Logo jaguar mobile
 • Jaguar XE

  XE stelesňuje zmenu, na ktorú kategória športových sedanov čakala. Najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan, aký kedy spoločnosť Jaguar vyrobila.

 • Jaguar XF

  Jednoznačne Jaguar. Priebojný dizajn nového modelu XF vynikne z davu. Bezkonkurenčná kombinácia citlivého riadenia, jazdného komfortu, kultivovanosti a výkonu – tento dynamický, luxusný sedan prináša vzrušenie z jazdy aj hospodárnosť.

 • Jaguar XJ

  Model XJ mení definíciu luxusného vozidla. Je dramatickou kombináciou krásy, luxusu a výkonu. Poskytuje agilitu a zaručuje osviežujúco dynamickú jazdu. Z hľadiska cestujúceho je kabína postavená tak, aby sa mohol vystrieť a relaxovať.

 • Jaguar F-PACE

  F-PACE je najpraktickejšie športové vozidlo značky Jaguar. Spája v sebe maximálny pôžitok z jazdy a jedinečnú úsporu paliva. V jadre modelu F-PACE sídli pokročilá technológia a vozidlo vás udrží v bezpečí, v spojení s vonkajším svetom a neustále vás bude zabávať.

 • Jaguar F-TYPE

  Výkonný, agilný a jedinečný, taký je model F-TYPE. Je to skutočné športové auto značky Jaguar, navrhnuté pre vysoký výkon a okamžité reakcie – najnovší prírastok jedinečnej pokrvnej línie. Nestačí ho len nazvať F-TYPE, musíme z neho urobiť F-TYPE.

 • Jaguar I-PACE

  Predstavenie konceptu I-PACE je ukážkou prvého plne elektrického vozidla značky Jaguar. Koncept I-PACE, neprekonateľné vysokovýkonné SUV s elektrickým pohonom, bude v predaji v druhej polovici roka 2018.

POKROČILÁ TECHNOLÓGIA

ADVANCED TECHNOLOGY

INTELIGENTNÉ A INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE NOVÉHO MODELU XF VYLEPŠUJÚ VÁŠ ZÁŽITOK Z JAZDY TAK, AKY KAŽDÁ VAŠA CESTA BOLA BEZPEČNEJŠIA A ZÁBAVNEJŠIA, S LEPŠÍMI MOŽNOSŤAMI PRIPOJENIA.

Zostavte si svoj model Chcem dostávať informácie

SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV

Unikátny systém regulácie trakcie na všetkých typoch povrchov (ASPC) od automobilky Jaguar dáva vodičom modelu XF istotu na šmykľavom povrchu, bez ohľadu na to, či ide o výjazd zo zasneženej príjazdovej cesty, jazdu na zľadovatenom svahu alebo ťahanie prívesu na mokrej tráve.

Systém ASPC predstavuje tempomat pre nízku rýchlosť a pracuje pri rýchlostiach od 3,5 do 30 km/h. Pomáha modelu XE poradiť si v situáciách s nízkou trakciou bez ohľadu na počasie, vďaka čomu sa vodič môže sústrediť na vedenie vozidla. Systém ASPC je štandardne dostupný pri všetkých motoroch vybavených automatickými prevodovkami.

PROJEKČNÝ DISPLEJ S LASEROVOU TECHNOLÓGIOU*

PROJEKČNÝ DISPLEJ S LASEROVOU TECHNOLÓGIOU*

Vďaka pokročilému projekčnému displeju nového modelu XF, ktorý využíva laserovú technológiu, sa môžete sústrediť na cestu. Tento voliteľný moderný systém premieta na čelné sklo celé spektrum dôležitých informácií. Na tomto ostrom, jasnom displeji, ktorý je dobre viditeľný aj na priamom slnečnom svetle, môžete zobraziť rýchlosť vozidla, navigačné údaje, upozornenia tempomatu a údaje systému rozoznávania dopravných značiek, ak sú dostupné.

VIRTUÁLNY PRÍSTROJOVÝ PANEL*

VIRTUÁLNY PRÍSTROJOVÝ PANEL*

Informácie v modeli XF ožívajú vďaka voliteľnému virtuálnemu prístrojovému panelu s vysokým rozlíšením – klasický blok prístrojov nahradí 12,3-palcová TFT obrazovka. Tento výkonný virtuálny prístrojový panel sa vyznačuje skvelým novým dizajnom, ako aj úplne novým grafickým rozhraním a pokročilejšími funkciami, vďaka ktorým jazda prináša ešte viac potešenia. Môžete si vybrať spomedzi štyroch prednastavených motívov zobrazenia, prípadne zobrazenie navigácie na celú obrazovku, podľa toho ako vám to viac vyhovuje.

AUDIOSYSTÉMY*

Špičkový audiosystém modelu XF prebudí vašu hudbu k životu. Audiosystém Jaguar zabezpečuje akustický rozsah prostredníctvom 8 reproduktorov. Väčšie spektrum výkonu ponúkajú voliteľné audiosystémy značky Meridian. Tieto systémy navrhnuté v spolupráci s britskými audiošpecialistami zo spoločnosti Meridian využívajú inovatívne audiotechnológie a presné rozmiestnenie reproduktorov v záujme dokonale optimalizovanej kvality zvuku.

Vyberte si z ponuky audiosystémov vrátane nového digitálneho audiosystému s výkonom 380 W alebo digitálneho audiosystému s priestorovým zvukom a výkonom 825 W. Všetky tieto systémy prinesú vám aj vašim spolucestujúcim bohatý, obklopujúci hudobný zážitok, nech už vo vozidle XF sedíte kdekoľvek

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA

Model XF prináša obrovské množstvo inovačných a dokonale integrovaných asistenčných systémov pre vodiča, vďaka ktorým je jazda plynulejšia a bezpečnejšia.

ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK* S INTELIGENTNÝM OBMEDZOVAČOM RÝCHLOSTI*

ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK* S INTELIGENTNÝM OBMEDZOVAČOM RÝCHLOSTI*

Technológia rozpoznávania dopravných značiek (TSR) z dielne automobilky Jaguar využíva mimoriadne presnú dopredu nasmerovanú kameru pri rozpoznávaní značiek obmedzenia rýchlosti a zákazu predbiehania, ktoré potom zobrazuje vodičovi. Tento systém zohľadňuje aj dočasné rýchlostné obmedzenia, podmienky na cestách aj zákonné rýchlostné limity pre ťahanie. Ak zvolíte inteligentný obmedzovač rýchlosti, bude tento systém pri zachovávaní primeranej maximálnej rýchlosti modelu XF využívať informácie o dopravných značkách zo systému TSR, spolu s dátami máp z navigačného systému.

STEREO KAMERA A SYSTÉM AUTONÓMNEHO NÚDZOVÉHO BRZDENIA*

STEREO KAMERA A SYSTÉM AUTONÓMNEHO NÚDZOVÉHO BRZDENIA*

Na situácie, ktoré vyžadujú núdzové brzdenie, je model XF dobre pripravený. Ak XF pomocou prednej kamery rozpozná nebezpečenstvo zrážky, spustí výstražný zvukový signál systému upozornenia na čelnú zrážku a umožní vám zareagovať. Následne sa na projekčnom displeji (ak je ním vozidlo vybavené) a bloku prístrojov zobrazí vizuálna výstraha. Ak kolízia hrozí aj naďalej a vodič nezareaguje, systém zabrzdí, aby znížil následky možnej zrážky.

POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT*

POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT*

Parkovanie v stiesnených priestoroch je vďaka týmto systémom jednoduchšie než kedykoľvek predtým Senzory odmerajú parkovacie miesto, a ak vyhovuje, model XF sa naň presne navedie či už pri pozdĺžnom alebo kolmom parkovaní – vodič musí obsluhovať len brzdový a plynový pedál. Pri pozdĺžnom parkovaní vám funkcia vyparkovania pomôže vyjsť s vozidlom z parkovacieho miesta. Systém detekcie premávky pri cúvaní využíva senzory systému monitorovania mŕtveho uhla a dokáže zaznamenať približujúce sa vozidlá, ktoré vodič nemusí vidieť. V takom prípade spustí zvukovú výstrahu a zobrazí upozornenie na dotykovej obrazovke.

UPOZORNENIE NA VYBOČENIE Z JAZDNÉHO PRUHU, ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOROVANIE STAVU VODIČA*

UPOZORNENIE NA VYBOČENIE Z JAZDNÉHO PRUHU, ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOROVANIE STAVU VODIČA*

Súčasťou štandardnej výbavy modelu XF je systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, ktorý vydáva výstrahy v prípade, že vozidlo neúmyselne vybočí z jazdného pruhu. Ako doplnok je k dispozícii inovačná technológia asistenta pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu* (LKA) a monitorovania stavu vodiča (DCM). LKA rozpozná neúmyselné vychádzanie z jazdného pruhu a pomôže naviezť vozidlo XF späť do pôvodného pruhu. Systém DCM, ktorý sa tiež stará o vašu bezpečnosť, neustále analyzuje vstupy od vodiča s cieľom odhaliť nedostatok koncentrácie v dôsledku únavy. Keď systém vyhodnotí, že za volantom potenciálne sedí ospalý vodič, navrhne mu prestávku prostredníctvom upozornenia na bloku prístrojov.

 • Film sa týka len asistenta pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu.
INCONTROL

INCONTROL

Či už ste na cestách alebo mimo svojho vozidla XF, systém InControl vás a váš smartfón prepojí s vozidlom a so svetom. Dostupné služby zahŕňajú voliteľné možnosti, ktoré dokážu váš model XF premeniť na 3G Wi-Fi hotspot a umožnia vám zobraziť a ovládať kompatibilné aplikácie pomocou dotykovej obrazovky. Okrem toho môžete na diaľku monitorovať stav palivovej nádrže a zabezpečenia modelu XF, ako aj vopred pripraviť teplotu v interiéri a odoslať navigačné pokyny do vozidla, a to všetko prostredníctvom smartfónu.

INCONTROL TOUCH*

INCONTROL TOUCH*

InControl Touch je nový multimediálny systém modelu XF. Jeho súčasťou je 8-palcová dotyková obrazovka s moderným a sviežim grafickým dizajnom. Intuitívne ovládanie dotykom a posúvaním prsta, prípadne voliteľné zadávanie hlasových povelov vám poskytujú kompletnú kontrolu nad širokou škálou funkcií vrátane audiosystému, klimatizácie a satelitnej navigácie. InControl Touch je vaše osobné ovládacie centrum.

INCONTROL

INCONTROL

Udržiavajte dôležité spojenia, vychutnávajte si množstvo zábavy a zachovávajte bezpečnosť svojho vozidla pomocou systému InControl – súboru pokročilých technológií značky Jaguar. Inteligentné riešenia systému InControl sa dokážu bez problémov spojiť s vašimi osobnými zariadeniami, dátami a médiami, čím pomáhajú skvalitniť a obohatiť váš zážitok z vlastníctva aj z jazdy.

INCONTROL TOUCH PRO*

INCONTROL TOUCH PRO*

InControl Touch Pro posúva technológie modelu XF na ďalšiu úroveň pomocou 10,2-palcovej dotykovej obrazovky na stredovej konzole a bloku prístrojov s 12,3-palcovou TFT obrazovkou s vysokým rozlíšením a možnosťou konfigurácie. Obidve obrazovky prinášajú používateľsky príjemné rozhranie s množstvom inovačných funkcií. Patrí medzi ne napríklad nový prediktívny navigačný systém, ktorý sa dokáže „naučiť“ vaše pravidelné trasy a zobrazí predpokladaný odhadovaný čas príchodu bez toho, aby ste museli zadávať cieľ cesty. Okrem toho je k dispozícii možnosť interakcie formou prirodzeného dialógu, ako aj 10 GB pevný disk na uloženie vašich vlastných médií.

Dostupné od jesene 2015.