Logo jaguar mobile
 • Jaguar XE

  XE stelesňuje zmenu, na ktorú kategória športových sedanov čakala. Najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan, aký kedy spoločnosť Jaguar vyrobila.

 • Jaguar XF

  Jednoznačne Jaguar. Priebojný dizajn nového modelu XF vynikne z davu. Bezkonkurenčná kombinácia citlivého riadenia, jazdného komfortu, kultivovanosti a výkonu – tento dynamický, luxusný sedan prináša vzrušenie z jazdy aj hospodárnosť.

 • Jaguar XJ

  Model XJ mení definíciu luxusného vozidla. Je dramatickou kombináciou krásy, luxusu a výkonu. Poskytuje agilitu a zaručuje osviežujúco dynamickú jazdu. Z hľadiska cestujúceho je kabína postavená tak, aby sa mohol vystrieť a relaxovať.

 • Jaguar F-TYPE

  Výkonný, agilný a jedinečný, taký je model F-TYPE. Je to skutočné športové auto značky Jaguar, navrhnuté pre vysoký výkon a okamžité reakcie – najnovší prírastok jedinečnej pokrvnej línie. Nestačí ho len nazvať F-TYPE, musíme z neho urobiť F-TYPE.

 • Jaguar F-PACE

  F-PACE je najpraktickejšie športové vozidlo značky Jaguar. Spája v sebe maximálny pôžitok z jazdy a jedinečnú úsporu paliva. V jadre modelu F-PACE sídli pokročilá technológia a vozidlo vás udrží v bezpečí, v spojení s vonkajším svetom a neustále vás bude zabávať.

 • Jaguar I-PACE

  Predstavenie konceptu I-PACE je ukážkou prvého plne elektrického vozidla značky Jaguar. Koncept I-PACE, neprekonateľné vysokovýkonné SUV s elektrickým pohonom, bude v predaji v druhej polovici roka 2018.

EXTERIÉR

Karoséria modelu F-TYPE je navrhnutá pre dynamický výkon, predurčená na ohromujúce pohľady a je robustná a zároveň zmyselná. Jej odľahčený hliníkový rám zabezpečuje agilnosť, jej dokonalé proporcie zasa umožňujú presné riadenie a svižný prejazd zákrutami.

Mohutný tvar a nádherné proporcie modelu F-TYPE odhaľujú jeho pôvod a aj to, že je najnovším prírastkom jedinečnej pokrvnej línie vysokovýkonných športových automobilov. Čiastočne je vytvorený samotným vetrom a o zvyšok sa postarala špičková dizajnová metóda spoločnosti Jaguar, založená na výpočtoch dynamiky kvapalín. Aerodynamický výkon je dokonale integrovaný do karosérie a zabezpečuje nízku úroveň vztlaku a vynikajúcu stabilitu pri jazde vysokou rýchlosťou.

Postavte si svoj F-TYPE Chcem dostávať informácie

DIZAJN EXTERIÉRU

Predný splitter pod mriežkou chladiča a zadný difúzor riadia tok vzduchu popod vozidlo a zadný vysúvateľný spojler sa pri vyšších rýchlostiach automaticky vysunie a zníži tak vztlak a odpor vzduchu. Dokonca aj kľučky dverí sa zasunú do karosérie, keď nie sú potrebné, a ich jedinečný dizajn tak umožní neprerušovaný tok vzduchu pozdĺž bokov modelu F-TYPE.

SKLÁPACIA STRECHA

SKLÁPACIA STRECHA

Dokonca aj strecha je rýchla – zdvihnutie alebo zloženie strechy trvá len 12 sekúnd, pričom tak môžete urobiť pri rýchlosti do 48 km/h. Odľahčená strecha, vyrobená z kompozitných materiálov, je navrhnutá tak, aby znížila hluk od vetra a vozovky a výrazne tak prispieva k výkonovým charakteristikám modelu F-TYPE.

Zapustené vyhrievané zadné sklo a skladanie do kompaktných rozmerov zabezpečujú, že zadná časť modelu F-TYPE je nízka a štýlová, vďaka čomu nie je potrebné zadné plató a znižuje sa tak celková hmotnosť.

VÝBER STRIECH PRE KUPÉHLINÍKOVÁ STRECHA

Hliníková strecha je rovnako pevná a ľahká ako zvyšok vozidla a dodáva modelu F-TYPE jedinečný vzhľad kupé. Dokonale farebne a štýlovo dopĺňa pôsobivý profil modelu F-TYPE. Hliníková strecha vyjadruje model F-TYPE v jeho najčistejšej forme športového automobilu.

PANORAMATICKÁ SKLENENÁ STRECHA

Voliteľným prvkom výbavy je panoramatická strecha po celej šírke stropu, ktorá prepúšťa viac prirodzeného svetla a vzdušnosti do interiéru. Ak je potrebná vyššia miera súkromia, strecha je vybavená zatemňovacou roletou, ktorá sa dá manuálne zatiahnuť.

STRECHA Z UHLÍKOVÝCH VLÁKIEN

Spojené vnútorné a vonkajšie panely z uhlíkových vlákien tvoria pevnú, ale ľahkú štruktúru strechy, ktorá je o 20 percent ľahšia ako štandardná hliníková strecha. Vyznačuje sa tým, že hlboko v laku jej povrchovej úpravy vidieť uhlíkové vlákna.

VYSÚVACIA KĽUČKA DVERÍ

VYSÚVACIA KĽUČKA DVERÍ

Kľučky dverí modelu F-TYPE sa zasunú do karosérie, keď nie sú potrebné, a ich jedinečný dizajn tak umožní neprerušovaný tok vzduchu pozdĺž bokov.

SVETLOMETY MODELU F-TYPE

SVETLOMETY MODELU F-TYPE

S voliteľnými adaptívnymi svetlometmi modelu F-TYPE budete vidieť ešte ďalej a vaše cesty budú v noci ešte bezpečnejšie. Tento pokrokový systém sleduje rýchlosť vozidla a uhol natočenia volantu a podľa toho natáča svetlomety smerom von až pod uhlom 14 stupňov a smerom dovnútra až o 7 stupňov. Zabezpečuje tak lepšiu viditeľnosť pri prejazde zákrutami.

Voliteľný inteligentný systém prepínania diaľkových svetiel podľa potreby automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, pričom využíva snímač namontovaný v prednej časti vnútorného spätného zrkadla.

ZADNÉ SVETLÁ TYPU LED

ZADNÉ SVETLÁ TYPU LED

Zadné svetlá obopínajú bočnú stranu vozidla a vďaka technológii LED sú elegantne štíhle. Pri pohľade zozadu sa model F-TYPE javí široký a má nádherne dynamické proporcie. Rozsvietia sa na maximálnu svietivosť rýchlejšie ako konvenčné žiarovky, čím dajú vodičom za vami čas na reakciu.

SVETLOMETY MODELU F-TYPE

Svetlomety modelu F-TYPE sú pretiahnuté mierne dozadu, vždy pôsobivé a dodávajú vozidlu vzhľad mačkovitej šelmy. Ich pretiahnutý tvar sa vlieva do aerodynamických línií modelu F-TYPE a zvýrazňuje ich pri pohľade spredu aj zozadu. Xenónové svetlomety typu HID s dvojitou funkciou vyžarujú intenzívne biele svetlo, ktoré v prípade diaľkových aj stretávacích svetiel pochádza z jedinej jednotky, pričom svetlá typu LED pre denné svietenie majú tvar J a vytvárajú charakteristický nočný podpis.