JAZDA A ŠOFÉROVANIE MODELU F‑PACE – ČIERNA HORA

Rozmanité cesty v Čiernej Hore predstavujú dokonalé miesto, kde môžete zažiť pôsobivú dynamiku a praktické vlastnosti modelu F‑PACE na každý deň.

Pozrite si film
PLÁNOVANIE CESTY

Nižšie nájdete opisy jednotlivých cieľov na trase. Možno budete chcieť jazdiť po svojej vlastnej trase, ale kvôli ľahšiemu vyhľadaniu každého miesta sme na koniec každého opisu pridali súradnice. Svoju cestu si môžete jednoducho naplánovať. Súradnice zadajte do navigačného systému alebo ich skopírujte a vložte do navigačnej aplikácie.

JAZERO A PRIEHRADA SLANSKO

Priehrada Slansko, ktorá bola otvorená v roku 1960 a má dĺžku 1 663 m, je najstaršou vodnou elektrárňou v Čiernej Hore a energiou zásobuje región Nikšić. Samotné malebné jazero Slansko sa rozprestiera na ploche približne deväť kilometrov štvorcových a medzi miestnymi obyvateľmi je obľúbené ako víkendové miesto na oddych.

Súradnice priehrady Slansko:
42°45'29"N 18°52'59"E

Zobraziť galériu
KOTORSKÝ ZÁLIV

Kotorský záliv sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Jadranského mora a patrí medzi jeden z 25 najkrajších zálivov na svete. Vďaka svojej mimoriadnej kráse a jedinečnej kultúrnej hodnote sa zaradil na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Súradnice mesta Kotor
42°25'29"N 18°46'17"E

Zobraziť galériu
VLÁSENKA/CESTA SO SERPENTÍNAMI

V roku 1884, po piatich rokoch tvrdej práce, bola postavená slávna cesta s 25 vlásenkami, ktorá spája Kotor a Njeguši. Časť cesty navrhol architekt Josip Slade. Má tvar písmena „M“ a hovorí sa, že ide o vyjadrenie lásky k bývalej čiernohorskej kráľovnej Milene.

Súradnice vlásenkovej cesty:
42°24'13"N 18°46'51"E

Zobraziť galériu
NÁRODNÝ PARK LOVĆEN

Národný park Lovćen je pomenovaný po 1 749 m vysokej hore Lovćen, ktorá sa týči na okraji parku. Táto oblasť zaberá osobitné miesto v srdciach všetkých Čiernohorcov. Cetinje – staré hlavné mesto Čiernej Hory – sa rozprestiera na úpätí hory Lovćen a mnohí obyvatelia tam v lete chodia na piknik.

Súradnice parku Lovćen (mauzóleum Njegos):
42°23'56"N 18°49'04"E

Zobraziť galériu
SVETI STEFAN

Ostrovček Sveti Stefan sa nachádza na najzachovalejšej a najatraktívnejšej časti pobrežia Čiernej Hory. Na tomto pobrežnom letovisku je množstvo kostolov a ďalších pamiatok, ktoré svedčia o slávnej minulosti tohto regiónu.

Súradnice ostrova Sveti Stefan:
42°15'20"N 18°53'28"E

Zobraziť galériu
Objavte F-PACE
Zostavte si svoj model
REZERVUJTE SI ZÁŽITKOVÚ JAZDU
Rezervujte si zážitok Jaguar a vyskúšajte schopnosti vozidiel Jaguar.
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti
PREVZIAŤ BROŽÚRU
Zobrazte a prevezmite najnovšie brožúry Jaguar
REZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte miestneho predajcu Jaguar o testovaciu jazdu.