O ZNAČKE JAGUAR
INOVAČNÉ VEDENIE DEFINUJE BUDÚCNOSŤ ZNAČKY JAGUAR


 
Dr. Ralf Speth, generálny riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover
Inovácie sú pre Dr. Ralfa Spetha úplnou samozrejmosťou. Do pozície výkonného riaditeľa spoločnosti Jaguar Land Rover bol menovaný 18. februára 2010, stál za pozoruhodným obratom v podnikaní spoločnosti, zvýšeným predajom, vytvorením 8000 nových pracovných miest a uvedením úzkoprofilových produktov, akými sú nový model XJ a jedinečný model F‑TYPE.

Ako sebavedomý milovník automobilov jazdí v Jaguari XFR a vlastní klasický model E‑Type. Za tento úspech je potrebné poďakovať dôrazu Dr. Spetha na zachovanie výrazného dizajnového zamerania v každom aspekte prístupu spoločnosti k výrobe vozidiel – a to nielen pri automobiloch samotných, ale aj vo fungovaní celej organizácie.

„Hovorím o tom, ako zostavujeme naše procesy, ako navrhujeme výskum a výrobu, ako tvoríme školenia, náborové plány, rozvoj osobných zručností. A ako riešime vzťahy s predajcami a v neposlednom rade s našimi zákazníkmi.“

Toto je preňho kľúčom k úspechu – tvoriť hodnoty a inovácie, ktoré generujú správnu ekonomickú návratnosť, čo umožňuje ďalšie investície do inovácií – dokonale účinný cyklus. „Meníme sa na medzinárodnejšiu spoločnosť, tvoríme viac produktov, investujeme množstvo prostriedkov do rôznych technológií v rôznych oblastiach.“

Po získaní titulu v oblasti ekonomického inžinierstva na nemeckej univerzite v Rosenheime získal doktorát v oblasti inžinierstva. Je taktiež profesorom priemyslu na univerzite vo Warwicku.

Dr. Speth pracoval niekoľko rokov ako obchodný poradca a v roku 1980 sa zamestnal v spoločnosti BMW. Po 20 rokov sa presunul do skupiny Premier Automotive Group v rámci spoločnosti Ford Motor Company na pozíciu riaditeľa výroby, kvality a produktového plánovania. Keď spoločnosť BMW ešte vlastnila značku Land Rover, jeho poslednou pozíciou v spoločnosti BMW bola pozícia viceprezidenta pre Land Rover.

Keď spoločnosť BMW predala v roku 2000 značku Land Rover spoločnosti Ford, stal sa riaditeľom výroby, kvality a plánovania v skupine Premier Automotive Group (PAG) spoločnosti Ford. Skôr než začal pracoval v spoločnosti Jaguar Land Rover, bol riaditeľom globálnych operácií nemeckej spoločnosti Linde Group, ktorá sa zaoberá priemyselnými plynmi a inžinierstvom.

„Toto bol kľúčový moment pre spoločnosť Jaguar Land Rover,“ dodáva. „Toto nie je zastaralé priemyselné odvetvie, automobily sú pokročilou technológiou budúcnosti.“ Premiestnil pokrokový 170-členný výskumný tím na univerzitu vo Warwicku a stál za plánom investovať viac než 100 miliónov libier do spoločného niekoľkoročného výskumu. Taktiež sleduje možnosti ako využiť rôzne technológie vyvinuté pre spoločnosť Jaguar Land Rover, akou je napr. plynová turbína vyvinutá spoločnosťou Bladon Jets pre model Jaguar C-X75.

Dr. Speth sa narodil v Nemecku, je ženatý a má dve dcéry.
 
 
 
"Jadrom nášho podnikania je inovácia v oblasti dizajnu, konštrukcie a technológií.“
 

DR. RALF SPETH
generálny riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover

POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Jaguar
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Jaguar v blízkosti