F‑TYPE SVR KUPÉ

Model F‑TYPE SVR disponuje výkonnejším, 575 k motorom, ktorý je upravený pre surový výkon a vzrušenie a dosahuje maximálnu rýchlosť až 322 km/h.

MAXIMÁLNY VÝKON
575 K
 
ZRÝCHLENIE Z
3,7 sekundy 0-100 km/h
 
MAX. RÝCHLOSŤ
322 km/h

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZOSTAVTE SI TENTO MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si perfektný Jaguar
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti

Naša divízia Special Vehicle Operations (SVO) vyrába vozidlá, ktoré ponúkajú to najlepšie od značky Jaguar: úchvatný výkon, výnimočný luxus a špičkové technológie. Najnovším výtvorom špičkového technického strediska SVO je vozidlo F‑TYPE SVR, ktoré je najvýkonnejšou verziou modelu F‑TYPE, akú sme doposiaľ vytvorili.

5,0-litrový motor V8 disponuje plnením pomocou dvojitého kompresora Vortex, ktorý znižuje odpor vzduchu a dodáva vozidlu ohromujúci výkon pri všetkých hodnotách otáčok. Držte sa pevne – vozidlo dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 3,7 sekundy a maximálnu rýchlosť 322 km/h*.

*Keď nahradíte aerodynamický spojler z uhlíkových vlákien verzie F‑TYPE SVR štandardným vysúvacím zadným spojlerom modelu F‑TYPE, tak sa max. rýchlosť modelu F‑TYPE SVR kupé zníži na 300 km/h.

ZOBRAZIŤ KABRIOLET
ZOSTAVTE SI TENTO MODEL
CHARAKTERISTICKÉ PRVKY
DÔLEŽITÝ JE KAŽDÝ DETAIL
Objavte vrcholný model radu F‑TYPE. SVR je ľahší a rýchlejší – má rekonfigurované aerodynamické vlastnosti zvyšujúce priľnavosť a technológiou pohonu všetkých kolies Jaguar All Wheel Drive, ktorá zabezpečuje maximálnu priľnavosť za všetkých podmienok. Každý milimeter je optimalizovaný pre dokonalý pretekársky výkon, ktorý je jednoznačnou charakteristikou značky Jaguar.
POZRITE SI FILM
yt:_5pnXq3zLLI
ŠTÝL INTERIÉRU
Prešívané sedadlá Performance ponúkajú komfort a oporu a ultra moderné povrchové úpravy vytvárajú atmosféru absolútneho luxusu.
ODĽAHČENÉ TECHNOLÓGIE
Hmotnosť je nepriateľom výkonu. Preto sme navrhli model F‑TYPE SVR tak, aby bol čo najľahší. Každý gram má svoj účel. Jeho odľahčený výfukový systém z titánu a zliatiny Inconel® ušetrí 16 kg a pútavé kované disky z ľahkej zliatiny zabezpečujú celkovú úsporu hmotnosti na úrovni až 13,8 kg. Každý prepracovaný kĺb zavesenia zadnej nápravy znížil hmotnosť o 0,6 kg v porovnaní so štandardnými kĺbmi. Voliteľná uhlíkovokeramická brzdová sústava vybavená prednými kotúčmi s priemerom 398 mm a zadnými kotúčmi s priemerom 380 mm znižuje hmotnosť až o 21 kg v porovnaní s nekeramickými alternatívami. Každý miligram ušetrenej hmotnosti zaručuje modelu F‑TYPE SVR väčšie zrýchlenie, agilnejšie riadenie a ostrejšie brzdenie – pre nezabudnuteľný zážitok z jazdy.
PRESKÚMAJTE JAZDNÉ VLASTNOSTI
TECHNOLÓGIA HNACEJ SÚSTAVY
Vrcholné výkony podáva 5,0-litrový motor V8 modelu F‑TYPE SVR, ktorý je prepracovaný na dosahovanie neuveriteľného výkonu 575 k a krútiaceho momentu 700 Nm. Systém pohonu všetkých kolies spolupracuje s elektronickým aktívnym diferenciálom, čo pomáha zvýšiť priľnavosť a stabilitu. Celkovo tento systém riadi obrovský výkon modelu F‑TYPE SVR.
PRESKÚMAJTE TECHNOLÓGIU MOTORA
AERODYNAMIKA
Aerodynamické krídlo modelu SVR je integrálnou súčasťou pre zvýšenie výkonu, zaručuje znížený odpor vzduchu a vyšší prítlak. Krídlo je širšie a viac zdvihnuté, čo umožňuje pôsobenie v rámci celej šírky vozidla. Po vysunutí zníži súčiniteľ odporu vzduchu o 2,5 percenta a súčiniteľ vztlaku až o 15 percent. Ďalšie aerodynamické vylepšenia riadia tok vzduchu cez priestor motora pre dosiahnutie optimálneho chladenia a vyváženej prítlakovej sily. Jednoliata podlaha a zadný difúzor znižujú odpor vzduchu, riadia tok vzduchu a zlepšujú stabilitu vozidla.
PRESKÚMAJTE EXTERIÉR
F‑TYPE SVR KUPÉ – PRVKY VÝBAVY
5,0-LITROVÝ MOTOR V6 S VÝKONOM 575 K
Tento prepracovaný 5,0-litrový motor V8 s výkonom 575 k robí z verzie F‑TYPE SVR najvýkonnejšie sériovo vyrábané vozidlo, aké kedy značka Jaguar uviedla na trh. Z 0 na 100 km/h vás katapultuje iba za 3,7 sekundy a v akcelerácii môžete pokračovať až do maximálnej rýchlosti 322 km/h.
POKROČILÁ AERODYNAMIKA
Vyšší prítlak pri znížení aerodynamického odporu zabezpečuje vozidlu F‑TYPE SVR množstvo aerodynamických vylepšení, medzi ktoré patrí precízny predný spojler a širší zadný spojler. Vďaka tomu F‑TYPE SVR ľahko pretína vzduch, dosahuje rýchlu akceleráciu a umožňuje príjemnú jazdu ustálenou rýchlosťou.
JEDINEČNÉ DISKY KOLIES
Model F‑TYPE SVR je vybavený na mieru prispôsobenými 20" zliatinovými diskami kolies v matnom sivom prevedení Satin Grey. Tieto disky kolies s delenými lúčmi sú vybavené jedinečnými pneumatikami Pirelli P ZERO™, ktoré sú o 10 mm širšie ako štandardné pneumatiky modelu F‑TYPE, vďaka čomu zabezpečujú ešte lepšiu ovládateľnosť a priľnavosť.
EXKLUZÍVNY INTERIÉR
Interiér modelu F‑TYPE SVR je dôkazom toho, aký dôraz kladie naša divízia Special Vehicle Operations na spracovanie detailov. Exkluzívne materiály sú všade, kam sa len pozriete, od nádherného kontrastného prešívania až po moderné povrchové úpravy, ktoré vytvárajú atmosféru dokonalého luxusu.
ŠTANDARDNÉ FUNKCIE DOSTUPNÉ V KAŽDOM MODELI F‑TYPE
NAVIGAČNÝ SYSTÉM PRO
Vďaka hlasovým pokynom a náhľadom križovatiek uľahčuje navigačná funkcia plánovanie ciest a jazdu po vytýčenej trase. Navigačný počítač dokáže perfektne určiť polohu vozidla aj bez dostupnosti GPS signálu – perfektná funkcia pre centrá miest alebo prejazdy tunelmi.
ELEKTRICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA (EPAS)
Elektrický posilňovač riadenia (EPAS) ponúka jedinečnú spätnú väzbu, kontrolu nad vozidlom a aktivuje sa len v prípade potreby – šetrí tak energiu a palivo na situácie, kde ho skutočne budete potrebovať. Sofistikované počítačové riadenie systému EPAS upravuje mieru zasahovania do riadenia podľa potreby – zvyšuje svoj účinok pri manévrovaní v nižších rýchlostiach a zvyšuje mieru pocitu z riadenia vo vyšších rýchlostiach.
SYSTÉM TOUCH PRO
Nová generácia informačno-zábavného systému Touch Pro, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy každého modelu F‑TYPE, posúva úroveň konektivity a zábavy v modeli F‑TYPE na najvyššiu možnú mieru. Vďaka neuveriteľne pohotovej komunikácii, vysoko intuitívnemu užívateľskému rozhraniu a zreteľnej grafike bude každá cesta jednoduchšia a zábavnejšia.
AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™
Vašej hudbe vdýchne život audiosystém modelu F‑TYPE, ktorý ponúka výkon 380 W a je navrhnutý v spolupráci s odborníkmi na audiosystémy z britskej spoločnosti Meridian. Tento systém dokáže prostredníctvom 10 reproduktorov vrátane 2 subwooferov prispôsobiť zvuk akustike interiéru modelu F‑TYPE – to všetko s pomocou využitia funkcie digitálneho spracovania signálu (DSP) a pokročilých algoritmov Cabin Correction.
VEKTOROVÉ SMEROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU
Systém vektorového smerovania krútiaceho momentu modelu F‑TYPE maximalizuje jazdné vlastnosti aj v tých najostrejších zákrutách. Technológia vektorového smerovania krútiaceho momentu poskytuje nezávislé riadenie brzdenia jednotlivých predných a zadných kolies z vnútornej strany zákruty s cieľom zvýšiť otáčavé účinky síl pôsobiacich na vozidlo.
PRISPÔSOBTE SI SVOJ F‑TYPE

Prispôsobte so svoj F‑TYPE tak, aby bol skutočne len váš. Vyberte si farbu karosérie a strechy – a doplňte ich diskmi. Upravte si interiér podľa vašich predstáv, vyberte si sedadlá, materiály a farebné kombinácie. A s výnimočnou zbierkou možností, balíčkov štýlových prvkov a príslušenstva sa váš F‑TYPE zmení na skutočne unikátne auto.

POSTAVTE SI SVOJ F‑TYPE
INFORMUJTE MA O MODELI F‑TYPE

Dostávajte najčerstvejšie informácie o modeli F‑TYPE.

CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE