Logo jaguar mobile

XE

EXTERIÉR MODELU XE

Model XE pôsobí pudovo, živo a je pripravený k akcii vďaka intenzívnemu zameraniu, zvlneným líniám a mohutnému vzhľadu. Celá karoséria modelu XE je vytvarovaná pomocou najmodernejších nástrojov Jaguar na výpočet dynamiky kvapalín v záujme optimalizácie aerodynamiky a minimalizácie odporu.

Zostavte si svoj model Chcem dostávať informácie

XE JE ODLIŠNÝ

XE je nezameniteľný Jaguar a okamžite dáva priamo najavo svoj pôvod, eleganciu a atletické sklony. Tvarovaná kapota prechádza až k intenzívnemu pohľadu svetlometov, ktoré obsahujú LED svetlá v tvare písmena J. Tým dáva modelu XE sebavedomý postoj, odhodlanosť, cieľavedomosť a pripravenosť na čokoľvek na cestách.

TVAROVANÁ KAPOTA

TVAROVANÁ KAPOTA

Aerodynamicky tvarovaná kapota modelu XE s plynulými líniami typickými pre vozidlá Jaguar presne usmerňuje prúdenie vzduchu ponad a okolo karosérie a vizuálne vyjadruje prirodzenú dynamiku modelu XE.

MASKA CHLADIČA

MASKA CHLADIČA

Maska chladiča inšpirovaná modelom F-TYPE dáva modelu XE vzhľad odhodlaného športového vozidla. Je navrhnutá v záujme udržiavania optimálnej teploty motora a maximálnej úspornosti pri najvyšších úrovniach výkonu vo všetkých podmienkach.

BOČNÝ PROFIL

BOČNÝ PROFIL

Rovnako ako všetky moderné vozidlá Jaguar, aj model XE sa vyznačuje stúpajúcou bočnou líniou, ktorá mu dodáva väčšiu dramatickosť a dynamiku, dokonca aj keď stojí na mieste. Je definovaný ostrým dizajnovým prvkom prechádzajúcim od predného nárazníka pozdĺž bokov až k vrcholu v zadnej časti. Bočné vetracie otvory modelu XE s reliéfnym názvom Jaguar zámerne odkazujú na model F-TYPE a nechýba ani charakteristický rys vozidiel Jaguar prechádzajúci okolo bočných okien. Vonkajšie hliníkové panely majú záhyby s rovnako tesnými polomermi, jasnosťou a presnosťou ako v prípade modelu F-TYPE.

CHRÓMOVÉ BOČNÉ VETRACIE OTVORY

CHRÓMOVÉ BOČNÉ VETRACIE OTVORY

Mriežkové bočné vetracie otvory s chrómovým rámom a reliéfnym logom Jaguar zdôrazňujú športový charakter modelu XE.

CHRÓMOVÝ BOČNÝ OBLÚK

CHRÓMOVÝ BOČNÝ OBLÚK

Sklo bočných okien je orámované súvislým chrómovým prvkom vytvárajúcim jednotný vizuálny súlad s prednou a zadnou časťou kabíny. Tento rafinovaný prehnutý strieborný oblúk pridáva modelu XE dramatickosť, výrazný postoj a záhadnosť.

KONŠTRUKCIA S INTENZÍVNYM POUŽITÍM HLINÍKA

KONŠTRUKCIA S INTENZÍVNYM POUŽITÍM HLINÍKA

Pomocou techník odvodených z leteckého priemyslu je model XE prvým z novej generácie vozidiel Jaguar, ktoré sú postavené na základe konštrukcie s intenzívnym použitím hliníka. Špeciálne vyvinutá zliatina hliníka RC5754 je ľahšia aj pevnejšia než akákoľvek zliatina doteraz používaná spoločnosťou Jaguar. Zabezpečuje lepšie jazdné vlastnosti a flexibilnejší dizajn.

JEDNOZNAČNE JAGUAR

Jediný pohľad na zadnú časť XE odhaľuje, že to musí byť Jaguar. Iba spoločnosť Jaguar disponuje technológiami a odbornými znalosťami potrebnými pre vytvorenie príznačných zadných častí – Jaguar je svetovým lídrom v oblasti výroby hliníkových konštrukcií vozidiel. Umožňuje vytvorenie radikálnejšieho dizajnu a ostrejších záhybov v hlbších a inovatívne tvarovaných výliskoch. Zakrivenie bočných stien karosérie XE je aerodynamicky optimalizované tak, aby plynulo odvádzali vzduch smerom k zadnej časti.

ZADNÁ ČASŤ

ZADNÁ ČASŤ

Napnutá zadná časť modelu XE má krátky previs za zadnými kolesami a definuje športový charakter XE s dojmom, že je pripravený k skoku.

ZADNÉ LED SVETLÁ

ZADNÉ LED SVETLÁ

Zadné LED svetlá modelu XE s vysokou intenzitou majú charakteristický kruh pretnutý vodorovnou líniou. Túto dizajnovú inšpiráciu čerpajú z modelu F-TYPE. Vysoko umiestnené tretie brzdové svetlo predstavuje nádherne integrovaná plná lišta s LED diódami, ktorá prechádza celou šírkou hornej hrany zadného skla.