I-TYPE 5. BUDÚCNOSŤ PRETEKANIA

I-TYPE 5. BUDÚCNOSŤ PRETEKANIA

FAKTY

V našom doposiaľ najrýchlejšom a najúčinnejšom modeli I-TYPE sú obsiahnuté všetky poznatky, ktoré sme získali v piatich sezónach Formuly E.

Max. výkon:
250 kW, čo zodpovedá 335 k

Útočný režim:
250 kW, čo zodpovedá 335 k

Maximálna rekuperácia výkonu:
250 kW
0 – 100 km/h:
2,8 sekundy

Celková dĺžka:
5 160 mm

Celková šírka:
1 770 mm
Max. rýchlosť:
280 km/h

Hmotnosť akumulátora:
385 kg

Minimálna hmotnosť (vrátane pilota):
903 kg
AKUMULÁTOR MODELU I-TYPE

Lítiovo-iónový akumulátor druhej generácie (385 kg, 52 kW) je uložený v bezpečnostnom článku z uhlíkových vlákien. Využiteľná energia akumulátora je ekvivalentná piatim tisícom plne nabitých mobilných telefónov. Nabíjateľný systém uskladnenia energie (RESS) sa pred pretekmi nabije a rekuperačným brzdením počas pretekov sa energia vracia späť do akumulátora.


MENIČ NAPÄTIA MODELU I-TYPE

Na mieru vyrobený menič napätia kremíkovo-karbidového modulu pre model I-TYPE vyvinul tím Jaguar Racing. Menič odoberá jednosmerný prúd (DC) uložený v akumulátore a premieňa ho na striedavý prúd (AC), ktorý napája elektromotor a dodáva nám energiu na použitie. Najmodernejší menič napätia obsahuje aj 24-karátové zlato vďaka jeho vysokej vodivosti.
HNACIA SÚSTAVA MODELU I-TYPE

Motorgenerátorová jednotka (MGU) vychádza z poznatkov, ktoré získal tím Jaguar Racing v šiestej sezóne s vozidlom druhej generácie. Počas vývoja a testovania sa tím zameral na to, aby bola jednotka MGU ešte ľahšia a účinnejšia, čo by v konečnom dôsledku zdokonalilo celkový výkon vozidla I-TYPE.


ARCHITEKTÚRA MODELU I-TYPE

Nový, extrémny vzhľad nie je len otázkou estetiky. Model I-TYPE 5 je špeciálne navrhnutý tak, aby vďaka svojmu veľkému difúzoru zvýšil prítlak a zaistil vynikajúcu priľnavosť aj v prípade tesnej blízkosti iného vozidla. Ďalším výrazným prvkom je nové zariadenie na ochranu hlavy FIA Halo s inovatívnym svetelným pásom LED. Keď osvetlenie zariadenia Halo svieti na modro, vozidlo a pilot sú v Útočnom režime. Zariadenie Halo sa rozsvieti na purpurovo, keď pilot aktivoval program FanBoost, ktorý umožňuje fanúšikom sledovať stratégiu svojho obľúbeného tímu alebo pilota.
PLNE ELEKTRICKÝ JAGUAR I‑PACE

PLNE ELEKTRICKÝ JAGUAR I‑PACE

Špičkové plne elektrické výkonné SUV.
VIAC INFORMÁCIÍ
PRETEKÁRSKA DNA ZNAČKY JAGUAR

PRETEKÁRSKA DNA ZNAČKY JAGUAR

Povesť značky Jaguar v oblasti výkonu, technológií a dizajnu vznikla na najnáročnejších okruhoch a šampionátoch na svete.
VIAC INFORMÁCIÍ
PRETEKANÍM K INOVÁCIÁM

PRETEKANÍM K INOVÁCIÁM

Ohromujúci dizajn a výkon, ktorý vyráža dych. Pozrite sa, ako sa naše skúsenosti z Majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E prenášajú do našich cestných elektrických vozidiel.
VIAC INFORMÁCIÍ