TÍMU

Možnože v deň pretekov sedia za volantom iba dvaja ľudia, ale v zákulisí nepretržite pracuje celá armáda inžinierov, mechanikov a analytikov, ktorí sa starajú o to, aby im zabezpečili optimálny výkon.