Logo jaguar mobile
 • Jaguar XE už od 38.078 EUR

  XE stelesňuje zmenu, na ktorú kategória športových sedanov čakala. Najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan, aký kedy spoločnosť Jaguar vyrobila.

 • Jaguar XF UŽ OD 41.878 EUR

  Jednoznačne Jaguar. Priebojný dizajn nového modelu XF vynikne z davu. Bezkonkurenčná kombinácia citlivého riadenia, jazdného komfortu, kultivovanosti a výkonu – tento dynamický, luxusný sedan prináša vzrušenie z jazdy aj hospodárnosť.

 • Jaguar XJ už od 84.089 EUR

  Model XJ mení definíciu luxusného vozidla. Je dramatickou kombináciou krásy, luxusu a výkonu. Poskytuje agilitu a zaručuje osviežujúco dynamickú jazdu. Z hľadiska cestujúceho je kabína postavená tak, aby sa mohol vystrieť a relaxovať.

 • Jaguar E-PACE už od 35.304 EUR

  Nový model E-PACE je prvé kompaktné SUV značky Jaguar, ktoré ponúka jedinečné spojenie atraktívneho vzhľadu, agility a dynamických jazdných vlastností.

 • Jaguar F-PACE už od 43.924 EUR

  F-PACE je najpraktickejšie športové vozidlo značky Jaguar. Spája v sebe maximálny pôžitok z jazdy a jedinečnú úsporu paliva. V jadre modelu F-PACE sídli pokročilá technológia a vozidlo vás udrží v bezpečí, v spojení s vonkajším svetom a neustále vás bude zabávať.

 • Jaguar F-TYPE už od 65.535 EUR

  Výkonný, agilný a jedinečný, taký je model F-TYPE. Je to skutočné športové auto značky Jaguar, navrhnuté pre vysoký výkon a okamžité reakcie – najnovší prírastok jedinečnej pokrvnej línie. Nestačí ho len nazvať F-TYPE, musíme z neho urobiť F-TYPE.

 • Jaguar I-PACE

  Predstavenie konceptu I-PACE je ukážkou prvého plne elektrického vozidla značky Jaguar. Koncept I-PACE, neprekonateľné vysokovýkonné SUV s elektrickým pohonom, bude v predaji v druhej polovici roka 2018.

ZÁŽITOK Z JAZDY

Objavte kultivovanosť modelu XJ s výnimočnými motormi, bleskurýchlou prevodovkou a množstvom pokročilých jazdných technológií.
EMISIE CO2 v g/km

Od 99 pri manuálnej prevodovke
Od 106 pri automatickej prevodovke

SPOTREBA PALIVA v kombinovanom režime (l/100km)

Od 3,8 pri manuálnej prevodovke
Od 4,1 pri automatickej prevodovke

XJ prináša pohodlie a kultivovanosť luxusného vozidla s rýchlymi reakciami a pohltením vodiča športového vozidla.

VÝKONNÉ, CITLIVÉ, INTELIGENTNÉ

Pohon modelu XJ zabezpečuje rad výnimočných motorov, ktoré sú zostrojené pre rôzne jazdné potreby, vždy však zaručujú výnimočný výkon a jazdné vlastnosti. Všetky modely sú vybavené 8-stupňovou automatickou prevodovkou s hladkým radením prevodových stupňov, ktorá zabezpečuje citlivejšiu jazdu a zároveň výhody nižšej spotreby paliva.

KRÁSA, SILA A BEZPEČNOSŤ

KRÁSA, SILA A BEZPEČNOSŤ

Architektúra celohliníkovej karosérie modelu XJ je pevná, mimoriadne tuhá a veľmi ľahká. Spoje sú nitované bez jediného zvaru. Vďaka 100-percentnej hliníkovej samonosnej konštrukcii a štruktúre karosérie ide o najľahšie vozidlo vo svojej triede.

Vynikajúci pomer výkonu a hmotnosti zlepšuje všetky aspekty výkonu. Samonosná karoséria so zvýšenou tuhosťou zabezpečuje lepšie jazdné vlastnosti ako aj vynikajúcu bezpečnosť.

POHODLIE A KONTROLA

POHODLIE A KONTROLA

Systém adaptívnej dynamiky neustále sleduje vozidlo, pričom analyzuje parametre až 500-krát za sekundu a podľa okolností upravuje nastavenie tlmičov. Tieto neustále úpravy pomáhajú udržiavať stabilitu modelu XJ a zlepšujú jeho ovládanie bez straty jazdného komfortu.

ÚPLNÁ KONTROLA

ÚPLNÁ KONTROLA

8-stupňová automatická prevodovka modelu XJ sa ovláda pomocou ovládača radenia Jaguar Drive Selector, ktorý sa vám po stlačení štartovacieho tlačidla vysunie priamo do dlane. Systém Jaguar Drive Control ponúka dva jazdné režimy – režim Dynamic umožňuje citlivejšie zrýchlenie a režim Winter vám dáva progresívnu kontrolu v šmykľavých podmienkach.

VYLEPŠENÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI A VYŠŠÍ KRÚTIACI MOMENT

VYLEPŠENÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI A VYŠŠÍ KRÚTIACI MOMENT

Elektronický aktívny diferenciál riadi prenos krútiaceho momentu na jednotlivé zadné kolesá. Úplné elektronické ovládanie uzávierky zadného diferenciálu umožňuje systému aplikovať plne blokovací moment takmer okamžite s cieľom obmedziť prekĺzavanie kolies, maximalizovať priľnavosť a ponúknuť ešte vyššiu mieru kontroly nad vozidlom.

POHON VŠETKÝCH KOLIES

POHON VŠETKÝCH KOLIES

Inteligentný systém AWD reaguje v zlomku sekundy, takže ak zadné kolesá začnú prekĺzavať, systém v rámci kompenzácie okamžite znova rozdelí krútiaci moment. Viac ako 90 percent krútiaceho momentu motora možno preniesť zo zadných kolies na predné a zabezpečiť optimálnu priľnavosť.

SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV

SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV

Systém ASPC (All Surface Progress Control) predstavuje tempomat pre nízku rýchlosť a pracuje pri rýchlostiach od 3,6 do 30 km/h. Pomáha modelu XJ poradiť si v situáciách s nízkou priľnavosťou bez ohľadu na počasie, vďaka čomu sa vodič môže sústrediť na vedenie vozidla. Systém obsahuje aj funkciu rozbiehania, ktorá umožňuje rozbehnúť sa s modelom XJ na klzkom povrchu a funguje aj ako asistent pri zjazde z kopca, kedy reguluje rýchlosť vozidla na strmých svahoch.